Pro nejmenší děti

 • Komendová, Jitka: Neplechy medvídka Matýska

  Vydal: Fragment, srpen 2017, 88 stran, ilustrovala Alena Kadavá, knížka pro děti od 4 let

  Matýsek je úplně obyčejný medvědí kluk. Rád si hraje, chodí do školky, ale občas také trochu zlobí a neposlouchá. Zažívá proto spoustu dobrodružství, která jsou jednou veselá, jindy zas pořádně napínavá. Třeba jako tehdy, když zabloudil, a pak hledal cestu domů…

  Číst dále...
 • Dobrý den, králíčku!

  Vydal: Svojtka Václav & Co., červenec 2017, 10 stran, leporelo, pro děti od 1 roku, knížka s prvky Montessori

  Malý králíček se s brášky vydal ven. Dají si mrkvičku, budou se honit po louce a zkusí chytit motýlka. Budou asi pěkně unavení! Objevovat svět s tímto leporelem pro nejmenší děti od jednoho roku je tak zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvky procvičí i jemnou motoriku. Stačí jen vložit prstík do správného otvoru a lehce vysunout, zatáhnout nebo otočit a hned bude váš malý objevitel znát odpovědi.

  Číst dále...
 • Strid, Jakob Martin: Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce

  Vydal: Presco Group, 2017, 104 stran, knížka vhodná pro děti od 4 let

  Neuvěřitelný příběh dvou přátel - kocourka Macíka a slona Sebastiána, který vyšel již v 18 světových jazycích. Unikátní, vybočující bohatě ilustrované dílo vytvořené s citem pro aktuální témata dne a oceňované pro kombinaci moudrosti a hřejivého humoru.

  Kocourek Macík a slon Sebastián z přímořského městečka Sluníčkova nevěří svým vlastním očím: na zahradě jim v noci vyrostla obrovská hruška. Skutečný zázrak přírody! Zázrak…, až na to, že jim téměř povalila domek. Co s ní? „Vydlabeme dužinu a odvezeme ji pryč,“ rozhodnou se Macík se Sebastiánem. To je nápad! Přívěs s hruškou se však nešťastnou náhodou dává do pohybu.

  Číst dále...
 • Velká knížka LETIŠTĚ pro malé vypravěče

  Vydal: Presco Group, 2017, 10 stran, leporelo, vhodné pro děti od 3 let

  Na letišti se pořád něco děje! Kam se člověk podívá, všude se to hemží cestujícími a lidmi, kteří na letišti pracují. V řadě kreslených příběhů je můžeš doprovázet při jejich cestách a dozvědět se, jak to na letišti chodí. Prozkoumej nejrůznější letadla a sleduj piloty při práci. Od registrace až do cíle cesty, dovolená může začít!.

  Číst dále...
 • Woldová, Gunilla: Ema ve školce

  Vydal: Albatros, červen 2017, 32 stran, vázaná, knížka pro děti od 4 let

  Ema chodí do školky ráda. Má tam bezvadné kamarády. Nejvíc si hraje s Nelou, i když se občas pošťuchují. Ve školce Emu všechno baví, někdy se jí ani nechce domů a maminka s bratříčkem musí počkat, než si Ema dohraje.

  Děti mají ve školce strom, na který mohou šplhat. Tentokrát se Ema s Nelou nepohodly, která bude sedět na stromě, až Ema spadla. A přímo pod větvemi byly dva velké kameny. Jéje, to se Ema uhodila, až jí teče krev. Musí honem do nemocnice. Pan doktor jí ránu sešije. Ema ošetření statečně vydrží a při příchodu do školky se usmívá. Vždyť to vlastně ani nebolelo. Ema je hrdinka!

  V knížce jsou dva krátké příběhy – Ema ve školce a Ema u doktora.

  Číst dále...
 • Hladký, M; Hladká, J: Jdeme do školy!

  Vydal: Grada publishing, květen 2017, 72 stran, ilustrovala Vlasta Švejdová, Edice Čtení pro prvňáčky

  Čtení s malou vílou Mimi

  Znáte vílu Mimi? Tahle půvabná a chytrá bytůstka vypadá jako obyčejná holčička, dokáže ale neobyčejné věci. Jestli si děláte starosti kvůli škole podobně jako školačka Aurélie z téhle knížky, je pro vás Mimi od Hostavického potoka ten správný pomocník. Dobrosrdečná víla svolá všechna zvířátka ze své louky a společně s nimi připraví pro Aurélii to nejhravější nejzajímavější vyučování. Knížka pro začínající čtenáře vychází s předmluvou Jitky Molavcové.

  Číst dále...
 • Nejlepší české knihy pro děti a mládež 2016 podle CzechLit

  Internetový portál, který se zaměřuje na českou literaturu, přináší tentokrát tipy na knížky pro děti a mládež. Podívejte se, kterých 10 titulů z roku 2016 stojí podle Czechlit.cz za to.

  Redaktory portálu upoutaly třeba nebanálním příběhem, podmanivou vizuální stránkou, nápaditostí či neotřelým humorem. Vybrané knihy pokrývají všechny věkové kategorie, od předškoláků (4+) až po dospělé, kteří leckterým z následujících titulů jistě nepohrdnou.

  Číst dále...
 • Stará, E.; Starý. M.: Každý bulí nad cibulí

  Vydal: Paseka, květen 2017, 80 stran, vázaná, pro nejmenší děti a jejich rodiče k předčítání

  Kolik má tma očí? Jak to dopadne, když se had ožení? K čemu potřebuje postel chapadla? Vtipné, chytré a skvěle pointované básně si zamilují nejen nejmenší, ale i jejich rodiče. Seznámí se s lekavou babičkou, zavítají na sraz zeleniny, naučí se, jak správně stolovat a jak péct buchty z kedluben…

  Texty Ester Staré se nad děti nepovyšují, nepoučují je, ani jim nepodlézají. „Mluví k nim jazykem, kterému dobře rozumějí, a ve verších, které se tak nějak přirozeně samy pamatují.

  Nápadité a vtipné ilustrace Milana Starého navíc v průběhu knihy postupně září ze čtyř přímých barev.

  Číst dále...
 • Vostradovská, Tereza: Hravouka

  Vydal: Běžíliška, 2016, 52 stran, pevná vazba, knížka pro děti od 4 do 10 let

  Kravička dělá bů, pejsek dělá haf haf. Hm. Neba? Neba. Co takhle si radši počíst o tom, jak v lese tlejí opadané listy a jak si nalovit živé brouky na kousek syrového masa, prohlédnout si, jak vypadá noha žáby a kdo si nejradši pochutná na myšce?

  A vlastně i na ty zvířecí zvuky dojde: no kdo by se nechtěl naučit RRR-ČAFČAFČAF RAJČÁK?

  Myšku a její Hravouku najdete i na tabletech a v počítačích jako aplikaci ke stažení na www.hravouka.cz. Ale hlavně venku v přírodě!

  Kniha byla nominována na cenu Magnesia Litera 2017.

  Číst dále...
 • Ellisová, Carson: Domov

  Vydal: 65. pole, edice Políčko, březen 2017, 40 stran, vázaná

  Vynikající malířka a ilustrátorka Carson Ellisová přichází s autorskou knihou, ve které s humorem i nadsázkou představuje rozmanité podoby domova.

  Domov může být dům na venkově, byt ve městě nebo dokonce bota. Domov lze najít na cestě, pod vodou, v bájných světech i v autorčině ateliéru.

  Autorský debut oceňované ilustrátorky je laskavým pohledem na místa, která lze (někdy s notnou dávkou fantazie) označit jako domov, a vybízí tak k zamyšlení nad tím, co pro nás vlastně domov znamená. Svou bohatou vizuální stránkou čtenáře láká, aby se ke knize opakovaně vracel.

  Číst dále...