Rodičům

Milí rodiče,

důvod, proč právě čtete tento text, lze předpokládat. Záleží Vám na tom, aby Vaše děti četly knihy, zajímá Vás, jaké knihy byste jim měli doporučit či koupit, přejete si, aby nalezly celoživotní a kladný vztah k literatuře. Někdy jste bezradní a nevíte, jaké knihy vycházejí a které z nich jsou pro Vaše děti vhodné. Někdy si myslíte, že svým dětem předčítáte nahlas knihy, k nimž by si měly nalézt cestu samy, až budou starší? Máte obavy, že Vaše děti nezačnou číst knihy samy od sebe, že je obklopuje příliš mnoho jiných lákadel, s nimiž kniha nemůže soupeřit?

Kampaň Rosteme s knihou má za jeden ze svých důležitých cílů podpořit Vaši dobrou snahu. Na webových stránkách kampaně i v rámci jejích pořadů Vám chceme zprostředkovat inspirativní zkušenosti z celého světa, zajímavou formou zaujmout Vaše děti pro četbu knih, podnítit vznik čtenářských skupin, jež budou diskutovat o knihách a doporučovat je k přečtení ostatním. Napište nám názor na knihu, kterou si všichni v rodině či s přáteli přečtete, na našich stránkách naleznete i názory dalších přispěvatelů. Upozorněte děti na soutěže, jež budeme pravidelně na těchto stránkách vyhlašovat, abychom povzbudili jejich kreativní myšlení a fantazii.
Zajímají nás vaše zkušenosti, stejně jako přání týkající se knih a literatury. Vaše názory mohou pomoci i ostatním rodičům. Pište na [email protected]

Těšíme se na spolupráci, jež má pro naše děti i společnost velký význam.
Již nyní Vám za ni děkujeme!