Stalo se

 • Divadelní představení pro děti – Jémine, jémine, masopust pomine – PREMIÉRA

  Divadlo Kampa vás zve na PREMIÉROVÉ divadelní představení pro děti: "Jémine, jémine, masopust pomine", které se koná v neděli, 15. 03. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 5 let.

  Délka představení je 60 min a je bez přestávky.

  Zima je tady a s ní Masopust. Ale co když je dlouhá, máme pořád zmrzlé nosy, kožichy nás už nebaví nosit a vůbec neslyšíme zpívat ptáčky? Přivoláme si jaro a Velikonoce! Jak? Zazpíváme písničku zimě i sluníčku, budeme tancovat a veselit se ...

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  14. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / moderované pásmo krátkých dokumentárních filmů / lektorský program / 9+

  Ti, co nestihli první projekci ve spolupráci s festivalem Jeden svět, se mohou na Ptačího kluka, #příběhšikany a Krotitele hadů přijít podívat i následující sobotu 14. 3. Kromě moderovaného pásma dokumentárních filmů se můžete těšit i na lektorský program, který uspořádají kolegové z Jednoho světa.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Heidi, děvčátko z hor

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Heidi, děvčátko z hor", které se koná v neděli, 8. 03. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  Příběh malého děvčátka Heidi, které svou opravdovostí, upřímností, láskou a radostí, dokáže otevírat i ta nejzatvrzelejší srdce. Dramatizaci podle knížky Johanny Spyriové vytvořila Iveta Dušková.

  Příběh se odehravá na přelomu 19. a 20. století, ale svým moudrým poselstvím o tom, že bát se je snadné, ale nebát se dá práci, je velikou insprací i pro dnešní děti. Představení je určené pro děti od šesti let.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  8. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / moderované pásmo krátkých dokumentárních filmů / lektorský program / 11+

  Snímky z festivalu Jeden svět se sice často zabývají náročnými lidskoprávními tématy, to však neznamená, že by se mezi festivalovými filmy neobjevily i některé vhodné pro malé diváky. Na moderované pásmo dokumentárních filmů pro děti i jejich rodiče se můžete těšit u nás v kině, po projekci bude následovat i netradiční workshop v režii Jednoho světa.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  7. března / 15:00/ kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / moderované pásmo krátkých dokumentárních filmů / výtvarná dílna / prohlídka zákulisí kina / 9+

  Festival Jeden svět má tradičně jedno ze svých hlavních stanovišť v kině Ponrepo. A jako každý rok jsme i letos ve spolupráci s festivalem připravili tři projekce vhodné pro děti i jejich rodiče. První z nich se odehraje netradičně v sobotu, těšit se přitom můžete nejen na tři festivalové filmy, ale i na výtvarnou dílnu a výpravu do zákulisí kina.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Dědeček Oge

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Dědeček Oge", které se koná v neděli, 1. 03. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 7 let a dospělé diváky.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  "Život je dar. Je křehký. Jednu chvíli tu je a pak není. Kdo si neváží života bude nešťastný."

  Magický příběh o šamanském zasvěcení posledního sibiřského šamana a dobrodružném putování malého chlapce Ogeho sibiřskou tajgou a tělem hada. Podle stejnojmenné knihy Pavlíny Brzákové zdramatizovala pro Divadlo Kampa Iveta Dušková.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Honza a lesní skřítek

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Honza a lesní skřítek", které se koná v sobotu, 29. 02. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 3 let.

  Délka představení je 45 min a je bez přestávky.

  Pohádkový příběh s písničkami pro ty nejmenší.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Země je placatá, jinak tě zabiju

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Země je placatá, jinak tě zabiju", které se koná v sobotu, 29. 02. 2020 od 18 hodin.

  Vhodné pro děti od 10 let a dospělé diváky.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  Crazy komedie s písničkami o jedné výzkumné námořní výpravě, která možná změní až doposud známé poznatky o naší Zemi.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Děvčátko a klokan

  1. března 2020 / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) /celovečerní film / lektorský úvod / 3+

  První film ze série o děvčátku Dot australského režiséra Yorama Grosse využívá neotřelou kombinaci kreslené animace postav a statických či pohyblivých dokumentárních záběrů

  přírody. Pětiletá Dot se při procházce ztratí v buši, zanedlouho však potká přátelskou klokanici, které se zas ztratilo její mládě. Ač nemá moc ráda lidi, klokanice holčičce slíbí, že jí pomůže najít cestu domů. Společně pak poznávají krásy australské divočiny, které si Dot postupně začne více vážit.

  Číst dále...
 • Knižní festival Ostrava

  Společnost Černá louka s.r.o. vás srdečně zve na Druhý ročník Knižního festivalu Ostrava, který se uskuteční 28. - 29. 2. 2020. Festival bude probíhat od 10 h do 18 h, a to v obou dnech. Akce se uskuteční v Černé louce 3235, v pavilonu A v Ostravě.

  Více informací zde: https://www.kniznifestival.cz/

  Na festivalu budou představeny novinky a to nejzajímavější z knižní produkce, které představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Dobrodružné putování Ducha Ducháčka

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Dobrodružné putování Ducha Ducháčka", které se koná v sobotu, 15. 02. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 4 let.

  Délka představení je 70 min a je bez přestávky.

  Pohádka pro děti o malém divadelním duchovi, který se tak trochu omylem vydá na cestu kolem světa a zažije spoustu dobrodružství. Nechte se unést na vlnách Vltavy a Labe až do Hamburku, z Hamburku přes oceán do Orientu a Himálají, odtud na lyže do rakouských Alp a přes Šumavu zpět na Kampu.

  Číst dále...
 • Křest knihy O maminkce, která si ostříhala vlásky

  Nakladatelství Mladá fronta a.s. a Mamma HELP Vás srdečně zvou na křest knihy Lenky Pelánkové "O mamince, která si ostříhala vlásky". Jedná se o knížku o rakovině, která pomáhá ženám s rakovinou prsu mluvit s dětmi o jejich nemoci a jejím průběhu.

  Křest proběhne ve čtvrtek 13. února 2020 v 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

  Křtu se zúčastní ilustrátorka knihy Lenka Kurovská.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Ronja, dcera loupežníka

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Ronja, dcera loupežníka", které se koná v sobotu, 8. 02. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 4 let.

  Délka představení je 70 min a je bez přestávky.

  Dramatizace známé pohádky. Vypráví příběh o velikém přátelství Ronji a Birka. „Romeo a Julie pro děti“, tak by také mohl znít podtitul.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Škola Malého stromu

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Škola Malého stromu", které se koná v sobotu, 8. 02. 2020 od 18 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 100 min a je bez přestávky.

  Dramatizace velice populární stejnojmenné knížky o malém indiánovi jménem Malý strom z kmene Čerokí, který se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce, kteří ho učí indiánské moudrosti- porozumění a lásce ke všemu živému i neživému.

  Číst dále...
 • Pozvánka na Tvoření s edicí TOPP

  DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz vás srdečně zve na zábavné odpoledne při výrobě zvířátek, Tvoření s edicí TOPP: Vyrábíme zvířátka z papírových koulí. Akce se koná dne 8. 2. 2020 od 15 - 17 hodin, na adrese Smetanovo náměstí 222/8, Moravská Třebová.

  Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci.

  Knihy z edice TOPP jsou určeny všem věkovým skupinám čtenářů, především však dětem a mládeži. Přinášejí názorné, barevnými ilustracemi a předlohami doprovázené, návody k tvorbě nejrůznějších výrobků z mnoha materiálů. Rovněž se zaměřujeme na dětskou literaturu, najdete u nás knížky pro nejmenší děti, předškoláky nebo malé školáky.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Heidi, děvčátko z hor

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Heidi, děvčátko z hor", které se koná v neděli, 2. 02. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  Příběh malého děvčátka Heidi, které svou opravdovostí, upřímností, láskou a radostí, dokáže otevírat i ta nejzatvrzelejší srdce. Dramatizaci podle knížky Johanny Spyriové vytvořila Iveta Dušková.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – O vodníkovi z Čertovky

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "O Vodníkovi z Čertovky", které se koná v sobotu, 1. 02. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 5 let.

  Délka představení je 60 min a je bez přestávky.

  Pohádka inspirovaná legendami Malé Strany. Písničky a příběh tří vodníků o nejmocnějším kouzle na světě - o lásce.

   


   

  Číst dále...
 • Slavnostní vernisáž – Pocta Rychlým šípům

  Skautská nadace Jaroslava Foglara a město Mělník pořádají výstavu Pocta Rychlým šípům a srdečně vás zvou na slavnostní vernisáž.

  Akce se uskuteční dne 23. ledna 2020 od 18 hodin. Místo konání je Galerie Ve věži, ulice 5. května, Mělník.

  Číst dále...
 • Mezinárodní den darování knih

  14. únor 2020 je nejen svátek všech zamilovaných, ale také Mezinárodní den darování knih, v rámci kterého můžete darovat knihu především dětem a podpořit tak jejich vztah ke čtení.

  Možnosti, kde darovat, jsou skutečně rozmanité. Můžete darovat novou či použitou knihu dětem ve svém okolí, ale také úplně neznámým dětem, například v dětských domovech, na nemocničních odděleních, v nízkoprahových zařízeních nebo v knihovnách.

  Je to jen a jen na vás! Oslavte 14. únor netradičně.

  Číst dále...
 • Workshop – Jak na čtenářskou dílnu

  Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského zve na pravidelný workshop "Jak na čtenářskou dílnu" pro školní knihovníky, knihovníky dětských oddělení, vyučující v MŠ a ZŠ a vedoucí čtenářských klubů.

  Akce se koná dne 27. 1. 2019 od 14:30 do 15:30. Téma workshopu bude "Pragensia pro děti ve výuce pro 1. stupeň." Knihy provázející hlavní hrdiny současnou i historickou Prahou lze skvěle využít jako přípravu pro návštěvu hlavního města, při plánování obsahu i trasy exkurse.

  Místo konání: Pedagogická knihovna J. A. K., Jeruzalémská 12, Praha 1.

  Je nutné provést rezervaci na email vanickova@npmk.cz. Program je zdarma.

  Číst dále...