Souboj čtenářů

 • Souboj čtenářů 2016 – vítězové ze Šumperka

  Projekt kampaně Rosteme s knihou - Souboj čtenářů, který „zkouší“ žáky šestých tříd ze znalosti obsahu knih, zaujal v roce 2016 na 80 škol po celé České republice.

  Finálový souboj proběhl živě na veletrhu Svět knihy Praha 2016 a vítězem se stal kolektiv 6.B ZŠ Šumavská, Šumperk.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2016 – vyzkoušejte si zodpovědět záludné otázky ze soutěžních knih

  80 školních kolektivů od poloviny února četlo 5 soutěžních knih a v pondělí 11. dubna byly jejich znalosti a porozumění textu prověřeny záludnými otázkami. Přesnost odpovědí některých dětí byla až neuvěřitelná! Vyzkoušejte si také, jak dobře byste zvládli odpovědět v časovém limitu 30 minut na otázky z knížek (najdete zde i správné odpovědi):

  Raymond Clarinard, Mikäel Ollivier: E-den (Baobab)
  Oscar Wilde: Šťastný princ (Vyšehrad)
  Petra Braunová: 3333 km k Jakubovi (Albatros)
  Frida Nilsson: Gorila a já (Portál)
  Jacqueline Wilsonová: Slavná hvězda (BB Art)

  Číst dále...
 • I letos se těšte na dárky od tiskárny GRASPO CZ

  Věděli jste, že …

  … i letos se můžou finalisté soutěže Souboj čtenářů a vítězové Literární soutěže těšit mimo jiné i na dárky z tiskárny Graspo, partnera veletrhu Svět knihy Praha 2016?

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2016 – vyhlášení finalistů a výsledků online kola

  11. dubna 2016 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2016, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. 80 soutěžících tříd odeslalo své odpovědi na 25 záludných otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih a porozumění textu.

  Každá odpověď byla velmi pečlivě ohodnocena, za všechny správně a přesně zodpovězené otázky bylo možné získat celkem až 96 bodů. Některé třídy odpovídaly až překvapivě přesně a detailně, nicméně velký obdiv si zaslouží všechny kolektivy.

  Čtete dále a dozvíte se, kterých 5 tříd postupuje do finále (pátek 13. května 2016 od 13:00 do 14:50 hodin v sále Rosteme s knihou na 22. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016.

  Číst dále...
 • SOUBOJ ČTENÁŘŮ 2016

  80 třídních kolektivů z celé České republiky se letos zapojí do soutěže ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Soutěž je určena pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií.

  I přes navýšení počtu soutěžících kolektivů oproti loňskému roku (69) se bohužel nepodařilo přijmout do soutěže všechny třídy, které projevily zájem. Organizátory to, že nemohou uspokojit všechny zájemce, velice mrzí, ale volná kapacita jednotlivých titulů pro Souboj je bohužel limitována.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2016 – vyhlášení soutěže

  Společnost Svět knihy, s.r.o. pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů vyhlašuje v rámci kampaně Rosteme s knihou soutěž pro žáky 6. tříd ZŠ a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií ve znalosti obsahu knih.

  Do 22. ledna 2016 se mohou hlásit všechny 6. třídy a primy.

  V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou ze zadaných knih, které si mezi sebou rozdělí. Každý žák by měl přečíst alespoň jednu knihu. Děti, které čtou stejný titul, tvoří čtenářskou skupinu, ve které mohou o knize diskutovat.

  V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Žáci mohou odpovědi na otázky ve své čtenářské skupině konzultovat.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2015 – výsledky finále

  V pátek 15. května 2015 po poledni se na veletrhu Svět knihy Praha 2015 rozpoutal lítý boj, přesněji Souboj čtenářů, ve kterém je nutné prokázat opravdu vynikající znalosti knih, z jejichž obsahu dostávají žáci 6. tříd záludné otázky.

  Ve finále se utkalo 5 nejlepších třídních kolektivů z celkového počtu 69 tříd z celé republiky, které se do letošního ročníku zapojily. Ve finálovém veletržním live kole nakonec štěstí přálo opět těm nejpřipravenějším, tedy žákům z Gymnázia a OA v Orlové (na fotografii) - gratulujeme. Souboj to byl ale velmi těsný a napínavý a gratulace proto patří všem zúčastněným.

  Všechny ostatní kolektivy i další zájemci, kteří si přečtou soutěžní knížky, si mohou vyzkoušet, jak by ve finále uspěly. Otázky najdete níže...

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2015 – reakce soutěžících

  Finalisté se jistě již těší na živé klání na veletrhu Svět knihy Praha 2015. Ale co poražení? Věříme, že soutěž pro ně byla neméně přínosná.

  Paní učitelka Alice Rousová ze ZŠ Brno Gajdošova se dělí o své postřehy, hodnocení nám také zaslali samotní žáci. Reakce nás velmi zahřály! Zároveň gratulujeme panu řediteli/ředitelce, rodičům dětí i celé škole, že ve svém učitelském sboru mají někoho, kdo se dětem věnuje nad rámec svých povinností, kdo je vede ke čtenářství, spolupráci v rámci třídy, dokáže děti nadchnout i v případě, že nevyhrály, a dokáže jim ukázat, jaký je skutečný přínos projektu.

  "Není snadné vyhrát, ale stejně nesnadné může někdy být přijetí výsledků v soutěži - zvlášť pokud děti věnovaly přípravě velké úsilí. Přiznám se, že jsem měla obavy z jejich zklamání, možná proto jsem jim připomněla celou cestu soutěží: od chvíle, kdy hlasovaly, zda se zúčastní, až po zveřejnění výsledků online kola....

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2015 – vyhlášení finalistů a výsledků online kola

  13. dubna 2015 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2015, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Všech 69 soutěžících tříd odeslalo své odpovědi na 25 záludných otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih a porozumění textu.

  Každá odpověď byla velmi pečlivě ohodnocena, za všechny správně a přesně zodpovězené otázky bylo možné získat celkem až 70 bodů. Některé třídy odpovídaly až překvapivě přesně a detailně, nicméně velký obdiv si zaslouží všechny kolektivy.

  Číst dále...
 • Tiskárna Graspo je novým partnerem literární soutěže Kniha v hlavní roli a Souboje čtenářů

  Milí čtenáři a účastníci našich soutěží,

  víte, co je nového? Nemůžete se už dočkat, až se dozvíte výsledky literární soutěže Kniha v hlavní roli a online kola Souboje čtenářů? Těšíte se už na případnou výhru? Rozhodně máte na co, protože jsme získali dalšího partnera, který podpoří naše soutěže hezkými a praktickými dárky.

  Tiskárna Graspo pro Vás tiskne nejen knihy, učebnice a časopisy, ale také každý rok vydává novou kolekci diářů a notesů.

  Perlou této kolekce jsou školní diáře, které mají kalendárium od září do srpna a stávají se tak zábavným průvodcem všech školáků. Jsou plné důležitých informací a „taháků“, vtipných zajímavostí a zaručeně si budou pamatovat všechny Vaše úkoly, povinnosti, ale i termíny tréninků, které si do nich zapíšete.

  Číst dále...