Literární a čtenářské soutěže

Zábavné a užitečné dárky pro vítěze literární soutěže Kniha v hlavní roli

Včelka a Rozečti se jsou jedním z partnerů literární soutěže Kniha v hlavní roli, kterou realizuje kampaň Rosteme s knihou. Vítězové soutěže v každé věkové kategorii i speciálně oceněný kolektiv tak obdrží, jako jednu z odměn, licenci pro využívání jedné nebo druhé aplikace.

Včelka je webová aplikace určená pro výuku čtení dětí na ZŠ, která odbornou a zároveň zábavnou formou umožňuje dětem systematicky procvičovat čtení. Pro děti povinné školní docházky je důležité, aby se od začátku naučily dobře číst. Zvládnutá technika čtení má pak velký vliv na jejich vztah k textům, knížkám a literatuře.

S tím právě pomůže aplikace Včelka, která po úvodní diagnostice automaticky navrhne sadu vhodných cvičení ušitých přímo na míru danému dítěti, které i dále v průběhu přizpůsobuje aktuálním schopnostem dítěte.

Rozečti se je také webová aplikace určená starším uživatelům, kteří chtějí zlepšit svou techniku čtení a číst rychleji a efektivněji. To se obzvlášť hodí třeba středoškolákům, kteří se chystají na vysokou školu. Průměrný člověk čte rychlostí asi 200 slov za minutu. Po absolvování výuky rychlého čtení zvládne ten samý člověk číst rychlostí 400-600 slov za minutu. Rychlé čtení je tak užitečným nástrojem úspory času při studiu a pracovních povinnostech.

Obě aplikace sbírají prestižní ocenění v Česku i v zahraničí. Zjistěte více na www.vcelka.cz a na www.rozectise.cz