Čtenář na jevišti

Čtenář na jevišti 2021 – vyhodnocení

Porota vybrala 5 souborů, které v rámci ztížených podmínek daly dohromady a nastudovaly nejzajímavější scénická čtení pro 9. ročník projektu konaného v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Jsou jimi:

Bruntál – Základní škola Bruntál, Jesenická 10 – Čtenářský klub (Pozor, v knihovně je kocour! (K. Smolíková))

Jaroměř – ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř Možná už jo (2 pohádky: Chlapeček a nožičky, Holčička a bláto z knih Nezbedníci a Příšerné zlobilky (M. Drijverová)

Karlovy Vary – ZŠaZUŠ LDO Autorská tvorba – 6. skupina (z Minutových grotesek Istvána Örkényho)

Rokycany – Gymnázium a Střední odborná škola Rokycany – INAMOKRAN (Říše Agord)

Vendryně – ZŠ Vendryně – Divadelní kroužek ZŠ Vendryně (Zátopek (Jaromír 99, J. Novák))

Po zvážení aktuální pandemické situace a všech okolností, jež jsou spojeny s uspořádáním slibovaného předvánočního setkání ve Švandově divadle, s velkou lítostí musíme bohužel tuto akci odvolat. Mrzí nás to nevýslovně, ale zodpovědně chceme upřednostnit bezpečnost, protože zdraví všech zúčastněných je pro nás prvořadé. Navíc je doba velmi nejistá i co se týká karantén či onemocnění.

Věříme a doufáme ve Vaše pochopení a nabízíme atraktivní alternativu. Zveme Vás srdečně na mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2022, který se uskuteční od 9. do 12. června. Finalisté zde dostanou prostor předvést své inscenace, a to nejen úzkému publiku, ale široké veřejnosti, všem kamarádům i zájemcům z řad návštěvníků veletrhu.

Soubory tak mají možnost do té doby své inscenace dopilovat do ideální délky 15 minut, budou mít čas připravit si potřebné kulisy a vychytat všechny detaily. Hodnocení poroty každému souboru začneme rozesílat v příštích týdnech.

Děkujeme za Váš zájem, Vaši píli a neutuchající nadšení pro knížky, kreativitu, práci s dětmi a divadlo!

Tým kampaně Rosteme s knihou