Stalo se

 • Výtvarná dílna: Zombíkovy narozky aneb čeho se (ne)bojíme?

  Čtvrtek 21. března 2019, 16:30, Knihkupectví Meander (Vratislavova 7, Praha)

  Strašidla někdy nejsou tak děsivá, jak se nám zdá. V knize Zombíkovy narozky vesele slaví a baví se postavy, které nám jinak nahánějí hrůzu. Nejprve si knížku přečteme a potom si namalujeme to, čeho se bojíme a možná se tím toho strachu zbavíme.

  Vhodné pro: děti od 3 let i jejich doprovod


  Číst dále...
 • Noc s Andersenem 2019

  Pohádkové noční dobrodružství proběhne v pátek 29. března 2019.

  19. ročník akce k podpoře dětského čtení pořádá Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR.

  Jen jednou za rok mohou malá mořská víla, ošklivé káčátko i statečný cínový vojáček opustit stránky knih a spolu s dětmi prožít před Mezinárodním dnem dětské knihy noční pohádkové dobrodružství, které připravují v mnoha obecních, místních, městských, krajských, školních, vysokoškolských či věděckých knihovnách, ale také ve školách, dětských domovech, divadlech, muzeích, v Českých školách bez hranic, v českých krajanských spolcích a dalších institucích napříč celým světem...podívejte se, kam to máte nejblíže vy.

  Číst dále...
 • Dědeček Oge – představení pro děti

  Neděle 17. března 2019 od 16.00 hodin v Divadle Kampa.

  Rodinné představení domácího souboru Cylindr! Příběh posledního šibiřského šamana podle stejnojmenné knihy Pavlíny Brzákové zdramatizovala Iveta Dušková. "Život je dar. Je křehký. Jednu chvíli tu je a pak není. Kdo si neváží života bude nešťastný." Mystický a tajuplný příběh malého evenckého chlapce Ogeho, který nastupuje cestu světla - cestu šamana. Vhodné pro děti od 7 let a dospělé.

  Číst dále...
 • O vodníkovi z Čertovky – divadelní představení pro děti

  Sobota 16. března 2019 od 15:00 hodin v Divadle Kampa

  Pohádka s písničkami o vodnickém světě a o tom nejmocnějším kouzlu na světě - o lásce. Inspirována místními legendami a historií Malé Strany v Praze. Podle staré pražské legendy žije v potoce Čertovka vodník Vrbina. Chcete se s ním setkat? Tak si přijďte poslechnout jeho vyprávění o velké lásce sirotka Aničky a mladého vodníka Vlnky, také o zlé tetě a kouzelném puškvorcovém elixíru.

  Délka představení 60 min. bez přestávky. Vodné poro děti od 5let a všechny dospělé.


  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Tajemství hradu v Karpatech

  Neděle 24. února / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / předfilm / lektorský úvod / 9+

  Hrdinný hrabě Felix Teleke z Tölökö se svým komorníkem Ignácem během pobytu v Karpatii narazí na stopu zmizelé operní pěvkyně Salsy Verde. Zjistí, že divu unesl padoušský baron, jehož hradní sídlo je plné bizarních vynálezů… Ze spolupráce scenáristy Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského se zrodil jeden z nejpopulárnějších komediálních titulů osmdesátých let. Jako předfilm uvidíte krátký snímek z UMPRUM o jedné dobrodružné cestě na tajuplný hrad.

  Číst dále...
 • Struny dětem v Minoru

  Oblíbený rodinný festival Struny dětem v Minoru, který se koná o víkendu 29. – 31. března 2019, zábavným a inspirativním způsobem už mnoho let ukazuje dětem pestrý svět umění. Přední čeští umělci se malým i velkým návštěvníkům představí ve třech desítkách různých akcí plných hudby, divadla a tance.

  Vedle hlavní programové linie festival nabízí i pestrý doprovodný program pro všechny návštěvníky festivalu či pouhé kolemjdoucí bez nutnosti zakoupení vstupenky v předprodeji.

  Číst dále...
 • Jarní čtenářské kurzy – nabídka pro učitele

  Nová škola, o. p. s., nabízí možnost přihlásit se na jeden z akreditovaných čtenářských kurzů (40 h), které nyní vypisuje, oba v termínu 19.3., 4.4., 24.4. a 13.5 - vždy v Praze, od 9.00 do 15.30 hod.

  Jedná se o kurzy:

  Tři pilíře čtenářské gramotnosti - kurz je zaměřen především na práci s knihou ve škole. a nabízí účastníkům osvědčený postup pro rozvoj čtenářské gramotnosti. Účastníci se v jeho průběhu seznámí s principy rozvoje čtenářské gramotnosti, ale i řadou v praxi využitelných metod a postupů, které pomáhají žákům, aby si získali pozitivní vztah k četbě. Více zde.

  Čtenářský klub jako vytváření společenství nad knihou - kurz je zaměřen na práci s knihou po škole a na praktické a zážitkové seznámení s principy čtenářského klubu, na představení metodiky práce, konkrétních postupů a čtenářských strategií, které vedou k podpoře čtenářství u dětí, k vylepšení jejich čtenářských dovedností a posílení čtenářských zkušeností.Více zde.

  Číst dále...
 • Autorské čtení: Jiří Stránský – Perlorodky

  Čtvrtek 14. března 2019, 17:30, Knihkupectví Meander (Vratislavova 7, Praha)

  Jiří Stránský - slavný český spisovatel a autor scénářů bude číst ze svého napínavého románu pro děti s názvem Perlorodky. Příběh vypráví o malém Ivanovi, který uteče z dětského domova a šťastným řízením osudu se dostane mezi skauty, kteří ho záhy naučí to, co mnozí nepochopí celý život – že to nejlepší, co nás na světě může potkat, jsou dobré vztahy s lidmi, na které se můžeme spolehnout. Na závěr pořadu bude následovat autogramiáda autora.

  Vhodné pro: všechny věkové kategorie


  Číst dále...
 • Malý princ – představení pro děti / Divadlo Cylindr

  V neděli 10. března 2019 od 16:00 hodin v Divadle Kampa

  "Správně vidíme jen srdcem." Hudebně-divadelní představení podle knihy Antoina de Saint Exupéryho v podání Agáty a Martina Duškových. Vhodné pro děti od 6 let.

  Číst dále...
 • Tvoření s edicí TOPP

  Zábavné tvůrčí dopoledne mezi knížkami v Knihcentru domě knihy v Ostravě v sobotu 9. března 2019 od 15 do 17 hodin. Vyrobíte si originální jarní dekorace, které potěší malé i velké.

  Číst dále...
 • Děvčátko Momo – pohádka v Divadle Kampa

  Sobota 9. března 2019 od 18:00 hodin v Divadle Kampa

  Pohádkový příběh o nebezpečí naší civilizace - nedostatku "času". A o malém děvčátku Momo, které náš svět zachrání před Zloději času.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Číst dále...
 • Honza a lesní skřítek

  V sobotu 9. března 2019 od 15.00 hodin v Divadle Kampa. Simultálnně tlumočeno do znakového jazyka

  Příběh, který se možná doopravdy stal - o tom, jak Honza a skřítek zachránili les. Vhodné pro děti od 3 let.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  Neděle 10. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / tvůrčí dílna / 12+

  Snímky z festivalu filmů o lidských právech Jeden svět se sice často zabývají náročnými tématy, to ale neznamená, že by se mezi nimi nevybraly i takové, které si užijí i školáci. U nás v kině se tentokrát můžete těšit na pásmo dokumentárních filmů pro mladé diváky i jejich rodiče. Po projekci bude následovat dílna zaměřená na optické hračky, se kterými si lidé krátili čas před vynálezem filmu.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  Sobota 9. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / tvůrčí dílna / 9+

  Festival Jeden svět má tradičně jedno ze svých hlavních stanovišť v kině Ponrepo. A jako každý rok jsme i letos ve spolupráci s festivalem připravili dvě projekce vhodné pro děti i jejich rodiče. První z nich se odehraje netradičně v sobotu a těšit se můžete nejen hned na tři festivalové filmy, ale i na workshop s lektory Jednoho světa věnovaný filmu Monzunová show.

  Číst dále...
 • Etiopské pohádky: Oheň na hoře – představení pro děti

  Neděle 3. března 2018 od 16.00 hodin v Divadle Kampa (Nosticova 2a, Praha 1) - pohádka

  Pět poučných příběhů z Etiopie za doprovodu bubínků, chřestidel, deedjeridoo....Vhodné pro děti od 5 let.

  Představení, ve kterém jednoduchou, ale hravou formou vypráví šest herců pět etiopských humorných a moudrých příběhů. Za zvuku deedjerido, bubínků a různých chřestidel je vytvořena nálada a iluze afrického kontinentu.

  Číst dále...
 • Ronja, dcera loupežníka – pohádka v Divadle Kampa

  Sobota 2. března 2019 od 15.00 hodin v Divadle Kampa (Divadlo Cylindr)

  Dramatizace známé pohádky. Vypráví příběh o velikém přátelství Ronji a Birka. „Romeo a Julie pro děti“, tak by také mohl znít podtitul. Vhodné pro děti od 4 let.

  Číst dále...
 • Škola Malého stromu – představení pro děti

  Sobota 2. března 2019 od 18.00 hodinv v Divadle Kampa - pohádka Divadla Cylindr

  Dramatizace stejnojmenné knížky o malém indiánovi z kmene Čerokí jménem Malý strom. Vhodné pro děti od 6 let.

  Malý strom se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce, kteří ho učí indiánské moudrosti- porozumění a lásce ke všemu živému i neživému.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jarní pohádky

  Neděle 3. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / animační dílna / 3+

  Na první březnovou projekci připravilo kino Ponrepo trojici českých animovaných filmů (nejen) na motivy klasických pohádek. Užijí si je malí diváci i jejich rodiče, kteří určitě alespoň některé z pohádek budou znát zpaměti. Po projekci bude následovat animační dílna se sdružením Ultrafun, při kterém si diváci budou moci vyrobit a oživit vlastní pohádkovou bytost.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jestřábí moudrost

  Neděle 24. února / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / předfilm / lektorský úvod / 6+

  Baladická pohádka, natočená v česko-polské koprodukci, vypráví příběh o prokletí královského syna, který má podle jestřábí vědmy zabít vlastního otce. Dokud se tak nestane, v království bude panovat věčná zima. Novorozený královský syn Kryštof má být proto zabit, ale nestane se tak. Dítěte se ujme ptáčník a společně se svým synem ho vychovává. Když však princ dospěje, zjistí, že nástrahám osudu není snadné uniknout...

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Zlatovláska Hermíny Týrlové

  Neděle 17. února / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / středometrážní film / animační dílna / 3+

  Zlínská režisérka Hermína Týrlová se ve spolupráci s Janem Dudeškem ujala adaptace klasické pohádky o zlém králi, zlatovlasé princezně a živé a mrtvé vodě. Oproti známější hrané verzi téže pohádky se ale Týrlové snímek odlišuje. Jedná se o loutkový film a za základ navíc neposloužila klasická verze pohádky od Boženy Němcové, ale veršovaná dramatizace pohádky pro loutkové divadlo, jejímž autorem je Josef Kainar. Po projekci filmu bude následovat animační dílna.

  Číst dále...