Literární a čtenářské soutěže

Audioknihy jako odměny

Letošní mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha se ponese v duchu audioknih.

Audioknihy jsou také nachystané jako dárky pro autory literárních prací, které porota ocenila v soutěži JAK VYRŮSTÁM S KNIHOU. Věnovala je Audiotéka.cz.

Posloucháte ušima? Ještě ne? Vyzkoušejte právě Audiotéku, kde najdete největší výběr mluveného slova na českém trhu. Nejrůznější příběhy pro malé i velké posluchače vyprávějí známé hlasy. Stačí zaskočit na webové stránky nebo si najít některou z aplikací Audiotéka a otevře se vám nekonečný svět kvalitních audionahrávek, které si můžete stahovat ve formátu MP3 a poslouchat, ať jste kdekoliv. U každé audioknihy si můžete poslechnout ukázku nebo si dokonce na zkoušku stáhnout celou kapitolu zdarma.

Tipy pro různě velké posluchače:

Audiokniha Příběhy zvířátek obsahuje vybrané pohádky o zvířátkách od autorů Rudyarda Kiplinga, Jamese Baldwina a D. G. Mukerjiho. Příběhy vycházejí z bájí a zázraků přírody. V audiknize se například dozvíte, proč má leopard skvrny.

Malá mořská víla dánského spisovatele Hanse Christiana Andresena vypráví o tragické lásce mořské bytosti k pozemskému princi. Víla obětuje kvůli lásce to nejcennější, co má – svůj hlas a život.

Volání divočiny je audiokniha, která vyšla v edici Mistři slova, kde si interpreti sami vybírali tu nejmilejší knihu, kterou mohli načíst do audiopodoby. Příběh, který se odehrává na Aljašce a jehož hlavním hrdinou je pes jménem Buck.

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! obsahuje vtipné příběhy ze života jednoho z největších teoretických fyziků 20. století Richarda P. Feynmana.

Více než 3000 dalších audioknih naleznete na www.audioteka.cz.