Co se děje v knihovnách

Březen – měsíc čtenářů

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje JEDENÁCTÝ ROČNÍK akce Březen - měsíc čtenářů, na kterou zve širokou veřejnost.

Cílem této akce je propojit čtenáře, organizace a instituce zabývající se psaným slovem, četbou a čtenářstvím ke společné mediální kampani a dát o sobě vědět: ANO, ČTEME A JE NÁS HODNĚ!

V rámci této akce si každá knihovna nachystá speciální program.

Bližší informace najdete zde.

V roce 2020 oslavujeme 430. výročí narození Jana Amose Komenského. V letech 2020 až 2022 připomene osobnost Učitele národů řada unikátních akcí. Jádro oslav je tvořeno aktivitami paměťových institucí, které připravují výstavy, expozice a akce pro veřejnost. Výročí doprovází kampaň Komenský do třídy, která má za cíl zapojit do oslav žáky škol po celé republice. Více zde.

V průběhu března 2020 budou vybráni ČTENÁŘI ROKU – UČITELKY/UČITELÉ se zajímavým „čtenářským příběhem“ nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2020. Oslavte v rámci BMČ 2020 Den učitelů. Celosvětově se slaví den učitelů až 5. října, ale v České republice připadá tento den právě na 28. března, kdy si připomínáme výročí narození Jana Ámose Komenského (28.3.1592).

V roce 2020 proběhne 20. ročník naší největší propagační akce NOC S ANDERSENEM – bližší informace.