Souboj čtenářů

Souboj čtenářů 2014 – ring volný

4. února 2014

Letošního již pátého ročníku soutěže Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou, se zúčastní 57 třídních kolektivů z celé České republiky. Čtěte více a podívejte se na mapu, na které jsou vyznačeni letošní soubojáři.

mapa


 

Soutěž je určena pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií. Tento ročník je vybrán proto, že podle průzkumů dnes většina dětí ve věku kolem deseti let přestává aktivně číst krásnou literaturu.

V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou z pěti zadaných knih, které si mezi sebou rozdělí. Výběr titulů garantuje Klub školních knihoven. V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Jedinou pomůckou při zodpovídání otázek je poznámkový blok, který si děti v průběhu četby vytváří.

Všem třídám byly prostřednictvím partnera Knihcentrum.cz doručeny soutěžní tituly, jejichž seznam je následující:

Kol. autorů: 1989. Příběhy zdí (Host)

Jiří Stránský: Perlorodky (Meander)

Pavel Šrut, Galina Miklínová: Lichožrouti navždy (Paseka)

Rudyard Kipling: Tucet povídek jen tak (Aventinum)

Martin Vopěnka: Spící město (Fragment)

V dubnu proběhne online předkolo soutěže. Finále soutěže proběhne za účasti 5 vyhlášených finalistů, kteří vzejdou z předkola, na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2014, v pátek 16. 5. 2014 v sále Rosteme s knihou v pravém křídle Průmyslového paláce od 13.00 do 14.50 hodin.