Naučné knihy

 • Fufi a její kamarádi – Cvičení pro rozvoj řeči
  Autor: Šafářová, Kateřina a kol., vydal: Portál, 2023, 80 stran, brožovaná vazba, ilustrovala Sojková, Irena, kniha je určena dětem v mateřských školách.Číst dále...
 • Psí kusy s tátou
  Autor: Eva Horáková, Vydal: Portál, 2023, 72 stran, pevná vazba, ilustrovala Vendula Hegerová.
  Kniha je určena dětem od 5 do 8 let.
  Krátké příběhy ze života psího kluka a jeho tatínka, kteří bydlí v jednom malém domě se svým pánem. Kniha vychází ze zásad genetické metody výuky čtení.Číst dále...
 • Eichlerová, Ilona; Havlíčková, Jana: Logopedické hádanky 2

  Vydal: Portál, 2021, 96 stran, pevná vazba, ilustrovala Hegerová, Vendula

  Logopedické hádanky ve formě veršů, v nichž musejí děti samy přijít na správný rým, se staly v rodinách, ve školkách, školách i na logopedických pracovištích velmi oblíbenými, a proto autorky vytvořily jejich pokračování. Kniha Logopedické hádanky 2 opět hravou formou pomáhá v upevňování výslovnosti českých hlásek (procvičují se zde všechny nejčastěji trénované souhlásky) a zároveň rozvíjí u dětí smysl pro rým, rytmus a jazykový cit.

  Číst dále...
 • Scharmacher-Schreiber, Kristina; Marian, Stephanie: Jak se vyznat v klimatu

  Vydal: Portál, 2020, vázaná, 96 stran, ilustrace Stephanie Marian, překlad Michaela Weberová, od 6 let

  Je opravdu stále tepleji? Pocítí vůbec člověk rozdíl jednoho stupně? Bohatě ilustrovaná encyklopedie pro děti mladšího školního věku popisuje všechno důležité kolem klimatu: jeho rozdíl s počasím, proč existují klimatická pásma či roční období, podle čeho poznáme, jaké počasí bylo v minulosti, i rozmanité ekologické problémy.

  Číst dále...
 • Tipy na letní čtení pro děti

  Prázdniny se blíží a abyste mohli dát tipy na letní čtení svým dětem, vybíráme pro Vás v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou zajímavé knížky.

  Inspirujte se u nakladatelství Argo, se kterým spolupracujeme a jehož produkci pro jeho kvalitu rádi doporučujeme. Vydali nový interaktivní měsíčník, ve kterém najdete podrobnosti o dětských novinkách, zajímavé rozhovory, recenze i přehledné členění dle věku a žánru. Prolistujte si jej zde.

  Nejhodnotnější knížky z pera českých autorů pak sumarizuje katalog Nejlepší knihy dětem, vydávaný Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Také v něm najdete řadu kvalitních titulů a věkové doporučení.

  Číst dále...
 • Kolektiv autorů: Dítě v síti. Manuál pro rodiče a učitele, kteří chtějí rozumět digitálnímu světu mladé generace

  Vydal: Daniel Dočekal, Jan Müller, Anastázie Harris, Luboš Heger, Mladá fronta, 2019, pevná, 208 stran

  Kniha představuje přehledný a praktický návod pro rodiče a učitele, kteří chtějí rozumět digitálnímu světu nejmladší generace.

  * Jak se smysluplně vzdělávat v situaci, kdy všechny informace jsou k dispozici na pár kliknutí, ale je těžké vyznat se v    jejich kontextu?

  * Jak zamezit tomu, aby děti upadly do digitální závislosti?

  * Jaké podporovat v dětech užitečné návyky a schopnosti, které jim pomohou uspět v budoucnosti, jež bude stále více      závislá na algoritmech?

  * Jak vztahy v rodině uchránit před náporem smartphonů, sociálních sítí a počítačových her?

  * Jak se „vypínat“ a zůstávat ve světě offline a nestat se otrokem světa online?

  Číst dále...
 • Jamkowski, Marcin; Szymanowicz, Maciej: Velcí vynálezci

  Vydal: Computer Press, 2019, pevná vazba, 128 stran, ilustrace Maciej Szymanowicz, od 8 let

  Seznamte děti s největšími světovými vynálezci formou zábavných historek!

  Číst dále...
 • Säfströmová, Maja: Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech

  Vydal: Albatros, srpen 2019, vázaná, 120 stran, překlad Kateřina Stupková

  Věděli jste, že chobotnice má tři srdce? Že pštros neumí couvat? Že včely nikdy nespí? Nebo že se tučňáci smějou, když je někdo lechtá? Tato a mnohá další fascinující fakta ze zvířecí říše podaná s vtipem a lehkostí najdete v bohatě ilustrované knížce od populární švédské umělkyně.

  Číst dále...
 • Dysonová, Nikki: Sýkorky, vrabčáci a další zpěváčci

  Vydal: ELLA & MAX, 2019, brožovaná, 24 stran + 8 listů samolepek, ilustrace Nikky Dysonová, od 3 let

  Vydejte se na dobrodružnou výpravu do ptačí říše s knížkou plnou krásných samolepek! Navštivte opeřence v jejich hnízdech nebo se s nimi vydejte do oblak…

  Číst dále...
 • Storch, Daniel: Odvážné sny

  Vydal: ELLA & MAX, 2019, pevná vazba, 132 stran, ilustrace Alžběta Burešová, Kristýna Košutová, Mariana Francová, od 8 let

  Přijmi naše pozvání mezi třicítku pozoruhodných osobností české země. Dámy a pánové, které ti představíme, vynikli v nejrůznějších odvětvích lidských činností. Někteří z nich vládli vědě, jiní sportu či umění, a to v rozličných etapách 20. a 21. století. Některé můžeš klidně potkat na ulici, zatímco za jiné už dnes hovoří jejich odkaz. A byly to jejich sny, které v nich zažehly ohníček nadšení, jenž je nakonec dovedl až na vrchol.

  Číst dále...