Co se děje v knihovnách

Noc s Andersenem 2017 – nocování v knihovnách

Již po sedmnácté mohou děti v mnoha knihovnách i školách nocovat s Andersenem. Akce na podporu dětského čtenářství vypukne v pátek 31. března 2017.

Letos budou nocí provádět hrdinové komiksového časopisu Čtyřlístek, za dětmi zavítají Fifinka, Bobík, Pinďa či Myšpulín.

Také si budeme připomínat 20 let s Harry Potterem a 180 let od napsání pohádky Hanse Christiana Andersena Císařovy nové šaty. Audiotéka podpoří akci Noc s Andersenem vydáním audioknihy Císařovy nové šaty a další pohádky. Audiotéka tak rozšiřuje sbírku autora Hanse Christiana Andersena v pořadí již druhou audioknihou, kterou přidává k příběhu Malé mořské víly, jež vyšla v loňském roce pro akci Noc s Andersenem. Pokud se nebudete moci akcí v zúčastnit, poslech audioknihy si můžete užít i v teple domova s hlasem Martina a Martiny Preissových. A to zdarma na stránkách Audiotéky.

Večerní vysílání chystá Rádio Junior Dvojky ČR, v Audiotéce právě vzniká nová nahrávka pohádky Císařovy nové šaty, aby si ji účastníci Noci s Andersenem mohli poslechnout. Bavit se v tento kouzelný večer budou všichni, a nikde nezapomenou na čtení…

„Tak tedy poslouchejte, pohádka začíná. Až si ji povíme celou, budeme vědět víc, než víme teď.“ H.Ch.Andersen: Sněhová královna