Literární a čtenářské soutěže

Finalisté a výherci soutěží se i letos můžou těšit na hodnotné dárky od tiskárny Graspo CZ

Již zanedlouho vypukne největší český knižní veletrh Svět knihy Praha a knižní nadšenci z celého světa se už těší na to, co letošní jubilejní 25. ročník přinese. Značnou část návštěvníků veletrhu každoročně tvoří žáci a studenti z celé republiky, které na veletrhu lákají kromě poutavých přednášek a besed s autory knih také zajímavé soutěže. I v letošním roce finalisté a výherci soutěží Souboj čtenářů a Paměť a vzpomínky aneb Skutečný příběh, který mě zaujal obdrží krásně barevné zápisníky od našeho dlouholetého partnera - zlínské tiskárny Graspo CZ.

Pokud jste se nestihli do soutěží přihlásit, nebuďte smutní – zápisníky a diáře si můžete zakoupit na e-shopu tiskárny. V kolekci od firmy Graspo CZ každý rok najdete diáře a zápisníků různých formátů, barev a designů, takže si svého oblíbence najde opravdu každý.

Tiskárna Graspo se však nesoustředí pouze na výrobu diářů, zápisníků a kalendářů. Každý rok zde vznikne také spousta barevných knížek pro děti, učebnic, naučných knih, časopisů a dalších publikací, které putují ke čtenářům do celého světa. Z produkce tiskárny Graspo jsou například známé české tituly Babičko, vyprávěj, Toulavá kamera či kniha legendárního českého cestovatele a spisovatele Miroslava Zikmunda s názvem Sloni žijí do sta let. Letos se navíc tiskárna Graspo CZ podílela na zcela jedinečném projektu – stojí za tiskem knihy Slovanská epopej, která obsahuje velkoformátové fotografie slavného díla Alfonse Muchy. Této vzácné knihy bylo vyrobeno pouhých 200 kusů.