Pro nejmenší děti

 • Woollardová, Elli: Rudyard Kipling o zvířátkách – Veršované povídky

  Vydal: ELLA & MAX, 2020, pevná, 93 stran, ilustrace Marta Altésová, překlad Robin Král, od 3 let

  Povídky o zvířátkách z pera světoznámého spisovatele Rudyarda Kiplinga v moderním zpracování. Tyto humorné povídky o zvířátkách dělají radost malým čtenářům po celé generace a dočkaly se již mnoha nejrůznějších zpracování.

  Úžasné ilustrace plné komických postaviček i situací doprovázejí nápadité, vtipné verše. V knížce se mimo jiné dozvíte, jak velbloud přišel ke svému hrbu, proč má nosorožec tak vrásčitou kůži nebo proč mají sloni dlouhý chobot. K půvabným veršovaným příběhům i veselým obrázkům se budete bezpochyby rádi vracet!

  Číst dále...
 • Woollardová, Elli: Ezop o zvířátkách – Veršované bajky

  Vydal: ELLA & MAX, 2020, pevná, 92 stran, ilustrace Marta Altésová, překlad Robin Král, od 3 let

  Tato knížka představuje světoznámé Ezopovy bajky v úplně novém, moderním a hravém pojetí.

  Zatímco Ezopův život je zahalen tajemstvím, jeho příběhy o zvířatech, která jednají jako lidé, jsou celosvětově známé. Jde o jedny z nejstarších poučných příběhů vůbec. Traduje se, že Ezop byl otrokem ve starověkém Řecku a díky svému skvělému vypravěčskému umění získal svobodu. Nikdo neví, zda byl skutečnou postavou, nebo jde jen o pseudonym jiného spisovatele či skupiny spisovatelů, kteří zaznamenali jeho bajky. Dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety, přinášejí jeho bajky radost, ale také důležitá morální poselství malým i velkým čtenářům.

  Číst dále...
 • Horáček, Petr: Jak myška snědla měsíc

  Vydal: Portál, 2020, pevná, 32 stran, od 4 let

  Co se stane, když se malé myšce splní přání a z nebe spadne kousek voňavého měsíce? Myška si z něj ukousne. Jak to ale dopadne? Bude měsíc ještě někdy kulatý? Koukněte se myší dírou!

  Číst dále...
 • Nordqvist, Sven: Dort pro Fiškuse

  Vydal: Host, 2020, pevná vazba, 32 stran, překlad Jana Chmura-Svatošová, od 3 let

  Ten Fiškus se ale má. Slaví narozeniny třikrát do roka. Ptáte se proč? No přece protože je to náramná legrace! A o tu není v domácnosti dědy Pettsona nikdy nouze. Ani když se peče palačinkový dort.

  Číst dále...
 • Raketa č. 21

  Vydal: Labyrint, 2019, časopis, 52 stran, od 6 let

  Co se skrývá pod našima nohama a jak hluboko vede cesta do nitra Země? Objevíte jeskyně i nory, zahrajete si stolní hru o hornících a pokladech a s Dr. Rackem zjistíte, co je underground. Matylda s Růžákem podniknou cestu kanalizací a pohádka vás zavede do tajemného podzemního města Kappadokie. A navíc se těšte na chemické pokusy s nerosty, angličtinu z metra, hledání rozdílů ve vykopávkách a výlet do katakomb v Římě. Obálku nakreslil Vladimír Král. Raketa vychází 4x ročně v nakladatelství Labyrint ve spolupráci s neziskovou organizací RAKETA dětem z.s. Časopis neobsahuje žádnou reklamu a je určen zejména dětem od 6 do 12 let.

  Číst dále...
 • Furman, Ben: Toníkův zlý sen

  Vydal: Portál, 2020, pevná, 32 stran, ilustrace Mathias Weber, překlad Johana Sandqvist, od 3 - 6 let

  Malého Toníka trápí noční můra. Řítí se na něj obrovské černé náklaďáky a on se vždycky hrůzou vzbudí. Jak se mu povede přespat v klidu u babičky? A co když právě babička má na zlé sny lék?

  Toníkův zlý sen není jen příběhem o nočních můrách, ale vůbec o tom, jak zařídit, aby nás netrápilo, že nás něco trápí.

  Knihu doprovázejí informace pro rodiče o tom, co jsou noční můry a jak se s nimi dá pracovat.

  Číst dále...
 • Woldová, Gunilla: Ema, bratříček a Petr

  Vydal: Albatros, 2020, vázaná, 48 stran, ilustrace Gunilla Woldová, překlad Jarka Vrbová, od 4 let

  Nápaditá obrázková knížka s poučením pro děti předškolního věku.

  V knížce najdete dva krátké příběhy.

  Číst dále...
 • Pospíšilová, Zuzana: Dědečkovy povídačky

  Vydal: Bambook - Grada Publishing, 2020, vázaná, 80 stran, ilustrace Zuzana Dreadka Krutá, od 3 let

  Dědečkovy povídačky o tom, co zažil jako malý kluk, vás zaručeně pobaví svými kouzelnými příběhy. Ale pozor, R ani Ř v nich nečekejte!

  Číst dále...
 • Mgr. Sobotková, Petra: Vanda a Eda v Onl@jn světě

  Vydal: NÚKIB, 2019, interaktivní kniha - metodické karty, ilustrace Inka Mazáčová, od 3 let

  Kniha je připravena pro mateřské školy, ale je využitelná i pro knihovny.

  Malé děti se prostřednictvím příběhů seznamují s internetem a problematikou bezpečnosti. Pro lektory jsou připravené i metodické podklady. Vše je zcela bezplatně a bez nutnosti se někam registrovat nebo přihlašovat. Vše je dostupné a rozepsané zde: https://www.nukib.cz/cs/informacni-servis/aktuality/1388-vanda-a-eda-v-onlajn-svete-miri-do-skolek/

  Pokud se s Petrou Sobkovou dohodnete, může přijet na prezentaci, ale mělo by se ale jednat o akce s větším počtem účastníků. Kontakt: [email protected]

  Číst dále...
 • Slavíčková, Alena: Jak se do lesa volá, tak se z lesa rýmuje

  Vydal: Daranus, 2019, pevná vazba, 34 stran, ilustrace Hana Procházková, od 3 let

  Kniha Aleny Slavíčkové obsahuje přes čtyři tucty básniček pro děti předškolního věku. Všechny jsou o zvířátkách, lesních, lučních i těch, s nimiž se můžeme setkat ve městech a na vesnicích. Básničky jsou jednoduché, srozumitelné a snadno zapamatovatelné. Půvabnými ilustracemi je doprovodila čtrnáctiletá mimořádně talentovaná kreslířka Hanka Procházková

  Číst dále...