Partneři projektu

Nakladatelství MORKES

Nakladatelství Morkes bylo založeno v roce 2013 a zaměřuje se na produkci ilustrovaných knih pro děti a mládež, v čele s knižními tituly komisaře Vrťapky. Společnost se věnuje vydávání původní české literatury s důrazem na didaktickou nadstavbu a snaží se přinášet kvalitu a originalitu.

Jedním z cílů nakladatelství je podporovat domácí tvorbu, české autory a výtvarníky. Nakladatelství staví své dobré jméno na osobnosti ilustrátora a spisovatele Petra Morkese, autora komisaře Vrťapky, který se knižní tvorbě pro děti úspěšně věnuje již přes deset let.

Nakladatelství organizuje a iniciuje kulturní akce zaměřené nejen na dětské publikum, – pořádá literární čtení, výstavy a výtvarné workshopy a spolupracuje s řadou organizací a státních institucí zaměřujících se na výchovu, vzdělávání a volnočasové aktivity dětí. Nakladatelství současně provozuje webové stránky komisaře Vrťapky www.vrtapka.cz

 

Komisař Vrťapka

detektivní kancelář Vrtapka

Postavičku komisaře Vrťapky vymyslel ilustrátor a spisovatel Petr Morkes v roce 2003. Od té doby se příběhy a komiksy tohoto detektiva pravidelně objevují na stránkách dětských knih a časopisů. Knižní tituly s komisařem Vrťapkou vycházejí ve dvou sériích. Čtenáři mohou vybírat z beletristických detektivních příběhů nebo ze sebraných spisů s luštěním a komiksy a každoročně vycházejí také školní diáře komisaře Vrťapky s jeho detektivními případy.

 

více informací »

www.petrmorkes.com

www.vrtapka.cz

www.vrtapka-obchod.cz

(e-shop)

Morkes

Nakladatelství Morkes

Na Zlatnici 23/22

147 00 Praha 4

Mob.: +420 723 814 000

E-mail: [email protected]

 

 

Knižní novinky:
obálka knihy Komisař Vrtapka

Komisař Vrťapka a tajemství mahárádžova vejce

komisař Vrtapka školní diář 2014

Komisař Vrťapka školní diář 2014