Stalo se

 • Divadelní představení pro děti – Kvak a Žbluňk – dva kamarádi – zrušeno

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Kvak a Žbluňk", které se uskuteční v sobotu, 28. 03. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 3 let.

  Délka představení je 40 min a je bez přestávky.

  Veselé i poučné příběhy dvou žabích kamarádů Kvaka a Žbluňka. Představení je volně inspirováno knihami Arnolda Lobela. Pohádka s písničkami a povídáním o ročních obdobích.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Zubatá nekouše – Anifilm Distribution – ZRUŠENO

  29. března / 15:00 / kino Ponrepo / pásmo krátkých filmů / lektorský úvod / 9+

  V programu složeném ze šesti snímků autoři velmi volně a různorodě zpracovávají téma smrti. Převažují filmy, které složité téma odlehčují a vypůjčují si oblíbené prvky, jako jsou kostlivci, duchové či zombie. Někteří naopak volí cestu zcela seriózní, silně procítěnou. Pro oba směry ovšem platí, že se k často tabuizovanému tématu staví nebojácně a ve ztrátě vidí zároveň začátek něčeho nového. Naděje totiž neumírá.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Škola Malého stromu – ZRUŠENO

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Škola Malého stromu", které se koná v pátek, 27. 03. 2020 od 18 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 100 min a je bez přestávky.

  Dramatizace velice populární stejnojmenné knížky o malém indiánovi jménem Malý strom z kmene Čerokí, který se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce, kteří ho učí indiánské moudrosti- porozumění a lásce ke všemu živému i neživému.

  Jen dvě herečky na jevišti stvoří svět, kde stromy mluví, vítr zpívá a kde přídomek naivní nemusí znamenat hloupý, ale třeba nacházející inspiraci v nitru.

   

   

   

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Heidi, děvčátko z hor – ZRUŠENO

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Heidi, děvčátko z hor", které se koná v sobotu, 21. 03. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  Příběh malého děvčátka Heidi, které svou opravdovostí, upřímností, láskou a radostí, dokáže otevírat i ta nejzatvrzelejší srdce. Dramatizaci podle knížky Johanny Spyriové vytvořila Iveta Dušková.

  Příběh se odehravá na přelomu 19. a 20. století, ale svým moudrým poselstvím o tom, že bát se je snadné, ale nebát se dá práci, je velikou insprací i pro dnešní děti. Představení je určené pro děti od šesti let.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Jak jsem byl Cyrano – ZRUŠENO

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Jak jsem byl Cyrano", které se koná v sobotu, 21. 03. 2020 od 18 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 55 min a je bez přestávky.

  "Svůj širák odhazuji v dál... pane učiteli, a co je to širák?"

  Příběh koktavého Jakuba, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Cyrano z Bergeracu v úpravě pro jediného herce! Inscenace, která vznikla pro jihočeské Malé divadlo, a unikátně ji uvádíme i v Divadle Kampa

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Animace na vzduchu – zrušeno

  22. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo / dílna s praxinoskopem / 6+

  Už jste někdy letěli vzducholodí? Nebo letadlem? Nebo jste si představovali, že roztáhnete křídla a prosvištíte vzduchem jako pták? Pokud se vám zatím nepoštěstilo něco podobného prožít, vězte, že hrdinové z kreslených filmů tohoto pásma se vám to pokusí přiblížit co nejlépe. Přátelští duchové z půdy, prchající milenci nebo oblíbená dvojice vlka a zajíce – ti všichni vám ukážou, že ve vzduchu lze zažít spoustu dobrodružství. Po projekci bude následovat dílna s praxinoskopem vedená lektorkou ze sdružení Ultrafun.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Jémine, jémine, masopust pomine – PREMIÉRA

  Divadlo Kampa vás zve na PREMIÉROVÉ divadelní představení pro děti: "Jémine, jémine, masopust pomine", které se koná v neděli, 15. 03. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 5 let.

  Délka představení je 60 min a je bez přestávky.

  Zima je tady a s ní Masopust. Ale co když je dlouhá, máme pořád zmrzlé nosy, kožichy nás už nebaví nosit a vůbec neslyšíme zpívat ptáčky? Přivoláme si jaro a Velikonoce! Jak? Zazpíváme písničku zimě i sluníčku, budeme tancovat a veselit se ...

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  14. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / moderované pásmo krátkých dokumentárních filmů / lektorský program / 9+

  Ti, co nestihli první projekci ve spolupráci s festivalem Jeden svět, se mohou na Ptačího kluka, #příběhšikany a Krotitele hadů přijít podívat i následující sobotu 14. 3. Kromě moderovaného pásma dokumentárních filmů se můžete těšit i na lektorský program, který uspořádají kolegové z Jednoho světa.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  8. března / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / moderované pásmo krátkých dokumentárních filmů / lektorský program / 11+

  Snímky z festivalu Jeden svět se sice často zabývají náročnými lidskoprávními tématy, to však neznamená, že by se mezi festivalovými filmy neobjevily i některé vhodné pro malé diváky. Na moderované pásmo dokumentárních filmů pro děti i jejich rodiče se můžete těšit u nás v kině, po projekci bude následovat i netradiční workshop v režii Jednoho světa.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Heidi, děvčátko z hor

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Heidi, děvčátko z hor", které se koná v neděli, 8. 03. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  Příběh malého děvčátka Heidi, které svou opravdovostí, upřímností, láskou a radostí, dokáže otevírat i ta nejzatvrzelejší srdce. Dramatizaci podle knížky Johanny Spyriové vytvořila Iveta Dušková.

  Příběh se odehravá na přelomu 19. a 20. století, ale svým moudrým poselstvím o tom, že bát se je snadné, ale nebát se dá práci, je velikou insprací i pro dnešní děti. Představení je určené pro děti od šesti let.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Jeden svět dětem

  7. března / 15:00/ kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / moderované pásmo krátkých dokumentárních filmů / výtvarná dílna / prohlídka zákulisí kina / 9+

  Festival Jeden svět má tradičně jedno ze svých hlavních stanovišť v kině Ponrepo. A jako každý rok jsme i letos ve spolupráci s festivalem připravili tři projekce vhodné pro děti i jejich rodiče. První z nich se odehraje netradičně v sobotu, těšit se přitom můžete nejen na tři festivalové filmy, ale i na výtvarnou dílnu a výpravu do zákulisí kina.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Dědeček Oge

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Dědeček Oge", které se koná v neděli, 1. 03. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 7 let a dospělé diváky.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  "Život je dar. Je křehký. Jednu chvíli tu je a pak není. Kdo si neváží života bude nešťastný."

  Magický příběh o šamanském zasvěcení posledního sibiřského šamana a dobrodružném putování malého chlapce Ogeho sibiřskou tajgou a tělem hada. Podle stejnojmenné knihy Pavlíny Brzákové zdramatizovala pro Divadlo Kampa Iveta Dušková.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Děvčátko a klokan

  1. března 2020 / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) /celovečerní film / lektorský úvod / 3+

  První film ze série o děvčátku Dot australského režiséra Yorama Grosse využívá neotřelou kombinaci kreslené animace postav a statických či pohyblivých dokumentárních záběrů

  přírody. Pětiletá Dot se při procházce ztratí v buši, zanedlouho však potká přátelskou klokanici, které se zas ztratilo její mládě. Ač nemá moc ráda lidi, klokanice holčičce slíbí, že jí pomůže najít cestu domů. Společně pak poznávají krásy australské divočiny, které si Dot postupně začne více vážit.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Honza a lesní skřítek

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Honza a lesní skřítek", které se koná v sobotu, 29. 02. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 3 let.

  Délka představení je 45 min a je bez přestávky.

  Pohádkový příběh s písničkami pro ty nejmenší.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Země je placatá, jinak tě zabiju

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Země je placatá, jinak tě zabiju", které se koná v sobotu, 29. 02. 2020 od 18 hodin.

  Vhodné pro děti od 10 let a dospělé diváky.

  Délka představení je 80 min a je bez přestávky.

  Crazy komedie s písničkami o jedné výzkumné námořní výpravě, která možná změní až doposud známé poznatky o naší Zemi.

  Číst dále...
 • Knižní festival Ostrava

  Společnost Černá louka s.r.o. vás srdečně zve na Druhý ročník Knižního festivalu Ostrava, který se uskuteční 28. - 29. 2. 2020. Festival bude probíhat od 10 h do 18 h, a to v obou dnech. Akce se uskuteční v Černé louce 3235, v pavilonu A v Ostravě.

  Více informací zde: https://www.kniznifestival.cz/

  Na festivalu budou představeny novinky a to nejzajímavější z knižní produkce, které představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Dobrodružné putování Ducha Ducháčka

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Dobrodružné putování Ducha Ducháčka", které se koná v sobotu, 15. 02. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 4 let.

  Délka představení je 70 min a je bez přestávky.

  Pohádka pro děti o malém divadelním duchovi, který se tak trochu omylem vydá na cestu kolem světa a zažije spoustu dobrodružství. Nechte se unést na vlnách Vltavy a Labe až do Hamburku, z Hamburku přes oceán do Orientu a Himálají, odtud na lyže do rakouských Alp a přes Šumavu zpět na Kampu.

  Číst dále...
 • Křest knihy O maminkce, která si ostříhala vlásky

  Nakladatelství Mladá fronta a.s. a Mamma HELP Vás srdečně zvou na křest knihy Lenky Pelánkové "O mamince, která si ostříhala vlásky". Jedná se o knížku o rakovině, která pomáhá ženám s rakovinou prsu mluvit s dětmi o jejich nemoci a jejím průběhu.

  Křest proběhne ve čtvrtek 13. února 2020 v 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

  Křtu se zúčastní ilustrátorka knihy Lenka Kurovská.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Ronja, dcera loupežníka

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Ronja, dcera loupežníka", které se koná v sobotu, 8. 02. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 4 let.

  Délka představení je 70 min a je bez přestávky.

  Dramatizace známé pohádky. Vypráví příběh o velikém přátelství Ronji a Birka. „Romeo a Julie pro děti“, tak by také mohl znít podtitul.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Škola Malého stromu

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Škola Malého stromu", které se koná v sobotu, 8. 02. 2020 od 18 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 100 min a je bez přestávky.

  Dramatizace velice populární stejnojmenné knížky o malém indiánovi jménem Malý strom z kmene Čerokí, který se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce, kteří ho učí indiánské moudrosti- porozumění a lásce ke všemu živému i neživému.

  Číst dále...