Partneři projektu

Jindřich Kraus, Pragoline

pořad S knihami se kamarádím

Projekt „S knihami se kamarádím“


O projektu zábavného pořadu o knihách s písničkami a humorem

sksk1.jpgVideoklip „S knihami se kamarádím“, který také obsahuje písničku Jindřicha Krause a Jiřího Rezeka k projektu můžete zhlédnout na YouTube.

 

Zpívající nakladatel Jindřich Kraus a jeho hosté hovoří vesele i vážně o knize, o její cestě od autora rukopisu ke čtenáři. Hlavním cílem pořadu je probudit ve vědomí diváků vztah ke čtení knih, jako nutnost pro život současné a hlavně budoucí generace.

Po úvodní písni, která zvítězila v pořadu „Bonanza“ vysílaném na Country radiu s názvem S knihami se kamarádím s textem autora pořadu Jindřicha Krause a hudbou Jiřího Rezka, následuje variabilní program: Písničky, autorská čtení, rozhovory s hosty, zaměřené především na autorskou činnost a jejich zajímavá vystoupení. Celý pořad je obohacen doprovodným programem ( fotografie, videoklipy, zajímavé dokumenty apod.) promítaným na filmové plátno.

Diváci budou nenásilně a humorně seznámeni i s odbornými knižními pojmy, se kterými je seznámí zástupce svazu českých knihkupců a nakladatelů. Přítomní se mohou programu aktivně zúčastnit nejen svými dotazy, ale také svým vystoupením – vyprávěním veselých vlastních příběhů, vtipů, aforismů a to nejlépe o knihách. Aktivní diváci budou na závěr pořadu odměněni hodnotnou knihou. Diváci a posluchači budou vyzváni ke spoluautorství připravované knihy „Neobyčejné příběhy“. Chceme dosáhnout co největšího kontaktu s hledištěm a vzbudit v divácích chuť pustit se po návratu domů do čtení nějaké knihy.Po ukončení programu může následovat autogramiáda zúčastněných hostů a prodej knih s dohodnutým rabatem pro pořadatele.

Hosty programu budou osobnosti, které se v knižním světě prezentovaly a prezentují. Budou garantovat návštěvnost a zábavu diváků v rámci cíle pořadu. Do pořadu budou zařazeni hosté dle výběru objednavatele v souladu s jejich časovými možnostmi :
Délka pořadu je cca 90 minut včetně krátké přestávky. Pořad je variabilní, lze jej na žádost objednavatele časově i programově upravit.
Před konáním pořadu i po něm je možno uspořádat prodejní výstavu knižních publikací
a autogramiádu..

sksk3.jpg

více informací »

 

pragoline.jpg

 

www.jindrichkraus.cz

e-mail:
[email protected]

 

Jindřich Kraus
U Kombinátu 33/127, 100 00 Praha 10
Mobil: 602 255 561
Tel./fax: 224 213 685

sksk2.jpg

 

Nabídka vystoupení

Zábavný pořad o knihách s písničkami a humorem „S knihami se kamarádím“

Jindřich Kraus je autorem zábavného pořadu a projektu „S knihami se kamarádím“, ve kterém zpívá své originální písně, hovoří se svými hosty vesele i vážně o knize. Cílem pořadu je pomoci obnovit v lidech zájem o četbu knihy.

Po úvodní písni s vlastním textem „S knihami se kamarádím“, se kterou zvítězil v hitparádě „Bonanza“ vysílaném na Country radiu, následuje variabilní program.
Písničky, autorská čtení, rozhovory, nejen s hosty pořadu, ale i s diváky, kteří se mohou zapojit do programu vyprávěním nebo předáním svých příběhů, které napsal jejich život. Nejlepší divácký příběh bude odměněn knihou a bude uveřejněn v knižní publikaci „Neobyčejné příběhy lidí“, kterou prestižní nakladatelství PRAGOLINE připravuje.
Stálými účinkujícími jsou: Alexandra Hejlová-malířka a ilustrátorka , Jakub Přibyl-klavírista a skladatel, Michal Dlouhý-autor a duchovní otec „Četnických humoresek“, Jaroslav Císař-publicista a odborník na literaturu.
Po dohodě lze zajistit i jiné hosty, nejen z nabídky produkce.
Pořad je obohacen audiovizuální projekcí po celou dobu jeho trvání, což je 60 – 90 minut dle požadavku pořadatele.

Pořad byl zařazen do celostátní kampaně čtení knih v projektu „Rosteme s knihou“.

 

více informací »

více o pořadu „S knihami se kamarádím“: www.sknihamisekamaradim.cz www.jindrichkraus.cz

objednávky:
[email protected]

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

sksk4.jpg


Jindřich Kraus a Alexandra Hejlová vás srdečně zvou na pořad a vernisáž

Život krásný barvy má

Kulturní středisko Průhon, Socháňova 1220, Praha 6 – Řepy
14.5. 2008 v 18:18 hod.

Pořad s písničkami „S knihami se kamarádím“
Účinkují Jindřich Kraus a jeho hosté

Součástí představení bude uvedení dotisku knihy „Život krásný barvy má“ a zahájení vernisáže prodejní výstavy obrazů a šperků malířky Alexandry Hejlové, za přítomnosti známých osobností.

Na závěr výstavy, v pátek 6. 6. od 17 hod., proběhne beseda a autogramiáda s A. Hejlovou a J. Krausem.