Pro nejmenší děti

 • Motýlek motýl
  Autor: Petr Horáček, vydal: Portál, 2023, 32 stran, pevná vazba

  Lucinčina zahrada je plná barevných tvorů, kteří bzučí, ševelí a poletují.Číst dále...
 • Eichlerová, Ilona; Havlíčková, Jana: Logopedické hádanky 2

  Vydal: Portál, 2021, 96 stran, pevná vazba, ilustrovala Hegerová, Vendula

  Logopedické hádanky ve formě veršů, v nichž musejí děti samy přijít na správný rým, se staly v rodinách, ve školkách, školách i na logopedických pracovištích velmi oblíbenými, a proto autorky vytvořily jejich pokračování. Kniha Logopedické hádanky 2 opět hravou formou pomáhá v upevňování výslovnosti českých hlásek (procvičují se zde všechny nejčastěji trénované souhlásky) a zároveň rozvíjí u dětí smysl pro rým, rytmus a jazykový cit.

  Číst dále...
 • Ježková, Blanka: Putování hvězdy

  Vydal: Blanka Ježková, prosinec 2020, 128 stran, vázaná, illustrovala Kateřina Kofroňová

  Byla jedna malá hvězda,
  čistě, jasně svítila,
  nemyslela, jenom byla,
  až zvláštní věc zažila...

  Takto začíná příběh o malé hvězdě, která neví, kdo je a proč existuje, a proto se vydává na cestu vesmírem, aby našla odpovědi na své otázky. Kam až hvězdička doletí? Co ji na cestě čeká? Koho na ní potká? Dostane odpovědi na své otázky? To vše se čtenář dozví v knize Putování hvězdy, která spadá do žánru dětské poezie a je doplněna poutavými barevnými ilustracemi.

  Číst dále...
 • Taylor, Kimberly Feltes; Braun, Eric: Chyba není konec světa

  Vydal: Portál, 2020, brožovaná, 128 stran, ilustrace Steve Mark, překlad Petra Diestlerová, od 5 let

  V knize najdeš různé vtipné úkoly, hádanky a testy, které ti pomohou zjistit, jak moc se bojíš chyb a co můžeš udělat pro to, aby to bylo jinak. Také zjistíš, že když chybuješ schválně, třeba lžeš, vymýšlíš si, nebo dokonce někoho urážíš, rozhodně to není v pořádku a nijak si tím nepomůžeš.

  Číst dále...
 • Ottomanská, Vladimíra: Rok stromů

  Vydal: Portál, 2020, brožovaná, 112 stran, ilustrace Patricie Koubská, od 3 let

  Podtitul - Celoroční program pro MŠ. Kniha je dělena do deseti celků podle deseti školních měsíců a podle deseti stromů. Jednotlivé stromy jsou v knize rozpracovány do témat tak, aby vždy naplnily všechny oblasti RVP. Součástí plánu jsou básničky, písničky, pranostiky, přísloví, náměty na výtvarné činnosti (vždy s metodickým postupem a pomůckami), pohybové hry a pohybové činnosti, doporučené knihy (pohádky, encyklopedie) a tipy na výlety. Kniha tedy představuje komplexní roční vyučovací plán, který má děti vzdělat a pobavit a představit jim přírodu jako velkého silného kamaráda.

  Číst dále...
 • Tipy na letní čtení pro děti

  Prázdniny se blíží a abyste mohli dát tipy na letní čtení svým dětem, vybíráme pro Vás v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou zajímavé knížky.

  Inspirujte se u nakladatelství Argo, se kterým spolupracujeme a jehož produkci pro jeho kvalitu rádi doporučujeme. Vydali nový interaktivní měsíčník, ve kterém najdete podrobnosti o dětských novinkách, zajímavé rozhovory, recenze i přehledné členění dle věku a žánru. Prolistujte si jej zde.

  Nejhodnotnější knížky z pera českých autorů pak sumarizuje katalog Nejlepší knihy dětem, vydávaný Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Také v něm najdete řadu kvalitních titulů a věkové doporučení.

  Číst dále...
 • Gecková, Iva: Velká smůla trpaslíka Smůly

  Vydal: Bambook - Grada Publishing, 2020, pevná, 64 stran, ilustrace Bára Buchalová, od 4 let

  V Pohádkovém lese nedaleko Trpasličích skal žije jeden moc hodný a milý trpaslík. Ale všechno na něj padá, vytéká, kape. Kde je to možné, tam si zlomí nohu, nos nebo ruku, všechno převrhne, rozlije nebo rozbije… Aby taky ne, jmenuje se totiž Smůla! Karkulka Červená se však rozhodne, že Smůlu té jeho smůly smůlovaté jednou provždy zbaví. Podaří se jí to? A jak do jejího plánu zapadá vzteklý tchoř Šuplík? To vše se dozvíte, když se začtete do dalšího veselého příběhu z Pohádkového lesa.

  Číst dále...
 • Zobačová, Hana: Vím, jak se cítíš

  Vydal: Portál, 2020, brožovaná, 64 stran, ilustrace Klára Weishaupelová, od 5 let

  Pracovní sešit se zaměřuje na rozvoj sociálních kompetencí, schopnost číst emoce, rozumět jim, správně je interpretovat. Vede děti k porozumění svým vlastním pocitům, ke schopnosti je adekvátně verbalizovat, vcítit se do pocitů druhých a učí děti hledat tyto pocity kolem sebe v reálných situacích. Rozvíjí u dětí také schopnost pocity interpretovat různě, aby si děti uvědomovaly, že jedna situace může v lidech vzbuzovat různé, někdy dokonce protichůdné emoce. A v neposlední řadě vede děti k rozvoji „teorie mysli“, která je v životě ve skupině jednou z klíčových dovedností.

  Číst dále...
 • Woollardová, Elli: Rudyard Kipling o zvířátkách – Veršované povídky

  Vydal: ELLA & MAX, 2020, pevná, 93 stran, ilustrace Marta Altésová, překlad Robin Král, od 3 let

  Povídky o zvířátkách z pera světoznámého spisovatele Rudyarda Kiplinga v moderním zpracování. Tyto humorné povídky o zvířátkách dělají radost malým čtenářům po celé generace a dočkaly se již mnoha nejrůznějších zpracování.

  Úžasné ilustrace plné komických postaviček i situací doprovázejí nápadité, vtipné verše. V knížce se mimo jiné dozvíte, jak velbloud přišel ke svému hrbu, proč má nosorožec tak vrásčitou kůži nebo proč mají sloni dlouhý chobot. K půvabným veršovaným příběhům i veselým obrázkům se budete bezpochyby rádi vracet!

  Číst dále...
 • Woollardová, Elli: Ezop o zvířátkách – Veršované bajky

  Vydal: ELLA & MAX, 2020, pevná, 92 stran, ilustrace Marta Altésová, překlad Robin Král, od 3 let

  Tato knížka představuje světoznámé Ezopovy bajky v úplně novém, moderním a hravém pojetí.

  Zatímco Ezopův život je zahalen tajemstvím, jeho příběhy o zvířatech, která jednají jako lidé, jsou celosvětově známé. Jde o jedny z nejstarších poučných příběhů vůbec. Traduje se, že Ezop byl otrokem ve starověkém Řecku a díky svému skvělému vypravěčskému umění získal svobodu. Nikdo neví, zda byl skutečnou postavou, nebo jde jen o pseudonym jiného spisovatele či skupiny spisovatelů, kteří zaznamenali jeho bajky. Dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety, přinášejí jeho bajky radost, ale také důležitá morální poselství malým i velkým čtenářům.

  Číst dále...