Souboj čtenářů

 • Souboj čtenářů 2014 – přípravy vrcholí

  logo souboj čtenářů27. dubna 2014

  Online kolo souěže ve znalosti obsahu knih se blíží, každý z 57 soutěžních týmů se připravuje, jak nejlépe dovede.

  Plzeňští soubojáři (týmy Gymnázia Františka Křižíka a 14. Základní školy v Plzni) se domluvili a uspořádali si soukromé předkolo, aby zjistili, jak na tom jsou v porovnání se svými soupeři.

  "Každý tým odpovídal na otázky soupeřů i na otázky učitelů. Nejlepší skupina (Tucet povídek...) neudělala ani jednu chybu. Studenti zjistili, že není tak docela snadné zformulovat otázku tak, aby bylo zcela zřejmé, nač se ptají. A někteří zjistili i to, že jedno přečtení knížky nestačí... Jako vítězové opouštěli kolbiště studenti Gymnázia Františka Křižíka. Mnohem důležitější bude ovšem najít v poznámkách správné odpovědi v pondělí 14. dubna." komentoval soutěž pan učitel Jan Anderle z Gymnázia Františka Křižíka.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2014 – ring volný

  4. února 2014

  Letošního již pátého ročníku soutěže Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou, se zúčastní 57 třídních kolektivů z celé České republiky. Čtěte více a podívejte se na mapu, na které jsou vyznačeni letošní soubojáři.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2013 – vyhlášení finalistů a výsledků online kola

  bojující postavičky složené z písmenek nad knihou

  15. a 19. dubna 2013 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2013, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. I přes drobné technické komplikace, které ještě zvýšily počáteční soutěžní napětí, se ve stanoveném limitu 30 minut podařilo všem 43 soutěžícím třídám úspěšně odeslat formulář s odpověďmi na 25 otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih.

  Děti prokázaly velmi podrobné znalosti knížek, což potvrdily i některé mimořádně přesné odpovědi na záludné otázky. Za všechny správně a přesně zodpovězené otázky bylo možné získat celkem až 60 bodů.

  Číst dále...