Souboj čtenářů

SOUBOJ ČTENÁŘŮ 2015 – ring volný

69 třídních kolektivů z celé České republiky se letos zapojí do Soutěže ve znalosti obsahu knih, Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Čtěte dále a podívejte se, v jakých školách šesťáci čtou.

mapa


 

I přes navýšení kapacity a počtu soutěžících kolektivů oproti loňskému roku (57) se bohužel nepodařilo přijmout do soutěže všechny třídy, které projevily zájem.

„To nás velmi mrzí. Zájem o soutěž každým rokem roste a my se pokaždé snažíme kapacitu soutěže navyšovat, ale letos opravdu aktivita škol předčila naše očekávání,“ říká za organizátora soutěže Jana Chalupová. „Každý rok ještě před vyhlášením projektu musíme zjistit, zda jsou zvolené soutěžní tituly na trhu k dispozici v určitém množství, abychom mohli školám knihy garantovat. Odběr takového množství kusů od jednoho titulu není na českém knižním trhu běžný, proto musíme předem nastavit limitní počet a knihy „zamluvit“. Pro české nakladatele to ale představuje impuls, aby pro tuto věkovou kategorii vydávali zajímavé a kvalitní knihy.“

Všem třídám budou v nejbližších dnech prostřednictvím partnera Knihcentrum.cz doručeny soutěžní tituly, jejichž seznam je následující:

Miloš Kratochvíl: Prázdniny blbce č. 13 (Mladá fronta)
Daniel Pennac: Kamo a já (Meander)
Uri Orlev: Ostrov v Ptačí ulici (Práh)
Veronika Válková: Terezínské Ghetto – Tajemný vlak do neznáma (Grada)
Gill Lewisová: Leť, Iris, leť (Albatros)

Soutěžící třídy budeme o stavu doručení knih informovat a též zašleme informace o dalším postupu soutěže. S jakýmikoliv nápady, komentáři, poznámkami či dotazy můžete komunikovat také přes Facebook

V dubnu proběhne online kolo soutěže, ze kterého vzejde 5 vyhlášených finalistů. Finálové kolo se uskuteční na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2015, v pátek 15. 5. 2015 v sále Rosteme s knihou v pravém křídle Průmyslového paláce od 13.00 do 14.50 hodin.