Co se děje v knihovnách

Svátky knihy

Městská knihovna v Rychnově nad Kněžnou si dovoluje pozvat své čtenáře a příznivce ve čtvrtek dne 16. 4. 2015 do Pelclova divadla na 4. ročník Svátku knihy - prodejní výstavu knih vydavatelů a nakladatelů východočeského regionu.

Součástí veletrhu bude již tradičně i doprovodný program ve formě besed, přednášek a filmových projekcí. V rámci 4. ročníku Svátku knihy proběhne sympozium věnované M.D. Rettigové, neboť v tomto roce uplyne právě 230 let od narození této výjimečné osobnosti. Součástí sympozia bude promítnutí dokumentu Mgr. Pavly Petrákové – Slancové „M. D. Rettigová mimořádná žena, národní buditelka a spisovatelka“.

Pro děti si připravili hradečtí tiskaři a knihaři výtvarnou dílnu a workshop s ukázkou knihtisku na malém ručním stroji.Ve vstupních blocích také představí jednotlivá nakladatelsví své knižní novinky.

Na závěr dne proběhne beseda s hostem 4. ročníku Svátku knihy, spisovatelem Vlastimilem Vondruškou, autorem populárně naučných a historických románů. Mezi jeho nejúspěšnější díla se řadí Přemyslovská epopej a podle oficiálních statistik půjčovanosti knih, publikovaných Národní knihovnou v Praze, byl v letech 2011, 2012 i 2013 u nás nejčtenějším domácím i zahraničním autorem. Beseda bude spojena s autogramiádou. Ještě jednou srdečně zveme vydavatele, nakladatele a všechny milovníky knih dne 16. dubna do sálu Pelclova divadla.