Stalo se

 • Čtenář na jevišti 2020 – výsledky projektu

  Porota projektu Čtenář na jevišti dospěla k závěru a vybrala 3 nejzajímavější inscenace.

  I když bylo v tomto roce zasláno méně videí, byl z nich vidět zápal dětí a ohromná snaha projekt ve stížených podmínkách realizovat. Znovu bychom chtěli vyzdvihnout vaši statečnost a často netradiční pojetí, a to nejen z důvodu nastalé situace, ale spíše kreativity. Také výběr knih a témat nebyl fádní, moc nás potěšilo, že se letos neopakovaly ty "tradiční", ale objevily se nové zajímavé tituly.

  Tyto 3 soubory (v náhodném řazení) předvedly nejinspirativnější práci:

  Soubor Možná už – ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, pod vedením Jarky Holasové, s inscenací 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo (V. Borůvková)

  6. a 7. třída ZŠ Okna, pod vedením Mgr. Pavlíny Lomičové, s inscenací Celé léto v jediném dni (R. Bradbury)

  Tercie - Gymnázium a SOŠ Rokycany, pod vedením Mgr. Gabriely Sloupové, s inscenací Luisa a Lotka (E. Kästner)

   

  Číst dále...
 • Online vernisáž výstavy Muzeum lichožroutů – vstup vítaný!!

  GALERIE VILLA PELLÉ

  1. 12. 2020 od 18:00 online vernisáž

  2. 12. 2020 – 28. 3. 2021

  Retrospektiva Galiny Miklínové promění Villu Pellé v Muzeum Lichožroutů

  Muzeum Lichožroutů - vstup vítaný!!! Tak se bude jmenovat výběrová multimediální retrospektiva vynikající ilustrátorky, výtvarnice a filmařky Galiny Miklínové, kterou pro malé i velké návštěvníky připravila Villa Pellé. Výstava bude podle původních plánů zahájena 1. prosince 2020 online vernisáží.

  Dílo Galiny Miklínové plynule přechází z tradiční formy ilustrace do komiksu či animovaného filmu a rozumí si se slovem i hudbou a umožňuje dát důraz na multimediální pojetí výstavy. Dominovat budou pochopitelně Lichožrouti, jejichž příběhy kongeniálně vytvořila spolu s básníkem Pavlem Šrutem. Vesměs sympatičtí pletení rošťáci, kteří se stali nepřehlédnutelným a univerzálním knižním i filmovým i fenoménem, však nechají prostor i pro další povedená dítka své stvořitelky, jako jsou například Cílovníci nebo Strašidýlko Stráša.

   

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – O vodníkovi z Čertovky – ZRUŠENO

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "O Vodníkovi z Čertovky", které se koná v sobotu, 24. 10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 5 let.

  Délka představení je 60 min a je bez přestávky.

  Pohádka inspirovaná legendami Malé Strany. Písničky a příběh tří vodníků o nejmocnějším kouzle na světě - o lásce.

  Číst dále...
 • Škola ilustrace s Evou Sýkorovu-Pekárkovou — Hrdina na knižní obálce

  25. 10. 2020 15 - 17 h, Galerie Villa Pellé

  Druhá dílna Školy ilustrace se pod vedením autorky, zaměří na fenomén knižního přebalu a předsádky. Oblasti, kde autor-ilustrátor může popustit uzdu fantazii. Každý se může zaměřit na vlastního hrdinu, smyšleného nebo z reality a vytvořit přebal knihy, kterou by si rád přečetl.

  Číst dále...
 • Petr Písařík dětem i dospělým – tvůrčí dílna s autorem

  18. října 2020 16 - 17:30 h, Galerie Villa Pellé

  Tvůrčí dílna pro děti i dospělé s výjimečnou uměleckou osobností a autorem výstavy STAR DUST Petrem Písaříkem. Tvůrce provede návštěvníky výstavou a pohovoří o své tvorbě vyznačující se silným emotivním napětím a vypjatým estetickým provedením, o jeho vlastní technice a také o českém rokailu. Děti se inspirují estetikou uměleckých děl ze zářivých skleněných korálků a krystalů a vyzkouší si práci s barevnými písky.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Škola Malého stromu – ZRUŠENO

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Škola Malého stromu", které se koná v neděli, 18. 10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 100 min a je bez přestávky.

  Dramatizace velice populární stejnojmenné knížky o malém indiánovi jménem Malý strom z kmene Čerokí, který se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce, kteří ho učí indiánské moudrosti- porozumění a lásce ke všemu živému i neživému.

  Jen dvě herečky na jevišti stvoří svět, kde stromy mluví, vítr zpívá a kde přídomek naivní nemusí znamenat hloupý, ale třeba nacházející inspiraci v nitru.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Ronja, dcera loupežníka – ZRUŠENO

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Ronja, dcera loupežníka", které se koná v sobotu, 17. 10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 4 let.

  Délka představení je 70 min a je bez přestávky.

  Dramatizace známé pohádky. Vypráví příběh o velikém přátelství Ronji a Birka. „Romeo a Julie pro děti“, tak by také mohl znít podtitul. V představení nechybí dojemné i rozverné písničky doprovázené živě hrou na kytaru.

  Číst dále...
 • Škola ilustrace s Evou Sýkorovu-Pekárkovou — Strašidelné leporelo

  11. října 2020 15 - 17 h, Galerie Villa Pellé

  V říjnu se můžete těšit v Galerii Villa Pellé na dvě Školy ilustrace s grafičkou a ilustrátorkou Evou Sýkorovu-Pekárkovou. První dílna provede děti originálními technikami autorky kde se inspirují jejími ilustracemi pro knihu Atlas strašidel (Albatros, 2006). Malí návštěvníci se pod jejím zkušeným vedením vydají do světa strašidel a dostanou možnost společně si vytvořit vlastní leporelo.

  Číst dále...
 • Učíme se příběhem – čtenářská burza nápadů

  11. listopadu 2020 9 - 16 h, Krajská vědecká knihovna Liberec

  Čtenářská burza nápadů určená všem učitelům a knihovníkům, kteří pracují s dětmi 2. stupně a ze 4. a 5. tříd.

  Burzu nápadů pořádá Nová škola, o.p.s. a setkání jsou už tradičně nabitá inspirativními aktivitami s knihou, sdílením zkušeností i čtenářských zážitků a nechybí ani tipy na nové kvalitní knihy pro děti. To vše v otevřené a přátelské atmosféře.

  V rámci projektu Učíme se příběhem pro vás učitelky a knihovnice ze Semil a Liberce připraviíly ochutnávku čtenářských lekcí a podělí se s Vámi o své zkušenosti z projektu.

  Přihlašovat se můžete na webu Nové školy, o.p.s.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Děvčátko Momo

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Děvčátko Momo", které se koná v neděli, 11. 10. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 75 min a je bez přestávky.

  Napínavý příběh o nebezpečí naší civilizace - nedostatku "času". A o malém děvčátku Momo, které náš svět zachrání před Zloději času.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Honza a lesní skřítek

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Honza a lesní skřítek", které se koná v sobotu, 10.10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 3 let.

  Délka představení je 45 min a je bez přestávky.

  Pohádkový příběh s písničkami pro ty nejmenší.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Jak jsem byl Cyrano

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Jak jsem byl Cyrano", které se koná v neděli, 04.10. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 55 min a je bez přestávky.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Kvak a Žbluňk – Dva kamarádi

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Kvak a Žbluňk - Dva kamarádi", které se koná v sobotu, 03. 10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 3 let.

  Délka představení je 40 min a je bez přestávky.

  Číst dále...
 • Svět knihy Plzeň 2020 – pořady pro děti a mládež

  #KnížkyŽijí! Přijeďte za nimi v pátek a sobotu 25. - 26. září 2020 do Plzně i se svými dětmi!

  Koná se zde knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020, který pro děti přichystal zajímavé pořady, besedy, autogramiády i workshopy.

  Prohlédněte si přehled pořadů pro děti a mládež tady.

  Číst dále...
 • Festival Děti, čtete?

  lavnostní zahájení 11. ročníku literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?, ve čtvrtek 10. 9. v 18:00 ve Werichově vile na Kampě.

  POZOR >> Program (nejen) pro děti startuje již v 15:00!

  Číst dále...
 • Letem Světem knih – workshop s Markétou Pilátovou v Plzni

  Kampaň Rosteme s knihou zve všechny děti na workshop do Plzně do prostoru DEPO2015 v neděli 23. 8. od 15:00. Workshop se koná v rámci programu Letem Světem knih.

  Kiko a tajemství papírového motýla a Kiko a tulipán

  Knihy Markéty Pilátové o japonské holčičce Kiko, která žije na českých zámcích s tatínkem restaurátorem, jsou plné papírových skládaček. A taky tajemných příběhů, jež Kiko prožívá v noci, kdy je náměsíčná. Při četbě obou knih se děti mohou naučit skládat z papíru hvězdičky, motýla nebo tulipán a dozvědět se spoustu věcí o tom, jaké to je být cizinkou mezi českými dětmi.

  Číst dále...
 • Svět knihy Plzeň 2020

  Knížky žijí - přijeďte za knížkami do Plzně!

  Svět knihy Plzeň 2020!

  25. a 26. září se v DEPO2015 konečně sejdeme nad literaturou. Poslední zářijový víkend tak budete moci v Plzni strávit s knížkami a filmy.

  Letošní ročník je příznačně uveden hashtagem #KnížkyŽijí a chystá i nabitý program pro mladé čtenáře!

  Číst dále...
 • Dětské sympózium – Maluj s Lucií Kultovou

  3. 8. - 6. 8. 2020    9 - 12:30 h.

  Jakou roli hraje místo, v němž tvoříme? Děti se pustí do malování a objevování tajů ukrytých v médiu malby. Budou pozorovat, co se děje, když něco vytváříme, jaké nás napadají myšlenky a co zažíváme při tvůrčím procesu, kdy se skvrny na ploše obrazu proměňují jako mávnutím kouzelného proutku v něco nového.

  990,- Kč - cyklus čtyř dílen, 270,- Kč - jednodenní vstup

   

  Číst dále...
 • Slavné české bitvy – výstava nejen k výročí bitvy na Bílé hoře

  10. července – 23. srpna 2020

  Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy? Proč přišel 21 českým pánům marketingový dotazník od Mydlářů stran velikosti jejich límečků? To a mnoho jiného napoví, objasní a připomene výstava, kterou na prázdniny u příležitosti 400 let od bitvy na Bílé hoře připravila Galerie Villa Pellé.

  Tvůrčí dílna k výstavě OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE: 19.7. 2020, 16-17.30 hod.

  Číst dále...
 • Dětské sympózium – Vytvoř objekt s Markétou Oplštilovou

  13. - 16. 7. 2020    9 - 12:30 h.

  Sochařka Markéta Oplištilová vytváří subtilní i monumentální objekty, které jsou provázány s osobním příběhem nebo vycházejí z její jedinečné percepce okolního světa. Pro Ateliér Pellé vytvořila koncepci prvního dětského symposia, kdy si děti v průběhu čtyř tvůrčích dílen postupně vytvoří rozmanité přenosné skrýše a úkryty v prostorách galerie a zahrady.

  990,- Kč - cyklus čtyř dílen, 270,- Kč - jednodenní vstup.

  Číst dále...