Souboj čtenářů

 • Souboj čtenářů 2017 – vítězové

  Finále již osmého ročníku soutěže třídních kolektivů ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů proběhlo přímo na veletrhu Svět knihy Praha 2017. Z přihlášených 90 tříd se do něj po vyřazovacím online kole probojovalo pět nejlepších. Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak dobře mají načtené určené knihy. Na nejvyšší počet bodů dosáhl a vítězem se stal kolektiv šesťáků ZŠ Cihelní z Karviné.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – výsledky online kola a finalisté

  10. dubna 2017 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2017, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

  Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak znají obsah určených knih. Za úplné a dokonalé zodpovězení všech 25 otázek bylo možné získat až 93 bodů. Někteří soutěžící i letos prokázaly skutečně přesné znalosti, velká pochvala patří všem zúčastněným kolektivům i paní učitelkám.

  Čtete dále a dozvíte se, kterých 5 tříd postupuje do finále (pátek 12. května 2017 od 13:00 do 14:50 hodin v sále Rosteme s knihou na 23. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2017.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – kde šesťáci čtou

  Šesťáci po celé České republice budou na jaře opět číst!

  90 třídních kolektivů se přihlásilo do osmého ročníku soutěže ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

  Čtěte dále a podívejte se na mapku zobrazující školy, které svým žákům nabízí zábavnou formou rozvoj čtenářských dovedností, jako je například porozumění textu.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2017 – vyhlášení soutěže

  Společnost Svět knihy, s.r.o. pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů vyhlašuje v rámci kampaně Rosteme s knihou soutěž pro žáky 6. tříd ZŠ a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií ve znalosti obsahu knih

  V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou ze zadaných knih, které si mezi sebou rozdělí. Každý žák by měl přečíst alespoň jednu knihu. Děti, které čtou stejný titul, tvoří čtenářskou skupinu, ve které mohou o knize diskutovat.

  V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Žáci mohou odpovědi na otázky ve své čtenářské skupině konzultovat.

  Všechny 6. třídy a primy se mohou hlásit až do 15. ledna 2017, ale pozor, počet soutěžících kolektivů je omezen!

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2016 – vítězové ze Šumperka

  Projekt kampaně Rosteme s knihou - Souboj čtenářů, který „zkouší“ žáky šestých tříd ze znalosti obsahu knih, zaujal v roce 2016 na 80 škol po celé České republice.

  Finálový souboj proběhl živě na veletrhu Svět knihy Praha 2016 a vítězem se stal kolektiv 6.B ZŠ Šumavská, Šumperk.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2016 – vyzkoušejte si zodpovědět záludné otázky ze soutěžních knih

  80 školních kolektivů od poloviny února četlo 5 soutěžních knih a v pondělí 11. dubna byly jejich znalosti a porozumění textu prověřeny záludnými otázkami. Přesnost odpovědí některých dětí byla až neuvěřitelná! Vyzkoušejte si také, jak dobře byste zvládli odpovědět v časovém limitu 30 minut na otázky z knížek (najdete zde i správné odpovědi):

  Raymond Clarinard, Mikäel Ollivier: E-den (Baobab)
  Oscar Wilde: Šťastný princ (Vyšehrad)
  Petra Braunová: 3333 km k Jakubovi (Albatros)
  Frida Nilsson: Gorila a já (Portál)
  Jacqueline Wilsonová: Slavná hvězda (BB Art)

  Číst dále...
 • I letos se těšte na dárky od tiskárny GRASPO CZ

  Věděli jste, že …

  … i letos se můžou finalisté soutěže Souboj čtenářů a vítězové Literární soutěže těšit mimo jiné i na dárky z tiskárny Graspo, partnera veletrhu Svět knihy Praha 2016?

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2016 – vyhlášení finalistů a výsledků online kola

  11. dubna 2016 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2016, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. 80 soutěžících tříd odeslalo své odpovědi na 25 záludných otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih a porozumění textu.

  Každá odpověď byla velmi pečlivě ohodnocena, za všechny správně a přesně zodpovězené otázky bylo možné získat celkem až 96 bodů. Některé třídy odpovídaly až překvapivě přesně a detailně, nicméně velký obdiv si zaslouží všechny kolektivy.

  Čtete dále a dozvíte se, kterých 5 tříd postupuje do finále (pátek 13. května 2016 od 13:00 do 14:50 hodin v sále Rosteme s knihou na 22. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016.

  Číst dále...
 • SOUBOJ ČTENÁŘŮ 2016

  80 třídních kolektivů z celé České republiky se letos zapojí do soutěže ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Soutěž je určena pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií.

  I přes navýšení počtu soutěžících kolektivů oproti loňskému roku (69) se bohužel nepodařilo přijmout do soutěže všechny třídy, které projevily zájem. Organizátory to, že nemohou uspokojit všechny zájemce, velice mrzí, ale volná kapacita jednotlivých titulů pro Souboj je bohužel limitována.

  Číst dále...
 • Souboj čtenářů 2016 – vyhlášení soutěže

  Společnost Svět knihy, s.r.o. pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů vyhlašuje v rámci kampaně Rosteme s knihou soutěž pro žáky 6. tříd ZŠ a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií ve znalosti obsahu knih.

  Do 22. ledna 2016 se mohou hlásit všechny 6. třídy a primy.

  V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou ze zadaných knih, které si mezi sebou rozdělí. Každý žák by měl přečíst alespoň jednu knihu. Děti, které čtou stejný titul, tvoří čtenářskou skupinu, ve které mohou o knize diskutovat.

  V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Žáci mohou odpovědi na otázky ve své čtenářské skupině konzultovat.

  Číst dále...