Čtenářství v Česku

SOUBOJ ČTENÁŘŮ 2016

80 třídních kolektivů z celé České republiky se letos zapojí do soutěže ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Soutěž je určena pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií.

I přes navýšení počtu soutěžících kolektivů oproti loňskému roku (69) se bohužel nepodařilo přijmout do soutěže všechny třídy, které projevily zájem. Organizátory to, že nemohou uspokojit všechny zájemce, velice mrzí, ale volná kapacita jednotlivých titulů pro Souboj je bohužel limitována.

Podívejte se, v jakých školách šesťáci čtou:

mapa


 

Všem třídám budou prostřednictvím partnera Knihcentrum.cz doručeny soutěžní tituly, jejichž seznam je následující:

Raymond Clarinard, Mikäel Olivier: E-den / Baobab

Oscar Wilde : Šťastný princ / Vyšehrad

Petra Braunová : 3333 km k Jakubovi / Albatros

Frida Nilsson: Gorila a já / Portál

Jacqueline Wilsonová: Slavná hvězda / BB art

11. dubna 2016 v 10.00 začne online kolo soutěže, ze kterého vzejde 5 finalistů.

Třídní kolektiv bude prostřednictvím internetu obeznámen ve stanovený čas se soutěžními otázkami, na něž bude prostřednictvím online kvízového formuláře odpovídat. Forma otázek je doplňovací, tedy je nutné zaznamenat konkrétní odpovědi. Přesné informace o průběhu předkola budou přihlášeným školám zaslány do konce měsíce února 2016.

Finálové kolo se uskuteční na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016 (12. – 15. 5.), v pátek 13. 5. 2016 v sále Rosteme s knihou v pravém křídle Průmyslového paláce od 13.00 do 14.50 hodin.