Rosteme s knihou

archiv 2012 - starší

Ultimate Spider-Man a spol. 1

muž v červenomoderém těsném oblečku na střešdVydal: Crew, 2012, 100 stran, brož.

Je tu nový komiksový magazín – sto stránek plných superhrdinů! V prvním svazku najdete: Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost (1. díl) „Petr Parker byl obyčejný středoškolský student... než ho při jedné návštěvě v laboratoři kousl radioaktivní pavouk a dal mu sílu a schopnosti pavouka.“ Tenhle text asi všichni znáte. Ale teď ho budete moci i znovu prožít – v novém, moderním provedení. Nečekejte klasiku. Ultimate Spider-Man vás dokáže překvapit! První, téměř padesátistránkové číslo legendární série! Ultimate Fantastic Four (1. a 2. díl). Díky nepovedenému pokusu se skupina mladých géniů... tedy vlastně jeden mladý génius, jedna talentovaná bioložka, jeden úspěšný fotbalista a jeden otravný bratr... změnila v něco, čemu ani oni sami nerozumí. Získali schopnosti. Přestali být normální lidé. Jenže nejsou sami, kdo prošel proměnou. Arogantní Victor Van Damme se také změnil. A rozhodně ne k lepšímu.

STOP RODIČŮM! LONDÝN, PAŘÍŽ, ŘÍM, NEW YORK - VŠE, CO CHCEŠ VĚDĚT - LONELY PLANET

Vydal: Fortuna Libri, leden 2012, 96 stran, brožovaná vazba

Netradiční a trochu provokativní průvodce městy pro –náctileté

Nová série otvírá svět zajímavých příběhů a fascinujících faktů o lidech, místech, dějinách a kultuře nejzajímavějších měst světa

lupa nad různými věcmi s městaLONDÝN:

* Slyšeli jste o mužích zavěšených na lanech, kteří se živí umýváním ciferníku hodin?

* Chceš ochutnat úhoře v aspiku?

* Jak může někdo mít tu kliku, že mu useknou hlavu?

 

 

lupa nad různými věcmi z městaPAŘÍŽ:

* Dovedeš si představit, že ležíš na pláži uprostřed města?

* Kdo se usmívá na šest milionu lidí ročně?

* Chceš vidět dům, který byl postaven naruby?


lupa nad různými věcmi z města

ŘÍM:

* Proč chtějí kočky žít v Římě?

* Dovedeš si představit, že bys měl k obědu jazyk plameňáka?

* Proč v Římě střílejí každý den z kanónu?

 

 


Číst dále...

Brezina, Thomas: Expedice Kolumbus – Poklad Černého žraloka

obrovský zvláštní přístroj a parta dětí pod nímVydal: Fragment, únor 2012, 152 stran, vázaná

Tino s Miki už se svou tetou Úlou a jejím vynálezem - létající badatelskou autolodí zvanou Kolumbus - zažili nejedno dobrodružství. Tentokrát se pokusí vypátrat drahocenný poklad, který chtějí použít na záchranu delfínů. Vypraví se na vzdálený ostrov a nahlédnou i do podmořského světa. Jak jejich výprava dopadne? I tentokrát dokázal Thomas C. Brezina propojit svižně psaný příběh se zábavnou formou poučení.

Stackpole, Michael A.: Kartomancie: Věk objevů - kniha druhá

muž v bílém rouchu stojící na skáleVydal: Epocha, Triton, 2012, 480 stran, tvrdá vazba

Fantasy trilogie Věk objevů, se odehrává ve světě, kde jsou knížecí kartografové váženými členy společnosti. Jejich úkolem není pouze mapy vytvářet, ale i aktualizovat, zkoumat neznámá místa a posouvat meze lidského poznání. Za hranicemi známého světa se totiž skrývá nejen nesmrtelné zlo, které se opět probouzí, ale také celé kontinenty, u nichž nápis „Zde žijí nestvůry“ není jen prázdnou frází. Pověsti ožívají a legendy se ukazují být skutečností. Nadchází čas, kdy se celý svět změní – nebo zahyne.

Bezejmenný nepřítel stojí před branami a vypadá to, že existuje jediná cesta, jak zachránit Nalenyr před zapomněním. Dávní hrdinové, kteří už jednou bránili zemi, musejí být znovu probuzeni. Ke splnění tohoto cíle je však zapotřebí vykonat cestu do Pustin, kde jsou podle pověstí uvězněni – do Pustin, ve kterých není nouze o magii a nebezpečí.

Keles Anturasi, vnuk knížecího kartografa, je v zajetí znepřáteleného národa a jeho schopnosti mu snadno mohou přinést rozsudek smrti. Jeho bratra Jorima uctívají v říši daleko za oceánem jako boha. A jejich sestra Nirati dlí v ráji na pomezí života a smrti, ve společnosti svého šíleného dědečka a starého čaroděje toužícího zničit svět.

Všichni tři teď se svými společníky bojují o holý život ve světě, v němž válka na zemi zrcadlí válku na nebesích. Čeho se bohové obávají, tomu musejí lidé statečně čelit. Pomůžou jim jejich hrdinství a kouzla přežít tam, kde jsou věci zřídkakdy tím, čím se zdají být?

Číst dále...

Pašek, Mirko: Fakír z Benáres a jiné povídky

muž s turbanem na hlavě, indická dívka s řetízky od nosu k uchuVydal: Albatros, 2012 (1. vyd.), 136 stran, váz.

Vzpomínky na zážitky z Indie i popis jedné zajímavé události z Divokého západu. To je návrat k textům MIRKO PAŠKA (1910–2002), cestovatele, reportéra a autora dobrodružných knížek pro mládež i dospělé. Kniha čtenářům znovu přináší povídky ze souboru Fakír z Benáres a novelu Velký run.

Priestley, Chris: Příšerné příběhy z Černé lodi

černé postavičky stojící se svěšenou hlavouVydal: Argo, 2011, 220 stran, vázaná, pro čtenáře od 12 let

Po Příšerných příbězích strýce Montaguea se ke čtenářům dostává další náklad děsivého čtiva. Tentokrát je vypravěčem strašidelných historek mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví v málo navštěvované krčmě. Jeho vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Setkáváme se s přízraky, piráty i mořskými netvory; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější, než o jakých se zdává v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je tato záhada rozluštěna, a nejen tato: ale čtenář by byl možná raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel…


Bekker, Alfred: Gorian - Odkaz hvězdných mečů

dračí meč, na pozadí obrovský měsícVydal: GRADA, roku 2011, 416 stran

Mladý princ Gorian bojuje proti krutému vládci mrazivé říše Morygorovi. S malou skupinkou přátel, do níž patří gnóm Beliak, spolužák z řádové školy Torbas, budoucí léčitelka Sheera, mistr meče i magie Thondaril a záhadný kamenný démon Gorgoyle, se vydá na nebezpečnou cestu, aby získal zpět dva kouzelné meče. Jen s jejich pomocí je totiž možné zachovat dobro a zabránit Morygorovi v rozšiřování jeho ledové říše. Do příběhu postupně vstupují nemrtví mraziví válečnící, bohové mrazu, hadí lidé, Bazilíšci, leviatani a další prapodivná stvoření, jak se na pravou fantasy patří. Kniha je plná napětí a překvapivých zvratů, od níž se těžko odtrhnete!

Více o knize najdete na stránkách Dětského knižního klubu Grada

Wyss, Johann David : Rodina Robinsonů

rodina - táta, máma a děti u svého domku ve stromě nad vodopádyVydal: GRADA, roku 2011, 88 stran, KOMIKS

Při plavbě z Anglie do Austrálie najede loď v bouři na útes a ztroskotá, všechny záchranné čluny odplují a na blízký ostrov se uchýlí jen jedna jediná rodina. Ostrov je zcela opuštěný, ale podmínky pro přežití jsou na něm příznivé a trosečníkům se z lodi podaří zachránit dokonce i nějaká hospodářská zvířata a hlídací psy. Přes všechny obtíže dokážou pastor s manželkou a čtyřmi syny na pustém ostrově nejen vytvořit útulný domov, v novém způsobu života naleznou dokonce zalíbení a zažívají tu mnoho poučných i zábavných dobrodružství, díky kterým se nakonec ještě více sblíží. A jak to všechno nakonec dopadne? Zachrání se naši "Robinsoni"?

Tento klasický příběh v komiksovém provedení je zajímavým a poučným čtením pro všechny milovníky dobrodružství a napětí a bude se líbit čtenářům již od 8 let.

Více o knize najdete na stránkách Dětského knižního klubu Grada


Hillary, Edmund; Norgay, Tenzing: Dobytí Everestu

dva muži hledící kupředu, trochu zarostlí vousyVydal: GRADA, roku 2011, 88 stran, KOMIKS

Tenzing Norgay byl syn chudých tibetských přistěhovalců žijících v Nepálu, který toužil vidět svět. Jeho původ ho však předurčoval pouze do role sluhy. Edmund Hillary byl pokorný včelař z Nového Zélandu, který strávil své mládí sněním o velkém dobrodružství.

Tito dva muži se přes svůj různý původ sešli v roce 1953 u paty nejvyšší hory světa, Everestu. Hory tak nebezpečné a náročné, že ji do té doby nikdo nepokořil a mnozí z těch, kteří se o to pokusili, zaplatili za tuto výzvu životem. Norgay a Hillary se připojili k týmu průzkumníků rozhodnuti tentokrát vrchol dobýt. Jaká byla jejich cesta, plná nebezpečí číhajícím na každém kroku, s jakými nástrahami se museli potýkat a jak velké bylo jejich odhodlání a víra, aby nakonec dosáhli toho, co před nimi žádný člověk nedokázal?

V komiksovém zpracování přinášíme čtenářům od 8 let poutavé dobrodružství o velké touze, odvaze a odhodlání, které byly třeba k dobytí nejvyšší hory světa.

Více o knize najdete na stránkách Dětského knižního klubu Grada

Melville, Herman: Moby Dick

bílá velryba v obrovských vlnáchVydal: GRADA, roku 2011, 88 stran, KOMIKS

Bylo to posedlost, která mohla zahubit všechny... Díky komiksovému provedení se můžete vypravit na nebezpečnou honbu za bílou velrybou, kterou ve svém známém románu Moby Dick tak poutavě popsal americký spisovatel Herman Melville.

Za studené prosincové noci přijíždí z Manhattanu na severo-východní pobřeží Ameriky mladý muž jménem Izmael, aby se nechal najmout na velrybářskou výpravu. Před vyplutím je varován neznámým chudákem, že pokud se bude plavit pod velením kapitána Achaba, nikdy se z plavby již nemusí vrátit. Toto náhodné setkání je pouze začátkem Izmaelova nebezpečného dobrodružství. Jak dopadne plavba posádky lodi Pequod za bílou velrybou? Jde skutečně pouze o velrybářskou výpravu s obchodním účelem, nebo je kapitán Achab posedlý nenávistí a pomstou, které ho vedou do bezhlavého boje s obrovskou mořským zvířetem?

Více o knize na stránkách Dětského knižního klubu Grada


Rostík.cz

Kalendář akcí

 Květen 2020>
PoÚtStČtSoNe
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<Červen 2020>
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
<Červenec 2020>
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
<Srpen 2020>
PoÚtStČtSoNe
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
<Září 2020>
PoÚtStČtSoNe
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
<Říjen 2020 
PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
<Listopad 2020>
PoÚtStČtSoNe
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      


facebook Sdílet na facebooku tweeter Tweetnout google Google Plus +1 Instagram Instagram

Partneři