Pro nejmenší děti

 • de Saint-Exupéry, Antoine; Spechtová, Florentine: Malý princ – Knížka s puzzle

  Vydal: Pikola, srpen 2018, lepená, 10 stran, překlad Alena Bezděková, pro děti od 3 let

  Klasický příběh o letci, který na poušti potká malého prince, jednoduše a srozumitelně převyprávěný pro ty nejmenší děti. Ve čtyřech krátkých textech, ke kterým jsou připraveny čtyři velké puzzle skládačky s krásnými obrázky. Pod nimi se skrývají otázky pomáhající dětem pochopit příběh do hloubky a vyprávět své vlastní představy.

  Číst dále...
 • Hanáčková, Pavla; Kam se ztratila zvířátka – Najdi sovu a její kamarády

  Vydal: B4U Publishing, červenec 2018, vázaná, 14 stran, ilustrace Linh Dao, pro děti od 3 let

  Každý nosí kabátek, jaký mu narostl. Všiml sis, že jsou zvířátka ve svém prostředí často jako neviditelná? To proto, že je příroda naučila se maskovat. V lese, pralese, za polárním kruhem i v rybníce najdeš tvory, kteří jsou přeborníky ve schovávané. Schválně, jestli je všechny najdeš!

  Číst dále...
 • Popova, Jevgenija; Rami, Lilu; Naše zvířata – Pro bystré oči

  Vydal: Infoa, červenec 2018, brožovaná, 28 stran, ilustrace M. Kuchtinová, pro děti od 3 let

  Děti na každé stránce pomocí zadání poznávají zvířata, procvičují postřeh a upěvňují svoji soustředěnost. Krásné a poutavé ilustrace potěší celou rodinu.

  Číst dále...
 • Pec nám spadla

  Vydal: Fragment, 2012, lepená vazba, 12 stran, ilustrace Veronika Čtvrtečková, pro děti od dvou let

  Kalamajka, mik, mik, mik, Šla Nanynka do zelí, Jede, jede poštovský panáček, Když jsem já sloužil – vaše dítě si může zahrát a zazpívat oblíbené lidové písničky. Ve zpěvníku s elektronickým pianem najde dvanáct písniček, které se snadno naučí hrát a zpívat podle barevných not.

  Číst dále...
 • Popova, Jevgenija; Rami, Lilu; Povolání – Pro bystré oči

  Vydal: Infoa, červenec 2018, brožovaná, 24 stran, ilustrace V. Jaskinová, pro děti od 5 let

  V tomto pestrobarevném sešitu s aktivitami najdete obrázky lidí, zvířátek a věcí, které souvisejí s jejich povoláním. Čím chcete jednou být? Prohlížejte, sčítejte a hledejte na obrázcích odpovědi na zábavné otázky a úkoly. Sešit obsahuje více než 450 obrázků!

  Číst dále...
 • Vše o přírodě – Moje první slůvka

  Vydal: Svojtka Václav & Co., červenec 2018, vázaná, 20 stran, přeložila Tereza Pádecká, pro děti od 3 let

  Jak vypadá listnatý strom v létě a jak v zimě? Poznáš lišku, ježka, veverku a netopýra? A co zvířátka u vody? Je tu bobr a vážka, taky tu kvetou lekníny. Umíš pojmenovat některé květiny? Třeba sedmikrásku, slunečnici, sněženku a vlčí mák? Vidíš, jaké mají rozdílné květy? Také v moři žije spoustu zvířat. Chobotnice, mořská želva a delfín. A dokážeš pojmenovat, co všechno můžeš najít na procházce v lese? Louku, kámen, řeku, houby, kaštan a oblázek. A co zvířátka v zoo? Poznáš tygra, žirafu, pandu, tučňáka a klokana? Tato knížka je ideální pro malé děti, které se učí poznávat svět kolem sebe (především rostliny a zvířata), a pojmenovávat, co vidí. Kniha nabízí přes 200 slov a obrázků.

  Číst dále...
 • Kahoun, Jiří: O mašinkách – pohádky na kolejích

  Vydal: Pikola, červenec 2018, vázaná, 64 stran, ilustrace Jiří Fixl, pro děti od 5 let

  Projeďte se s Kolozubkou do dolu a mezi skřítky, s Křivoklátským expresem v historické mašince z Prahy až na Křivoklát. Nechte si vyprávět Vánočním vláčkem o báječném dárku pod stromečkem. Příběhy inspirované železnicí, vláčky a kolejemi potěší a pobaví malé milovníky vláčků a mašinek, kteří se dozvědí i celou řadu zajímavostí. Kniha je určena pro děti od 5 let.

  Číst dále...
 • CHOUX, Nathalie: Objevujeme svět! Moře: MiniPEDIE

  Vydal: Svojtka & Co., červenec 2018, 12 stran, lepené leporelo, přeložil Josef Vyskočil

  Pojďme na pláž a taky do moře mezi vlny! Co všechno si vezmeš s sebou? Plavky, kruh a taky lopatičku na písek! Knížka plná pestrých ilustrací je vhodná pro nejmenší děti, které si díky ní procvičí jemnou mototriku – obsahuje totiž velké množství nejrůznějších pohyblivých částí a okének, které obrázky oživují.

  Číst dále...
 • Place, Marie-Helene; Riquier, Caroline Fontaine: Velký sešit Montessori – Cesta

  Vydal: Svojtka Václav & Co., červenec 2018, brožovaná, 96 stran, pro děti od 3 let

  Velký sešit o cestování s Baltazarem je určen dětem od 3 do 6 let a zaměřuje se především na období prázdnin a čas výletů. Pomocí aktivit v tomto sešitě objeví dítě na prázdninovém místě spoustu nových her. Zábavnou a laskavou formou učí děti základním znalostem ze světa kolem nich, a to v souladu s pedagogikou Marii Montessori, jejímiž hlavními principy jsou \"learning by doing\", tedy poznávání a učení skrze činnosti, a \"pomoz mi, abych to dokázal sám\" – vedení dětí k samostatnosti a posilování jejich sebevědomí. Listujte v sešitě spolu s dítětem a nechte na něm, ať si vybere, jaký úkol chce zrovna dělat. Když mu dáte svobodu volby, bude při práci s touto knihou mnohem pozornější a soustředěnější – vyvoláte v něm zájem o učení nových věcí. S Baltazarem se dítě naučí učit, vytvářet, pozorovat a rozvíjet svou přirozenou zvědavost, fantazii a dovednosti. Nechte své dítě užívat si radosti z poznávání.

  Číst dále...
 • McBratney, Sam: Hádej, jak moc tě mám rád!

  Vydal: Svojtka Václav & Co., červenec 2018, lepená, 22 stran, ilustrace Anita Jeram, pro děti od 3 let

  Zajíček měl už dávno spát. Ale zatím měl pořád oči otevřené a držel se tatínkových dlouhých uší. „Hádej, jak tě mám rád,“ pošeptal mu. „Tak schválně!“ usmál se zajíc... Představte si, že máte někoho rádi – moc a moc rádi! – a chcete mu to říct. Jak to nejlíp udělat? Není to snadné. Jak to šlo zajíčkovi s jeho tátou, se dozvíte v této krásně ilustrované knížce pro nejmenší děti, která je nejen hezkým příběhem, ale která děti i ledacos naučí.

  Číst dále...