Audioknížky

Laňka, David: Prázdniny Billa Madlafouska

Vydal: Radioservis, březen 2017, celkový čas 110 minut, čte Oldřich Kaiser

„Ahoj. Já teda nevím, jak vy, ale já mám z celý školy nejvíc nejradši prázdniny. Ty letní, protože jsou nejdelší a člověk si může dělat všechno, co chce a na co kvůli škole a učení během roku neměl čas.“

Poznáváte? Ano, nezaměnitelný styl Billa Madlafouska!

 

Může spát, do kdy chce (teda pokud vás nebudí v šest ráno sourozenec, jako mě budí sestra KJ). Nemá žádný povinnosti (pokud v to nepočítáme mytí nádobí a skládání ponožek, protože toho mě maminka neušetří ani o prázdninách). Ale hlavně – mám nekonečně času na hraní, protože je dlouho světlo a rodiče mě klidně nechají dýl vzhůru, když druhý den nemusím do školy.

Jenomže i na prázdninách se jedno ALE najde. Nemůžete být celý ty dva měsíce s partou, protože pokaždý je někdo z vás pryč, ať už je to na chatě, u babičky nebo u moře s rodiči. Anebo na táboře, kam poslali rodiče mě. A já teda nevím, jak se na táboře líbí vám, ale mně se tam nelíbilo. Musel jsem být s dětmi, které jsem neznal, pokoušela se mě sbalit jedna úplně příšerná holka, a ve stanu jsem spal s klukem, kterýmu se přezdívalo Smraďoch (hádejte proč!?)

Jak já jsem se vám těšil domů! A to jsem netušil, že až se vrátím, Madle přeskočí nebo co, a bude si se mnou a s KJ pořád chtít hrát na rodinu! Prý abychom se naučili, o čem život je! Pche, jako kdybych to nevěděl i bez toho. Přece když je člověku deset a chystá se do pátý třídy, tak už ví o životě úplně všechno, no ne?!

 

Čte: Oldřich Kaiser

Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková

Režie: Jaroslav Kodeš

 

CD 1

CD 1

1. Jak jsem se musel loučit 11:39

2. Jak jsem spal s krysou, Smraďochem a jak jsem se málem utopil 11:03

3. Jak jsem se musel schovávat 10:51

4. Jak jsme zachraňovali Draka 10:51

5. Jak jsme měli železný svaly 10:58

 

CD 2

 

1. Jak jsem měl návštěvu 10:57

2. Jak jsme česali jablka 10:52

3. Jak jsme malovali 10:53

4. Jak jsem si hrál na kaskadéra 10:53

5. Jak jsem se bál 10:48