Co se děje

Tappiho svět – web pro děti

Byl spuštěn nový web TAPPIHO SVĚT na adrese www.tappi.cz

Stránka je určena pro všechny děti, které si chtějí hrát s postavami z oblíbené knižní série o vikingovi Tappim, i pro rodiče, učitele, vychovatele či knihovníky, kteří ocení informace o knihách i připravené materiály ke stažení.

Poznej svět přátelského vikinga Tappiho a zahraj si s jeho neposedným kamarádem, sobíkem Chichotkem. Tappiho svět je místo pro všechny malé i velké čtenáře a milovníky pohádkových dobrodružství.

Už jste se svými dětmi přečetli knihy o veselém vikingovi Tappim a jeho rošťáckém kamarádovi Chichotkovi? A chcete se s nimi bavit dál i po dočtení? Právě pro vás a vaše děti je určena nová stránka Tappi.cz. Najdete na ní hry a hrátky ke stažení — pexeso, omalovánku, luštění či recept — a také online hru se sobíkem Chichotkem. Pro ty, kdo knihy ještě neznají, je připravena info stránka s ukázkami i možností nákupu.

„Zvlášť bych chtěla upozornit na Chichotkovu překážkovou dráhu. Tahle zábavná online hříčka prověří postřeh a procvičí trpělivost dětí i dospělých,“ říká Eva Sedláčková, vedoucí redaktorka literatury pro děti a mládež nakladatelství Host, které knihy o Tappim vydává.

V češtině letos vyšly už dva díly série Tappiho příhody pro čtenáře od šesti let: Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa a novinka Tappiho putování po Šumících mořích. Před Vánoci ještě vyjde kniha ze série pro nejmladší děti Tappi a první sníh. Autorem příběhů je polský spisovatel Marcin Mortka, o ilustrace se postarala Marta Kurczewska. Vydává nakladatelství Host.