Co se děje

Chcete se naučit počítat rychleji než na kalkulačce?

číselná vlna numericum.comKolik je 23 x 47? Nebo 2376 1983?

K vyřešení takovýchto příkladů sahá většina z nás po kalkulačce, případně tužce a papíru. Tvůrci nové aplikace tvrdí, že to ale není nutné a takovéto příklady je možné počítat rychle a přesně z hlavy.

Podlé různých výzkumů čtenářská gramotnost koreluje s matematickou (scio.cz), může se tedy zdokonalení v pčítání projevit také ve čtenářské zdatnosti? Vyzkoušet si to můžete se vzdělávácí aplikací numericum.com. Absolventi kurzu dosahují zrychlení početních operací v řádu desítek procent.

Principy mentální matematiky

V průběhu 16 lekcí se můžete naučit počítat rychleji než na kalkulačce. Klíčem k úspěchu jsou speciální postupy, které v závislosti na použitých číslech umožňují rychlejší dosažení výsledku. Všechny metody a jejich ukázkové použití jsou v rámci online kurzu přehledně vysvětleny na animovaných příkladech. Aplikace obsahuje také doplňková cvičení zaměřená na operace se zlomky, procenty, odhady, a další.

Za vývojem stojí tým rozectise.cz, celý projekt vede Jan Siuda a na kvalitu obsahu dohlížejí zkušení učitelné matematiky, kteří se dlouhodobě věnují práci s talentovanými dětmi a jsou členy MENSY ČR. I z tohoto důvodu je již od samotného počátku k dispozici speciální verze pro školy, nabízející multilicence pro všechny studenty.

Možnosti využití pro nestudenty

Aplikace není pouze pro studenty. Podle zakladatele projektu Jana Siudy jí lze skvěle využít také při přípravě na výběrová řízení při hledání zaměstnání. “Během jednotlivých kol přijímacích pohovorů se často řeší různé případové studie a testuje se logické myšlení.

Schopnost řešit jednoduché matematické operace rychle a navíc zpaměti může uchazečům výrazně zvýšit šance na úspěch” dodává Siuda.

Aplikaci lze bezplatně vyzkoušet a v současnosti je nabízena za zvýhodněnou zaváděcí cenu. Ti, kteří to s přípravou na zkoušky myslí opravdu vážně, mohou Numericum získat v rámci studentského balíčku spolu s kurzem rychlého čtení od rozectise.cz.

Vhodné i pro seniory

Trénink mozku a duševních schopností je stále populárnější i mezi nejstarší generací, přičemž právě například matematika a numerické výpočty patří mezi časté formy tohoto tréninku. I zde může být Numericum přínosným nástrojem, například pro prevenci nebo doplnění léčby Alzheimerovy choroby.