Souboj čtenářů

 • Finalisté a výherci soutěží i letos obdrží hodnotné dárky od tiskárny Graspo CZ

  Veletrh Svět knihy Praha už je za dveřmi a my pro vás máme dobrou zprávu! I v letošním roce se finalisté a výherci soutěží Souboj čtenářů a Stalo se ve 20. století mohou těšit na dárky od našeho partnera - zlínské tiskárny Graspo CZ.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2018 – výsledky online kola a finalisté

  Pondělí 16. dubna 2018 panovala v šestých třídách na více než stovce škol po celé republice nervozita a předsoutěžní napětí.

  105 tříd se chystalo na online kolo soutěže Souboj čtenářů 2018, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

  Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak znají obsah určených knih. Za úplné a dokonalé zodpovězení všech 25 otázek bylo možné získat až 94 bodů. Někteří soutěžící i letos prokázaly skutečně přesné znalosti, velká pochvala patří všem zúčastněným kolektivům i paní učitelkám.

  Čtete dále a dozvíte se, kterých 5 tříd postupuje do finále (pátek 11. května 2018 od 13:00 do 14:50 hodin na 24. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2018). Ke konci článku najdete také soutěžní otázky a správné odpovědi.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2018 – kde všude se čte

  V šestých třídách se bude zase číst!

  106 tříd z celé republiky se zúčastní letošního Souboje čtenářů!

  Soutěž ve znalosti obsahu knih, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou, přináší zajímavé knížky do škol a motivuje žáky ke čtení a povídání o knížkách.

  Čtěte dále a podívejte se na mapku zobrazující školy, které svým žákům nabízí zábavnou formou rozvoj čtenářských dovedností, jako je například porozumění textu.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2018 – vyhlášení soutěže

  Nový ročník soutěže pro kolektivy dětí v 6. třídách ZŠ a odpovídajících ročnících víceletých gymnázíí vyhlášen! Přihlašte se do projektu, který pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně Rosteme s knihou.

  V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou ze zadaných knih, které si mezi sebou rozdělí. Každý žák by měl přečíst alespoň jednu knihu. Děti, které čtou stejný titul, tvoří čtenářskou skupinu, ve které mohou o knize diskutovat.

  V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují porozumění textu a znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Žáci mohou odpovědi na otázky ve své čtenářské skupině konzultovat.

  Všechny 6. třídy a primy se mohou hlásit až do 31. ledna 2018, ale pozor, počet soutěžících kolektivů je omezen!

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2018

  Souboj čtenářů opět bude!

  Společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně Rosteme s knihou opět chystá další ročník čím dál tím oblíbenější soutěže pro žáky 6. tříd ZŠ. Zatím vybíráme vhodné soutěžní knižky ve spolupráci s nakladateli a Klubem školních knihoven. Vybraných 5 titulů bude mít třída za úkol přečíst; porozumění textu a znalost obsahu knih pak prověří dvoukolová soutěž.

  Zatím všechny zájemce prosíme o trpělivost, jakmile bude soutěž vyhlášena, najdete informaci zde na webu a chcete-li, také ve vaší e-mailové schránce (pište na [email protected]). Pokud soutěž neznáte a zvažujete účast, přečtěte si více v jednotlivých článcích z loňského roku tady.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – vyzkoušejte si finálové otázky

  Vyzkoušejte si, jak byste uspěli ve finále soutěže ve znalosti obsahu knih! Porazili byste letošního vítěze - šesťáky ze ZŠ Cihelní v Karviné? Umíte se lépe orientovat v textu, určovat, které informace jsou důležité a dobře si pamatujete příběhy i postavy? Nevíte?

  Přečtě si následujících 5 vybraných knížek a pak si zkuste zodpovědět záludné otázky, které najdete níže. Pozor, úplně dole najdete také odpovědi! A jaké recenze na vybrané tituly i na celou soutěž napsali  zapojení učitelé? Čtěte více...

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – vítězové

  Finále již osmého ročníku soutěže třídních kolektivů ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů proběhlo přímo na veletrhu Svět knihy Praha 2017. Z přihlášených 90 tříd se do něj po vyřazovacím online kole probojovalo pět nejlepších. Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak dobře mají načtené určené knihy. Na nejvyšší počet bodů dosáhl a vítězem se stal kolektiv šesťáků ZŠ Cihelní z Karviné.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – výsledky online kola a finalisté

  10. dubna 2017 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2017, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

  Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak znají obsah určených knih. Za úplné a dokonalé zodpovězení všech 25 otázek bylo možné získat až 93 bodů. Někteří soutěžící i letos prokázaly skutečně přesné znalosti, velká pochvala patří všem zúčastněným kolektivům i paní učitelkám.

  Čtete dále a dozvíte se, kterých 5 tříd postupuje do finále (pátek 12. května 2017 od 13:00 do 14:50 hodin v sále Rosteme s knihou na 23. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2017.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – kde šesťáci čtou

  Šesťáci po celé České republice budou na jaře opět číst!

  90 třídních kolektivů se přihlásilo do osmého ročníku soutěže ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

  Čtěte dále a podívejte se na mapku zobrazující školy, které svým žákům nabízí zábavnou formou rozvoj čtenářských dovedností, jako je například porozumění textu.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – vyhlášení soutěže

  Společnost Svět knihy, s.r.o. pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů vyhlašuje v rámci kampaně Rosteme s knihou soutěž pro žáky 6. tříd ZŠ a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií ve znalosti obsahu knih

  V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou ze zadaných knih, které si mezi sebou rozdělí. Každý žák by měl přečíst alespoň jednu knihu. Děti, které čtou stejný titul, tvoří čtenářskou skupinu, ve které mohou o knize diskutovat.

  V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Žáci mohou odpovědi na otázky ve své čtenářské skupině konzultovat.

  Všechny 6. třídy a primy se mohou hlásit až do 15. ledna 2017, ale pozor, počet soutěžících kolektivů je omezen!

  Číst dále...