Audioknížky

 • Kirschner, Miloš; Štáchová, Helena: Hurvínkovy příhody 4 s podtitulem: Spejbl vypráví pohádky

  Vydal: Český rozhlas, 2019, 1 x CD MP3, délka 1 hod. 04 min. 33 sek.

  Klasické pohádky v netradičním hurvínkovském podání. Další Hurvínkovy příhody z rozhlasového archivu (1979 - 1984), které spojuje autorství Vladimíra Straky, Luboše Homoly, Jiřího Středy a interpretační umění Miloše Kirschnera a Heleny Štáchové.

  Číst dále...
 • Ende, Michal; Freund, Wieland: Rodrigo Raubíř a neohrožený špunt

  Vydal: Tympanum, 2019, 1 x CD MP3, délka 5 hod 45 minut, čte Jan Vondráček

  „Není tak jednoduché dělat to, co byste chtěli. Často dlouho trvá, než vůbec přijdete na to, co by to mělo být, a někdy potřebujete i trochu štěstí.“

  Číst dále...
 • Haplová, Barbora: Vladana a prasopes 2

  Vydal: Radiotéka, 2019, 1 x CD MP3, délka 1 hod. 05 min. 15 sek., čte Tereza Dočkalová

  Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní?

  Vladana pochází z malé planetky Zeměmě (nepovedené kopie naší Země), právě ukončila školu a je tím pádem vlastně dospělá. Má tedy nejvyšší čas zažít nějaké pořádné dobrodružství.

  Poslechnete si sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.

  Číst dále...
 • Hrubín, František: Dvakrát sedm pohádek – jak to bylo, pohádko?

  Hrubínovo zveršování slavných pohádek není třeba představovat. Radioservis si vám dovoluje nabídnout zcela originální zpracování. 2x7 pohádek zhudebnili pro hlas a kytaru významní čeští skladatelé. Vznikly tak hudebně poetické lahůdky nejen pro děti. CD je navíc obohacené o interaktivního výtvarného průvodce. Hravé ilustrace dobarvují dětem prožitek z poslechu a nádherná hudba umocňuje každé slovo laskavých pohádek Františka Hrubína.

  Číst dále...
 • Fombelle,Timothée de: TOBIÁŠ LOLNESS

  Dobrodružný fantasy román získal cenu Hanse Christiana Andersena a byl vyhlášen jako nejlepší francouzský titul pro děti.

  Román francouzského autora Timothée de Fombelle patří mezi současná nejúspěšnější díla pro děti. Rozhlasová dramatizace nás zavede mezi obyvatele jednoho stromu.

  Tobiáš Lolness je sotva dvoumilimetrový kluk, spokojeně žije se svými rodiči v domku v Horních větvích, kde je skoro celý rok slunečno a veselo. Jeho otec Sim je uznávaný vědec, lidé si ho považují jako moudrého člověka a cení si jeho objevů. Ty se týkají proudění životadárné mízy a zákonitostí fungování stromu.

  Číst dále...
 • Walliams, David: Malý miliardář

  Vydal: Tympanum, 1. 11. 2018, 1× CD MP3, délka 3 hod. 45 min, čte Jiří Lábus

  Joe je boháč, přesně řečeno nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. Má všechno, nač si vzpomene: vůz formule 1, kino, pět set párů sportovních bot, orangutana jako sluhu. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád… Poprosí proto tátu, aby směl chodit (světe, div se!) do docela obyčejné školy, inkognito! Tím rozpoutá sérii bláznivých situací a neuvěřitelných trapasů, na jejímž konci Joe zjišťuje, že peníze a bohatství ke štěstí nestačí.

  David Walliams vypráví o věcech, které jsou k pláči, tak brilantně a s takovou dávkou skvělého humoru, že budete plakat smíchy. Právem je kritiky označován za nového Roalda Dahla.

  Číst dále...
 • Barrie, James: Petr Pan

  Vydal: Tympanum, 1. 11. 2018, 1× CD nebo MP3, délka 7 hod. 15 min, interpreti: Brousek ml., Otakar, Hlavica, Lukáš, Holoubek, Antonín, Hrachovcová, Viktorie, Převrátil, Matěj, Sadílková, Barbora, Suchá, Klára, Talacková, Antonie a Viták, Antonín

   

  Klasická pohádka z pera skotského novináře, dramatika a spisovatele Jamese Matthewa Barrieho.

  Všechny děti až na jedinou výjimku vyrostou. Tou výjimkou je Petr Pan. Tenhle kouzelný malý vejtaha, který se rozhodl, že se z něj nikdy nestane nudný dospělák, žije na ostrově v Zemi Nezemi. A nežije tu sám! Kromě dalších kluků Ztraceňáků, jsou tu víly a krvežízniví piráti s kapitánem Hákem v čele. Co se ale stane, když Petr Pan do Země Nezemě přivede tři docela obyčejné londýnské děti? A Jaká dobrodružství čekají na malou Wendy, Johna a Míšu, když jednou v noci nepozorovaně uletí rodičům otevřeným oknem? Audioknižní dramatizace klasického příběhu o nesmrtelné dětské duši, která dřímá v každém z nás, a o touhách, prodlévajících kdesi na vzdáleném ostrově věčného úsvitu. Věříte na víly?

  Číst dále...
 • Laňka, David: Vítejte v Pekle!

  Vydal: Radioservis, CD, 48 minut a 16 vteřin, vypráví František Němec jako Pán Bůh a Otakar Brousek ml. v roli Lucifera. Matěj Převrátil a Filip Antonio v roli čertíků.

  Tak jako se děti straší čerty, tak se čertí děti straší lidmi. Protože stejně jako je pro lidi peklo za trest, je pro čerty největším trestem jít mezi lidi. Vždyť jsou přece tak zlí a hamižní, dělají si naschvály a šijí na sebe boudy. Proto když už rodiče dvou neposedných čertů Alberta a Norberta nevědí, jak své synky usměrnit, pošlou je mezi lidi. Aby si uvědomili, že rodiče se mají poslouchat, ale také aby napravili jednu nesmírnou lumpárnu, které se dopustili – vrátit peklu všechny hříšníky, které pustili na svobodu.

  Albert s Norbertem budou muset prokázat hodně důvtipu a odvahy a smířit se s tím, že jim do jejich úkolu neustále budou zasahovat dvě kapacity, které mají s péčí o lidské duše největší zkušenosti: Bůh a Lucifer.

  Číst dále...
 • Peroutková, Ivana: Anička u moře

  Vydal: Albatros Media, září 2017, audiokniha, délka 2 hodiny 26 minut, čte Martha Issová, MP3 ke stažení na Audiotéka.cz

  audiokniha vypráví další příběh o školačce Aničce, kterou tentokrát čekají prázdninová dobrodružství.

  Anička odlétá se svými rodiči na krátké prázdniny do Egypta. Bere si s sebou opět svůj deník a je plná očekávání, co všechno v neznámé exotické zemi prožije. Na prázdninách si Anička najde novou kamarádku a pozná i zajímavosti Egypta. Nejúžasnější zážitek ji čeká při potápění v korálovém moři. Poslechněte si, jaká dobrodružství ještě zažila!

  Číst dále...
 • Nesbo, Jo: Doktor Proktor a velká loupež zlata

  Vydal: OneHotBook, září 2017, audiokniha, délka 5 hodin 8 minut, čte David Novotný, MP3 ke stažení třeba na Audiotéka.cz

  Audiokniha obsahuje další ztřeštěnou pohádku, jejímž autorem je norský spisovatel Jo Nesbø.

  Norský národní poklad byl ukraden! (No, ve skutečnosti to byla jedna zlatá cihla, protože Norové jedí spoustu sladkostí a pak potřebují hodně zlata na plomby, ale stejně...) a kdyby se na to při každoroční inspekci přišlo, dozajista by zemi zachvátil chaos a vypukla by panika. Kdo tomu zabrání? Snad jedině výjimeční hrdinové, kteří dokázali odvrátit samotnou mimozemskou invazi! Jeden skoro šílený profesor, jedna chytrá holka s culíky a jeden malinkatý zrzavý kluk tedy v přestrojení za detektiva, starou paní a nemluvně proniknou do bandy nejstrašlivějších ničemů, kterou vede dáma tak ďábelská, že si ji netroufne zatknout ani samotný Scotland Yard. Budou muset naplánovat nemožné vyloupení nejstřeženější banky světa v Londýně, ale také se postavit nejdražšímu fotbalovému hráči světa Ibranaldovezovi.

  Číst dále...