Pro nejmenší děti

 • CHOUX, Nathalie: Objevujeme svět! Moře: MiniPEDIE

  Vydal: Svojtka & Co., červenec 2018, 12 stran, lepené leporelo, přeložil Josef Vyskočil

  Pojďme na pláž a taky do moře mezi vlny! Co všechno si vezmeš s sebou? Plavky, kruh a taky lopatičku na písek! Knížka plná pestrých ilustrací je vhodná pro nejmenší děti, které si díky ní procvičí jemnou mototriku – obsahuje totiž velké množství nejrůznějších pohyblivých částí a okének, které obrázky oživují.

  Číst dále...
 • Place, Marie-Helene; Riquier, Caroline Fontaine: Velký sešit Montessori – Cesta

  Vydal: Svojtka Václav & Co., červenec 2018, brožovaná, 96 stran, pro děti od 3 let

  Velký sešit o cestování s Baltazarem je určen dětem od 3 do 6 let a zaměřuje se především na období prázdnin a čas výletů. Pomocí aktivit v tomto sešitě objeví dítě na prázdninovém místě spoustu nových her. Zábavnou a laskavou formou učí děti základním znalostem ze světa kolem nich, a to v souladu s pedagogikou Marii Montessori, jejímiž hlavními principy jsou \"learning by doing\", tedy poznávání a učení skrze činnosti, a \"pomoz mi, abych to dokázal sám\" – vedení dětí k samostatnosti a posilování jejich sebevědomí. Listujte v sešitě spolu s dítětem a nechte na něm, ať si vybere, jaký úkol chce zrovna dělat. Když mu dáte svobodu volby, bude při práci s touto knihou mnohem pozornější a soustředěnější – vyvoláte v něm zájem o učení nových věcí. S Baltazarem se dítě naučí učit, vytvářet, pozorovat a rozvíjet svou přirozenou zvědavost, fantazii a dovednosti. Nechte své dítě užívat si radosti z poznávání.

  Číst dále...
 • McBratney, Sam: Hádej, jak moc tě mám rád!

  Vydal: Svojtka Václav & Co., červenec 2018, lepená, 22 stran, ilustrace Anita Jeram, pro děti od 3 let

  Zajíček měl už dávno spát. Ale zatím měl pořád oči otevřené a držel se tatínkových dlouhých uší. „Hádej, jak tě mám rád,“ pošeptal mu. „Tak schválně!“ usmál se zajíc... Představte si, že máte někoho rádi – moc a moc rádi! – a chcete mu to říct. Jak to nejlíp udělat? Není to snadné. Jak to šlo zajíčkovi s jeho tátou, se dozvíte v této krásně ilustrované knížce pro nejmenší děti, která je nejen hezkým příběhem, ale která děti i ledacos naučí.

  Číst dále...
 • Mason, Conrad: Look Inside a Castle

  Vydal: Orion Books, červenec 2018, vázaná, 14 stran, pro děti od 5 let

  An innovative flap book offering a fascinating glimpse behind the scenes of a busy castle.

  Číst dále...
 • Jones, Rob Lloyd: Look Inside How Things Work

  Vydal: Usborne Publishing, červenec 2018, vázaná, 14 stran, pro děti od 5 let

  A fascinating flap book packed withinteresting information about how lots of things work. Discover the innerworkings of cars and boats, farm and building site machines, everyday householditems including vacuum cleaners, computers and fridges, and much more.

  Číst dále...
 • Allen, Peter; Melmoth, Jonathan: Look Inside London

  Vydal: Orion Books, červenec 2018, vázaná, 14 stran, pro děti od 5 let

  Poznej na krásných obrázcích vše o Londýně. Otevři okénko, zjisti různé zajímavosti a užij si spoustu zábavy.

  Číst dále...
 • Velký, vetší, největší sešit Montessori AKTIVITY

  Vydal: Svojtka&Co., 2018, 225 stran, pro děti od 3 do 6 let

  Pracovní sešit určený dětem od 3 do 6 let zábavnou a laskavou formou učí děti připravit se na školu v souladu s pedagogikou Marii Montessori, jejímiž hlavními principy jsou learning by doing, tedy poznávání a učení skrze činnosti, a pomoz mi, abych to dokázal sám – vedení dětí k samostatnosti a posilování jejich sebevědomí. Sešit nabízí aktivity různého druhu: poznávání světa a přírody, zeměpisu, času a prostoru, tvarů, přípravu na psaní, seznámení se s písmeny a číslicemi, počítání a mnoho dalšího. Obsahuje také samolepky a obrázky k vystřižení. Listujte v sešitě spolu s dítětem a nechte na něm, ať si vybere, jaký úkol chce zrovna dělat. Když mu dáte svobodu volby, bude při práci s touto knihou mnohem pozornější a soustředěnější – vyvoláte v něm zájem o učení nových věcí. S Baltazarem se dítě naučí učit, vytvářet, pozorovat a rozvíjet svou přirozenou zvědavost, fantazii a dovednosti. Nechte své dítě užívat si radosti z poznávání.

  Číst dále...
 • Sempé, Gosciny: Malý Mikuláš – původní komiks

  Vydal: Albatros, červen 2018, pevná vazba, 48 stran, komiks pro děti od 5 let

  Věděli jste, že příběhy malého Mikuláše vznikly původně jako komiks? Dosud knižně nikdy nevydané příběhy spatřily světlo světa v roce 1955 a s nimi i postavička malého Mikuláše. Vycházely na pokračování v belgickém týdeníku Le Moustique. Později se je Sempé a Goscinny rozhodli oživit v novinách Sud Ouest, tentokrát už ale ve formě krátkých ilustrovaných příběhů, které všichni známe a milujeme dodnes.

  Číst dále...
 • Pátková, Anna: Nemrač se, mráčku

  Vydal: Nava, červen 2018, brožovaná, 100 stran, pro děti od 3 let

  Jak zní podtitul knížky, jedná se o dětské uspávanky a básničky a jsou určené hlavně předškolákům a nejmladším školním dětem. Texty, zaměřené na přírodu, dětské hry, domácí zvířátka, počasí apod., jsou tematicky rozdělené do kapitol. Autorka Anna Pátková své verše bohatě doprovodila ilustracemi.

  Číst dále...
 • Gouiriou, Gaelle; Pavy, Axel a Pavy, Pascale, Rok plný hravých a sportovních aktivit

  Vydal: Svojtka Václav & Co., červen 2018, brožovaná, 208 stran, pro děti od 3 let

  Potřebují se vaše děti hýbat, skákat, běhat? Je zamračeno a ony se nudí, nebo naopak je nádherně, ale nenapadá vás, co dělat? Hledáte nápady na narozeninovou oslavu? Záchrana je tady! Rok plný hravých a sportovních aktivit přináší na jednom místě přes 200 nápadů na pohybové i zklidňující aktivity, které můžete společně podnikat v rodině nebo s přáteli a které se dají snadno zorganizovat. Šetrné posilování, jóga, žonglování, překážkové dráhy, kruhový trénink… Už nikdy vám nebudou chybět nápady na společné sportování a zábavu.

  Číst dále...