Děti do 10 let

Pearson, Luke: Hilda a kamenný les

Vydal: Paseka, říjen 2017, 76 stran, pevná vazba, komiks přeložila Martina Knápková

Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. V češtině právě vychází kniha Hilda a kamenný les. Hildu si oblíbili čtenáři i kritika, získala cenu Muriel pro nejlepší dětský komiks vydaný v češtině v roce 2016 a cenu Fabula Rasa, o které rozhodují uživatelé databáze ComicsDB. Díl Hilda a kamenný les získal mimo jiné nominaci na nejprestižnější komiksové ocenění světa – Cenu Willa Eisnera.

V roce 2018 uvede společnost Netflix animovaný seriál na motivy Hildy.

Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí - trolly, obry, pidilidi…

Luke Pearson (1987) je lídrem nové vlny britského komiksu. Série o Hildě mu přinesla řadu ocenění včetně Britské komiksové ceny nebo Ceny Maxe a Mořice, několikrát získal nominaci na komiksové Oscara – Cenu Willa Eisnera, naposledy za díl Hilda a kamenný les. Pearson kreslí pro deníky a magazíny (New York Times, Guardian, Wired) a coby autor storyboardů a scénáře se podílel i na několika epizodách animovaného seriálu Adventure Time/Čas na dobrodružství. V roce 2018 uvede společnost Netflix animovaný seriál na motivy Hildy.