Pro nejmenší děti

 • Dveře ke snu
  Autor: Daniela Krolupperová, Vydal: Mladá fronta - Albatros Media, 2023, 40 stran, vázaná, Ilustrovala Ivona Knechtlová, pro děti od 4 letČíst dále...
 • Fufi a její kamarádi – Cvičení pro rozvoj řeči
  Autor: Šafářová, Kateřina a kol., vydal: Portál, 2023, 80 stran, brožovaná vazba, ilustrovala Sojková, Irena, kniha je určena dětem v mateřských školách.Číst dále...
 • Motýlek motýl
  Autor: Petr Horáček, vydal: Portál, 2023, 32 stran, pevná vazba

  Lucinčina zahrada je plná barevných tvorů, kteří bzučí, ševelí a poletují.Číst dále...
 • Eichlerová, Ilona; Havlíčková, Jana: Logopedické hádanky 2

  Vydal: Portál, 2021, 96 stran, pevná vazba, ilustrovala Hegerová, Vendula

  Logopedické hádanky ve formě veršů, v nichž musejí děti samy přijít na správný rým, se staly v rodinách, ve školkách, školách i na logopedických pracovištích velmi oblíbenými, a proto autorky vytvořily jejich pokračování. Kniha Logopedické hádanky 2 opět hravou formou pomáhá v upevňování výslovnosti českých hlásek (procvičují se zde všechny nejčastěji trénované souhlásky) a zároveň rozvíjí u dětí smysl pro rým, rytmus a jazykový cit.

  Číst dále...
 • Ježková, Blanka: Putování hvězdy

  Vydal: Blanka Ježková, prosinec 2020, 128 stran, vázaná, illustrovala Kateřina Kofroňová

  Byla jedna malá hvězda,
  čistě, jasně svítila,
  nemyslela, jenom byla,
  až zvláštní věc zažila...

  Takto začíná příběh o malé hvězdě, která neví, kdo je a proč existuje, a proto se vydává na cestu vesmírem, aby našla odpovědi na své otázky. Kam až hvězdička doletí? Co ji na cestě čeká? Koho na ní potká? Dostane odpovědi na své otázky? To vše se čtenář dozví v knize Putování hvězdy, která spadá do žánru dětské poezie a je doplněna poutavými barevnými ilustracemi.

  Číst dále...
 • Taylor, Kimberly Feltes; Braun, Eric: Chyba není konec světa

  Vydal: Portál, 2020, brožovaná, 128 stran, ilustrace Steve Mark, překlad Petra Diestlerová, od 5 let

  V knize najdeš různé vtipné úkoly, hádanky a testy, které ti pomohou zjistit, jak moc se bojíš chyb a co můžeš udělat pro to, aby to bylo jinak. Také zjistíš, že když chybuješ schválně, třeba lžeš, vymýšlíš si, nebo dokonce někoho urážíš, rozhodně to není v pořádku a nijak si tím nepomůžeš.

  Číst dále...
 • Ottomanská, Vladimíra: Rok stromů

  Vydal: Portál, 2020, brožovaná, 112 stran, ilustrace Patricie Koubská, od 3 let

  Podtitul - Celoroční program pro MŠ. Kniha je dělena do deseti celků podle deseti školních měsíců a podle deseti stromů. Jednotlivé stromy jsou v knize rozpracovány do témat tak, aby vždy naplnily všechny oblasti RVP. Součástí plánu jsou básničky, písničky, pranostiky, přísloví, náměty na výtvarné činnosti (vždy s metodickým postupem a pomůckami), pohybové hry a pohybové činnosti, doporučené knihy (pohádky, encyklopedie) a tipy na výlety. Kniha tedy představuje komplexní roční vyučovací plán, který má děti vzdělat a pobavit a představit jim přírodu jako velkého silného kamaráda.

  Číst dále...
 • Tipy na letní čtení pro děti

  Prázdniny se blíží a abyste mohli dát tipy na letní čtení svým dětem, vybíráme pro Vás v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou zajímavé knížky.

  Inspirujte se u nakladatelství Argo, se kterým spolupracujeme a jehož produkci pro jeho kvalitu rádi doporučujeme. Vydali nový interaktivní měsíčník, ve kterém najdete podrobnosti o dětských novinkách, zajímavé rozhovory, recenze i přehledné členění dle věku a žánru. Prolistujte si jej zde.

  Nejhodnotnější knížky z pera českých autorů pak sumarizuje katalog Nejlepší knihy dětem, vydávaný Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Také v něm najdete řadu kvalitních titulů a věkové doporučení.

  Číst dále...
 • Gecková, Iva: Velká smůla trpaslíka Smůly

  Vydal: Bambook - Grada Publishing, 2020, pevná, 64 stran, ilustrace Bára Buchalová, od 4 let

  V Pohádkovém lese nedaleko Trpasličích skal žije jeden moc hodný a milý trpaslík. Ale všechno na něj padá, vytéká, kape. Kde je to možné, tam si zlomí nohu, nos nebo ruku, všechno převrhne, rozlije nebo rozbije… Aby taky ne, jmenuje se totiž Smůla! Karkulka Červená se však rozhodne, že Smůlu té jeho smůly smůlovaté jednou provždy zbaví. Podaří se jí to? A jak do jejího plánu zapadá vzteklý tchoř Šuplík? To vše se dozvíte, když se začtete do dalšího veselého příběhu z Pohádkového lesa.

  Číst dále...
 • Zobačová, Hana: Vím, jak se cítíš

  Vydal: Portál, 2020, brožovaná, 64 stran, ilustrace Klára Weishaupelová, od 5 let

  Pracovní sešit se zaměřuje na rozvoj sociálních kompetencí, schopnost číst emoce, rozumět jim, správně je interpretovat. Vede děti k porozumění svým vlastním pocitům, ke schopnosti je adekvátně verbalizovat, vcítit se do pocitů druhých a učí děti hledat tyto pocity kolem sebe v reálných situacích. Rozvíjí u dětí také schopnost pocity interpretovat různě, aby si děti uvědomovaly, že jedna situace může v lidech vzbuzovat různé, někdy dokonce protichůdné emoce. A v neposlední řadě vede děti k rozvoji „teorie mysli“, která je v životě ve skupině jednou z klíčových dovedností.

  Číst dále...