Literární a čtenářské soutěže

Komiksová soutěž Bohouš a Dáša mění svět

Soutěž nebo spolupráce?

Neváhej a zapoj se do komiksové soutěže na toto téma. Vyzkoušíš si, jak se dělá komiks; můžeš vyhrát zajímavou cenu; a pozor – tvé dílo se může stát součástí výstavy pro veřejnost!

Už více než 10 let mění Bohouš a Dáša svět. Je na čase zjistit více o jejich super schopnostech. Odhalte spolu s námi tajemství jejich úspěchu – sílu spolupráce!

Pokus se ztvárnit, jak mohou lidé spolupracovat ve škole, v komunitě nebo při řešení problémů a výzev současného světa.Zamysli se nad tím, co je třeba, abychom mohli spolupracovat? Dokážeš měnit svět sám/a nebo společně s ostatními? Kdy je vhodné jít si sám za svým cílem a kdy se vyplatí dojít k řešení společně?

Kdo by Ti mohl pomoci přispět k řešení problémů současného světa v místě, kde žiješ? Jak Ti může spolupráce pomoci s orientací ve světě, který se tak rychle proměňuje?

Přečti si desatero dobrého komiksu a pusť se do tvorby!

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni vyhlašuje 7. ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty základních a středních škol. Letošním tématem komiksové soutěže je „Soutěž nebo spolupráce?“.

Soutěžit mohou jednotlivci i týmy ve třech věkových kategoriích – 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy. Vítězové soutěže budou odměněni zajímavými cenami. O nejlepších komiksech rozhoduje nejen odborná porota, ale i veřejnost, která bude mít možnost elektronicky hlasovat pro své favority. O ceně veřejnosti budete moci rozhodnout koncem října svým hlasováním zde.

Slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž výstavy soutěžních děl proběhne 15. 11. 2017 v Praze.

Přihlášku a komiks zašli do 25. října 2017!

Podrobné pokyny najdeš zde.