Stalo se

 • Ponrepo dětem: Krakonoš a lyžníci

  Neděle 10. února / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / předfilm / lektorský úvod / 6+

  Hrdiny příběhu, odehrávajícího se v zasněžených Krkonoších na počátku 20. století, jsou sourozenci Jenda a Matěj Pelčovi, kteří načerno vypomáhají při práci ve sklářských hutích. Z každodenní rutiny kluky vytrhne proslulý místní pašerák, který uniká ochráncům spravedlnosti na nejnovějším vynálezu - na lyžích. Muž, který pro obyvatele krkonošské vísky ztělesňuje vzpouru proti nespravedlivé c. a k. vrchnosti, nakazí svou vášní pro lyžování nejen zvídavé kluky, ale i jejich učitele. Honba za pašerákem však ještě zdaleka není u konce…

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Karkulka a sedm trpaslíků

  Neděle 3. února / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / výtvarná dílna / 6+

  Sedm mladých českých režisérů natočilo nezávisle na sobě celkem osm filmů pro dětské diváky. Ve svých snímcích se sice často inspirují motivy z klasických pohádek, ale zároveň je zajímavým způsobem aktualizují a přibližují dnešním dětem. Přijďte se seznámit s tvorbou nastupující generace českého animovaného filmu a ještě se něco naučit. Po projekci totiž bude následovat výtvarná dílna.

  Číst dále...
 • Děvčátko Momo – pohádka v Divadle Kampa

  Sobota 26. ledna 2019 od 18.00 hodin v Divadle Kampa.

  Napínavý příběh malého děvčátka Momo, které zachrání svět před lstivými šedivými muži- zloději času. Vhodné pro děti od 6 let.

  Knížka německého spisovatele Michaela Endeho “Děvčátko Momo a ukradený čas” napínavou a poetickou formou odkrývá veliké nebezpečí současné civilizace - nedostatek času. Jako bychom se všichni dostali do soukolí neustálého spěchu a nestíhání.

  Číst dále...
 • Škola Malého stromu – představení pro děti

  Neděle 27. ledna 2019 od 16.00 hodin v Divadle Kampa, Divadlo Cylindr

  Dramatizace stejnojmenné knížky o malém indiánovi z kmene Čerokí jménem Malý strom. Vhodné pro děti od 6 let.

   


  Číst dále...
 • Ronja, dcera loupežníka – divadlo pro děti

  Sobota 26. ledna 2019 od 15:00 hodin v Divadle Kampa

  Dramatizace známé pohádky. Vypráví příběh o velikém přátelství Ronji a Birka. „Romeo a Julie pro děti“, tak by také mohl znít podtitul. Vhodné pro děti od 4 let. V představení nechybí dojemné i rozverné písničky doprovázené živě hrou na kytaru.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Princezna se zlatou hvězdou

  Neděle 27. ledna / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / předfilm / lektorský úvod / 6+

  Nestárnoucí filmová pohádka vypráví o princezně Ladě, která před hrozbami nechtěného ženicha krále Kazisvěta uprchne ze zámku svého ustrašeného otce. Skryje svou krásu i zlatou hvězdu na čele pod kapuci ošuntělého myšího kožíšku a najde místo jako kuchtička v paláci sousedního panovníka – moudrého Radovana. Ten ovšem v kuchyňské pomocnici nakonec objeví svou vyvolenou…

  Číst dále...
 • O vodníkovi z Čertovky

  V sobotu 19. ledna 2019 od 15:00 hodin v Divadle Kampa

  Pohádka inspirovaná legendami Malé Strany. Písničky a příběh tří vodníků o nejmocnějším kouzle na světě - o lásce. Vhodné pro děti od 5 let.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Gordon a Paddy

  Neděle 20. ledna / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / předfilm / lektorský úvod / 3+

  Gordon je stárnoucí ropušák a Paddy malá myška, tedy zdánlivě ta nejnepravděpodobnější dvojice policistů, která se ve svém rodném lese musí vypořádat s nejedním zločinem. Z krádeže ořechů veverčáka Valdemara je přitom zprvu málem obviněna samotná Paddy! Coby zkušený policista však Gordon brzy zjistí, jak se věci mají, a posléze v Paddy nachází skrytý potenciál. Rád by ji dokonce učinil svou nástupkyní na místo policejního velitele. Jak se však ukáže, jeho poslední případ s ořechy nebyl zdaleka tak nebezpečný jako první velká zkouška velitelky Paddy...

  Číst dále...
 • Křest knihy Velký úklid

  Nakladatelství Meander srdečně zve na křest knížky Markéty Pilátové s ilustracemi Olle Trottestama "Velký úklid".

  Křest se uskuteční 14. ledna v 17:00 v knihkupectví Meander ve Vratislavově 7.

  Velký úklid – kniha o nepořádku a uklízení ve skříni, v pokojíčku, ale i ve vztazích v rodině. Kniha je doprovázená zvláštními, hravými a barvitými ilustracemi mladého nadaného švédského umělce, Olle Trottestama. Knihu pokřtí Klára Kubíčková.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Co bylo, když nebyl film?

  Neděle 13. ledna / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / výtvarná dílna / 6+

  Nový rok bude v kině Ponrepo zahájen projekcí čtyř významných českých animovaných filmů, které si užijí děti i jejich rodiče. Po projekci se ale všichni diváci také dozvědí, že obrazy se mohly hýbat již v době před vynálezem filmu, a sami si budou moci vyzkoušet, jak to bylo možné. Při tvorbě kromě své vlastní fantazie využijí i přístroj vyrobený podle dobových vzorů z 19. století - tzv. praxinoskop.

  Číst dále...