Čtenář na jevišti

Čtenář na jevišti 2019 – předvánoční setkání ve Švandově divadle

Projekt Čtenář na jevišti vyhodnocen!

Odborná porota vybrala mezi 55 skupinami dětí 5 nejinspirativnějších. Každá skupina zaslala video své soutěžní inscenace, která se přibližovala útvaru mezi čtením nahlas a divadelním přčdstavením. Každé scénické čtení vyšlo z literární předlohy, kterou děti pod vedením svých učitelů, vychovatelů a knihovníků upravily, přetvořily na scénář a zdramatizovaly.

Všichni zúčastnění prokázali velké odhodlání, píli a kreativitu. Porota hodnotila mnoho aspektů - některé byly zvládnuty perfektně, někde to chce ještě pilovat, nicméně i tak nebylo snadné vybrat pouze 5 souborů.

Tyto soubory zveme k předvánočnímu setkání (úterý 17. 12.) do Švandova divadla. Jako odměnu a inspiraci budou moci zhlédnout představení z Divadla Kampa "Jak jsem byl Cyrano" - Příběh koktavého Jakuba, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Cyrano z Bergeracu v úpravě pro jediného herce! Incenace, která vznikla pro jihočeské Malé divadlo. Účinkuje Marek Menšík.

  • Třída V.A – Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje Praha, pod vedením Mgr. Renáty Tkaczykové, s inscenací Prašina (V. Macocha)
  • Literární prádelna– Městská knihovna Sedlčany p.o., pod vedením Jany Roškotové, s inscenací Nejhorší děti na světě (D. Walliams)
  • Soubor Možná už – ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, pod vedením Jarky Holasové, s inscenací Kosprd a Telecí (E. Papoušková)
  • Čtenářský dys-klub 4. třídy – ZŠ a MŠ Drmoul, pod vedením Mgr. Zdenky Hurtové, s inscenací Zahrada (Trnka)
  • Školní čtenářský klub na II.stupni – Základní škola Bruntál, Jesenická, pod vedením Mgr. Miroslavy Henčové, s inscenací Jak jsme hráli divadlo – Jak jsme se učili slušně nadávat (V. Steklač)