Audioknížky

 • Vaněček, Michal: Ondra a klaun

  Vydal: T-Soft Eternity, audiokniha, dílka 2 hodiny 6 min, čte Petr Nárožný, MP3 ke stažení na Audiotéka.cz

  Audiokniha vypráví pohádkový příběh o klaunovi, díky kterému začne děti bavit chodit do školy.

  Ne každému klukovi se stane, aby nasedl do tramvaje a potkal tam klauna. A což teprve, aby ho tramvaj dovezla po staré tajné koleji ke klaunské maringotce! V knížce Ondra a klaun se právě tohle stane Ondrovi a jeho kamarádce Amálce. A nejen to. V jejich škole shánějí nového učitele a pan ředitel vůbec netuší, že Ondra s Amálkou přesvědčili klauna, aby šel k nim do školy učit. Klaunova třída je zakrátko nejlepší z celé školy a děti překvapivě začne bavit chodit do školy.

  Číst dále...
 • Špaček, Ladislav: Dědečku, už chodím do školy

  Vydal: Mladá fronta, září 2017, audiokniha, délka 2 hodiny 31 minut, MP3 ke stažení, Audiotéka.cz

  Audiokniha obsahuje pokračování povídání o etiketě ve světě malých dětí, tentokrát již školáků. Autor a interpret Ladislav Špaček.

  Laskavý dědeček si opět povídá se svou zvídavou vnučkou Viktorkou o světě kolem nich. Viktorka už je ovšem školačka, chodí do první třídy, a proto si přináší spoustu nových podnětů a otázek ze školního prostředí. Audiokniha pomůže rodičům v touze rozvíjet dobré vlastnosti jejich dětí, vštěpovat jim mravní hodnoty současného světa, pěstovat v nich silnou vůli, vytvářet správné návyky chování mezi lidmi a v různých situacích, které Viktorku potkávají.

  Číst dále...
 • Goscinny, R.; Sempé, Jean-Jacques: Mikulášovy patálie

  Vydal: Radioservis, 2017, celkový čas 2 hodiny a 46 minut, čte František Filipovský

  Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět.

  „Když jsem přišel domů, maminka mi vynadala, že jsem přišel pozdě na večeři. Když jsou takoví, tak tedy bez milosti: Zítra uteču z domova. Tatínek s maminkou se budou hrozně trápit a já se vrátím až za spoustu let a budu strašlivě bohatý a budu mít auto a letadlo!"

   

  Číst dále...
 • Adamec, Radek: Pohádky z Krakonošovy zahrádky

  Vydal: GMP Group, délka 1 hodina, čtou Josef Somr, Ota Jirák, Pavel Zedníček, Karel Hlušička

  Tyto nádherné poudačky, vyprávěnky, či jednoduše pohádky se odehrávají v dobách již dávno minulých, kdy ještě člouječí pokolení bylo s přírodou spjato. V dobách, kdy v zimě ouplně pokaždé byly stromy sněhem zavěšené a v lese tak vytvořena pohádková vidina. Tehdá vzduch čistý, jiskřivý a pokojné ticho lákaly k častým procházkám v tomto čarokrásném prostředí. V dobách těchto jste také mohli velmi často na Krkonoších potkat všemocného vládce těchto hor, jemuž místní horáci Krakonoš říkají a německy mluvící obyvatelé hor jej Rüberzahlem zvou. Dozvíte se co se kde na verškách šustlo a jaké taškařice a šprýmy Krakonoš pro dobré horáky připravil a jak případné nepravosti dokázal ztrestat.

  Číst dále...
 • Čapek, Karel: Devatero pohádek 3

  Vydal: Audiostory, 2017, délka 2 hod 16 min, čte Miloň Čepelka, ukázku si pusťte na Audiotéka.cz

  Třetí a závěrečný výběr Čapkových pohádek obsahuje „profesní“ příběhy: Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká, Velká pohádka doktorská.Spojuje je mimo jiné autorův smysl pro humor, bohatý jazyk, jasné pointy, Čapkova lidskost a nadčasovost. Z toho všeho pak vyvěrá autorova genialita.Velká pohádka doktorská v sobě obsahuje ještě pět dalších pohádek: O princezně solimánské, Případ s Hejkalem, Případ s Havlovickým vodníkem a Případ s Rusalkami.Pohádky čte výrazná osobnost české kultury – herec, scénárista, básník, spisovatel, redaktora moderátor Miloň Čepelka, který se proslavil zejména jako protagonista a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana. Je to jeho první audiokniha, kterou načetl, a AudioStory ji panu Čepelkovi věnuje jako dárek k 80. narozeninám. Obsah:1. Velká policejní pohádka 2. Pohádka pošťácká3. Velká pohádka doktorská – úvodní příběh4. O princezně solimánské5. Případ s hejkalem6. Případ s havlovickým vodníkem7. Případ s rusalkami a závěr

  Číst dále...
 • Laňka, David: Prázdniny Billa Madlafouska

  Vydal: Radioservis, březen 2017, celkový čas 110 minut, čte Oldřich Kaiser

  „Ahoj. Já teda nevím, jak vy, ale já mám z celý školy nejvíc nejradši prázdniny. Ty letní, protože jsou nejdelší a člověk si může dělat všechno, co chce a na co kvůli škole a učení během roku neměl čas.“

  Poznáváte? Ano, nezaměnitelný styl Billa Madlafouska!

   

  Číst dále...
 • Flanagan, Johan: Hraničářův učeň – Rozvaliny Gorlanu

  Vydal: Audiotéka.cz, Bookmedia, 2017, délka 7 hodin a 28 minut, čte Matouš Ruml

  Audiokniha obsahuje fantasy příběhy chlapce Willa a jeho přátel. Ukázka na Audiotéka.cz

  První díl fantasy ságy Hraničářův učeň, na jejíž knižní předloze vyrostlo mnoho čtenářů, nás zavádí do tajemstvím opředené země Araluen. Mladík Will si už dlouho přeje absolvovat rytířský výcvik na hradě a stát se zdatným bojovníkem, jakým byl podle legend jeho otec. Na to, aby ho v bojové škole přijali, je však příliš malý. A tak se dostává do učení k záhadnému hraničáři Haltovi, který se umí neviditelně pohybovat. Ten ukáže Willovi, jak se starat o koně a používat zbraně, které si záhy vyzkouší při výpravě za nebezpečnými tvory. Will se přesvědčí o tom, že úloha hraničáře je při obraně království stejně významná jako rytířské umění.

  Číst dále...
 • Adamec, R; Zimmermann, M.: Veselé mašinky

  Vydal: GMP Group, 2017, MP3 ke stažení, délka 1 hodina 19 minut, čte Josef Somr, ukázka na Audiotéka.cz zde

  Tyto pohádky navazují na všeobecnou oblíbenost mašinek u dětí a jsou určeny všem malým i velkým obdivovatelům starých časů, parních mašinek a atmosféry na železnici.

  Pohádky kromě neopakovatelného přednesu pana Josefa Somra obsahují reálné zvuky parních mašinek, parních píšťal, a další zvuky zpracované ve filmovém studiu plus další překvapení.

  Číst dále...
 • Kolář, Josef: Z deníku kocoura Modroočka

  Vydal: GMP Group, 2017, MP3 ke stažení na Audiotéka.cz, délka 1 hodina 17 minut, čte Arnošt Goldflam

  Další ze skvostů české literatury pro děti. Známé příběhy jak kocour Modroočko objevoval svět. A také o tom, co se naučil třeba od tulačky Zelenoočky, nebo od zkušeného Bělovouse Zrzundy, či jiných zvířátek. Kniha spisovatele Josefa Koláře v neopakovatelném kocouřím provedení Arnošta Goldflama.

  Číst dále...
 • Povídám pohádku: Výběr českých lidových pohádek pro nejmenší

  Vydal: GMP Group, 2016, celkový čas 46 minut, MP3, čtou:

  Barbora Hrzánová, Jiří Lábus, Petr Štěpánek, Radovan Lukavský, Libuše Havelková

  Výběr českých lidových pohádek pro nejmenší - audiokniha obsahuje výběr pohádek.

  Tyto pohádky patří do zlaté pokladnice českých pohádek, kde je důraz kladen především na příběh, podněcující fantazii dětí s důrazem na spravedlnost, potrestání zla a vlastní ponaučení. Najdete zde jak původní nepřepsané texty, tak zajímavá autorská zpracování lidových pohádek. To vše je umocněno naprosto jedinečným přednesem skvělých herců.

  Číst dále...