Děti do 10 let

 • Psí kusy s tátou
  Autor: Eva Horáková, Vydal: Portál, 2023, 72 stran, pevná vazba, ilustrovala Vendula Hegerová.
  Kniha je určena dětem od 5 do 8 let.
  Krátké příběhy ze života psího kluka a jeho tatínka, kteří bydlí v jednom malém domě se svým pánem. Kniha vychází ze zásad genetické metody výuky čtení.Číst dále...
 • Tolonen, Tuutikki: Agnes a odemčený sen
  Vydal: Portál, 2021, 206 stran, pevná vazba, ilustroval Vuorento, Kati
  Kniha je určena dětem od 8 do 12 let.

  Do muzea jednoho malého ospalého městečka někdo zašle vzácnou starou zamčenou šperkovnici. Muzeum šperkovnici může vystavit, je tu ale jedna podmínka:Číst dále...
 • Ježková, Blanka: Putování hvězdy

  Vydal: Blanka Ježková, prosinec 2020, 128 stran, vázaná, illustrovala Kateřina Kofroňová

  Byla jedna malá hvězda,
  čistě, jasně svítila,
  nemyslela, jenom byla,
  až zvláštní věc zažila...

  Takto začíná příběh o malé hvězdě, která neví, kdo je a proč existuje, a proto se vydává na cestu vesmírem, aby našla odpovědi na své otázky. Kam až hvězdička doletí? Co ji na cestě čeká? Koho na ní potká? Dostane odpovědi na své otázky? To vše se čtenář dozví v knize Putování hvězdy, která spadá do žánru dětské poezie a je doplněna poutavými barevnými ilustracemi.

  Číst dále...
 • McCartney: Čuprděda

  Vydal: Mladá fronta, 2020, pevná, 32 stran, ilustrace Kathryn Durtová, překlad Robin Král, od 6 let

  Čuprděda je báječný nevšední dědeček s kapsami plnými kouzelných triků. Takového dobrodruha jen tak někde nenajdete. Díky jeho zázračnému kompasu se čtyři vnoučata bleskově vypraví na cestu kolem celého světa. Pojďte se spolu s nimi svést na hřbetech létajících ryb, utíkat před stádem bizonů i před mrazivými lavinami.

  Číst dále...
 • Pospíšilová, Zuzana: Školní štěně

  Vydal: Portál, 2020, pevná, 64 stran, ilustrace Libor Drobný, od 6 let


  Kniha je jako první čtení určena dětem prvních a druhých tříd. Jejich schopnostem a možnostem je přizpůsoben i jazyk knihy, proto si děti knihu mohou číst samostatně, ale i v doprovodu rodičů, či jako celotřídní četbu.

  Číst dále...
 • Horáček, Petr: Nejkrásnější místo na světě

  Vydal: Portál, 2020, pevná, 32 stran, od 6 let

  Je rozkvetlá louka s potůčkem uprostřed lesa nejkrásnějším místem na světě? A jestli ano, tak jak se to pozná? Zajícovi tyto otázky nedávají spát, a tak se jednoho dne vydá do světa, aby na ně našel ty správné odpovědi. Nejkrásnější místo na světě je kniha o domově, o dobrodružství, ale hlavně o přátelství.

  Číst dále...
 • Bjork, Samuel: Detektivové z půdy – Zmizení perlového náhrdelníku

  Vydal: Fragment, září 2020, vázaná, 120 stran, ilustrace Ingvild Th. Kristiansen, od 8 let


  "Začátek dobrodružné série pro dětské čtenáře od bestsellerového norského autora".

  Číst dále...
 • Scharmacher-Schreiber, Kristina; Marian, Stephanie: Jak se vyznat v klimatu

  Vydal: Portál, 2020, vázaná, 96 stran, ilustrace Stephanie Marian, překlad Michaela Weberová, od 6 let

  Je opravdu stále tepleji? Pocítí vůbec člověk rozdíl jednoho stupně? Bohatě ilustrovaná encyklopedie pro děti mladšího školního věku popisuje všechno důležité kolem klimatu: jeho rozdíl s počasím, proč existují klimatická pásma či roční období, podle čeho poznáme, jaké počasí bylo v minulosti, i rozmanité ekologické problémy.

  Číst dále...
 • Tipy na letní čtení pro děti

  Prázdniny se blíží a abyste mohli dát tipy na letní čtení svým dětem, vybíráme pro Vás v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou zajímavé knížky.

  Inspirujte se u nakladatelství Argo, se kterým spolupracujeme a jehož produkci pro jeho kvalitu rádi doporučujeme. Vydali nový interaktivní měsíčník, ve kterém najdete podrobnosti o dětských novinkách, zajímavé rozhovory, recenze i přehledné členění dle věku a žánru. Prolistujte si jej zde.

  Nejhodnotnější knížky z pera českých autorů pak sumarizuje katalog Nejlepší knihy dětem, vydávaný Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Také v něm najdete řadu kvalitních titulů a věkové doporučení.

  Číst dále...
 • Šinkovský, Martin: Lampálie v ohrožení

  Vydal: Triton, 2020, vázaná, 84 stran, ilustrace T762, od 6 let

  Víte, kde leží Lampálie? Jak se jmenuje nejstatečnější Lampálice ze všech a na čem nejraději jezdí? Pokud si nejste jisti, nevadí, my vám o Lampálii budeme vyprávět dobrodružný příběh, kdy se celá země rozkládající se ve svitu jedné pouliční lampy (a ani o fous dál) ocitla v bezprostředním ohrožení. Přestože jsou její obyvatelé mírumilovní, objevují se náznaky, že by na jejich domov mohl mít zálusk někdo jiný. Zakousněte se do dramatických událostí stejně jako se mlsní Lampálové zakusují do pampeliškových koláčů.

  Číst dále...