Děti do 10 let

 • Velmi důležitá encyklopedie – Zvířata

  Vydal: Pikola, červenec 2018, vázaná, 224 stran, přeložil Petr Roth, pro děti od 5 let

  Pro děti, které chtějí o zvířatech vědět všechno. Zvídavé děti od 5 let se v této přehledné encyklopedii s bohatými ilustracemi dozvědí vzrušující a velmi důležité informace o světě zvířat, která s námi obývají naši planetu – poznají nejen zvířata žijící v různých prostředích nebo dokonce v extrémních podmínkách, ale i zvířata používající originální taktiky k přežití, obraně či shánění potravy, zvířata lecčím pozoruhodná, zvířata ohrožená… a vůbec se dozvědí spoustu zajímavostí, které v jiných knihách nenajdou. Pro zvídavé milovníky zvířat je tato knížka k nezaplacení!

  Číst dále...
 • DRIJVEROVÁ Martina: Nekonečné prázdniny

  Vydal: Albatros, červen 2018, 96 stran, váz.

  Dovedete si představit, že by se někdo netěšil na prázdniny? Devítiletá Hanka má celý červenec prožít doma, kde nemá žádného kamaráda. Bydlí tu sice stejně starý kluk Martin, ale s tím se přece Hanka nebude bavit! Se šprtem! A protože bez kamaráda by léto nestálo za nic, Hanka si svou nejlepší kamarádku vymyslí. O prázdninách, které nakonec byly plné dobrodružství, a o tom, jak dopadlo její přátelství s vysněnou Klaudií, si přečtěte v této knížce.

  Číst dále...
 • Raketa – hravá kniha pro děti

  Vydal: Labyrint, červen 2018, 100 stran, brožovaná vazba

  Pracovní knížka pro děti na všechna dlouhá čekání – ve vlaku, na letišti, u doktora, nebo jen tak pro zábavu.

  Hry, bludiště, rozdíly, kreslení, hádanky, čtení a luštění, ke kterým budou potřebovat jen tužku, pastelky a svou bystrou hlavu. Čeká je výběr toho nejlepšího z prvních 15 čísel časopisu RAKETA.

  Číst dále...
 • Rázusová-Martáková, Mária; Príbusová, Margita: Dvě pohádky – Tři prasátka, Jak šlo vejce na vadr

  Vydal: Portál, květen 2018, vázaná, 48 stran, ilustrace Vladimír Král, pro děti od 5 let

  Vtipná a veselá knížka s ilustracemi předního slovenského výtvarníka Vladimíra Krále navazuje na křehkou tradici bilderbuchů pro malé děti a zejména na předchozí úspěšný titul nakladatelství Buvik, Kozliatka (2013, česky Portál 2016). Knížku lze opět číst z obou stran a děti zde najdou dvě známé a oblíbené pohádky navozující téma přátelství. Fenomenálně svěží a osobitě ilustrovaná knížka se na Slovensku zařadila mezi nejkrásnější knihy roku 2015.

  Číst dále...
 • Krolupperová, Daniela: Taje olivového háje

  Vydal: Portál, květen 2018, vázaná, 120 stran, ilustrace Eva Chupíková, pro děti od 6 let

  Malou vílu odnese vítr mistrál z hor do zahrady opuštěného domu na pobřeží Provence. Víla se o zahradu začne starat a na nový domov si postupně zvykne. Seznámí se i s vílou žijící ve vesnické kavárně, takže už není sama. Na popud místního faráře se víly rozhodnou udělat dobrý skutek: najít majitele brýlí, jež leží zapomenuté v altánu za domem. Brýle patří zvláštnímu mladíkovi jménem Benedikt, který sepisuje jména větrů a věří, že na světě existuje strom vyšší než sto metrů. Nakonec se za ním vypraví po moři až na jiný světadíl…

  Určeno především dětem mladšího školního věku.

   

  Číst dále...
 • Pecharová, Lenka: Po stopách stoleté dámy – Naše země 1918-2018

  Vydal: Portál, květen 2018, vázaná, 184 stran, ilustrace Lukáš Fibrich, pro čtenáře od 8 let

  Kniha ke stému výročí vzniku Československa prochází jednotlivými roky republiky a v každém z nich upozorňuje na zajímavosti, které se tehdy udály. Zvídavé děti se tak dozvědí nejen zásadní historické skutečnosti, ale i to, kdy byla vynalezena hra Pexeso, kdo vymyslel kontaktní čočky nebo co znamená zkratka SUNAR. Knihu provázejí kvízy a dobové vtipy.

  Číst dále...
 • Horáková, Eva: Moje maminka je nej – Genetická metoda

  Vydal: Portál, květen 2018, vázaná, 72 stran, ilustrace Vendula Hegerová, pro děti od 6 let

  Nová knížka pohádek vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od pohádek složených pouze z jednoduchých jednoslabičných slov přes pohádky ze slov dvouslabičných až po pohádky se slovy trojslabičnými a případně čtyřslabičnými, které jsou již čtenářsky náročnější. Pohádky jsou přiměřeně krátké, aby si je děti bez problémů zvládly samy přečíst. Hlavním hrdiny příběhů jsou zvířátka, která si vyprávějí veselé příběhy o tom, co prožila či prožívají se svými maminkami.

  Číst dále...
 • Nováková, Iva: Poznej s námi Česko – Zábavné doplňovačky pro malé školáky

  Vydal: Portál, květen 2018, brožovaná, 64 stran, ilustrace Iva Nováková, pro děti od 6 let

  Autorský pracovní sešit je tvořen tematickými dvoustránkami, na kterých se děti seznámí s Českou republikou – hlavním městem, jednotlivými kraji, jejich přírodou, historií, ale také se státními symboly, hymnou apod. Znalosti si děti procvičují formou zábavného luštění, dokreslování a doplňování.

  Číst dále...
 • Votavová, Dušana: Malované pranostiky – Omalovánky

  Vydal: Grada Publishing, červen 2018, brožovaná, 80 stran, pro děti od 5 let

  Co jsou pranostiky? Jak a proč vznikaly? Co nám sdělují? Můžeme podle nich předpovídat počasí? Zábavná, kreativní, relaxační i poučná knížka obsahuje více než 70 pranostik s omalovánkami, které podnítí fantazii a pomohou dětem rozšířit znalosti o fungování přírody a o historii. Autorka sesbírala pro každé roční období pranostiky známé i ty skoro zapomenuté a každou z nich doplnila výstižným vysvětlením a originální černobílou ilustrací. Vznikla tak inspirativní a zábavná knížka plná omalovánek a lidové moudrosti.

  Číst dále...
 • Pátková, Anna: Nemrač se, mráčku

  Vydal: Nava, červen 2018, brožovaná, 100 stran, pro děti od 3 let

  Jak zní podtitul knížky, jedná se o dětské uspávanky a básničky a jsou určené hlavně předškolákům a nejmladším školním dětem. Texty, zaměřené na přírodu, dětské hry, domácí zvířátka, počasí apod., jsou tematicky rozdělené do kapitol. Autorka Anna Pátková své verše bohatě doprovodila ilustracemi.

  Číst dále...