Stalo se

 • Divadelní představení pro děti – Ronja, dcera loupežníka – ZRUŠENO

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Ronja, dcera loupežníka", které se koná v sobotu, 17. 10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 4 let.

  Délka představení je 70 min a je bez přestávky.

  Dramatizace známé pohádky. Vypráví příběh o velikém přátelství Ronji a Birka. „Romeo a Julie pro děti“, tak by také mohl znít podtitul. V představení nechybí dojemné i rozverné písničky doprovázené živě hrou na kytaru.

  Číst dále...
 • Škola ilustrace s Evou Sýkorovu-Pekárkovou — Strašidelné leporelo

  11. října 2020 15 - 17 h, Galerie Villa Pellé

  V říjnu se můžete těšit v Galerii Villa Pellé na dvě Školy ilustrace s grafičkou a ilustrátorkou Evou Sýkorovu-Pekárkovou. První dílna provede děti originálními technikami autorky kde se inspirují jejími ilustracemi pro knihu Atlas strašidel (Albatros, 2006). Malí návštěvníci se pod jejím zkušeným vedením vydají do světa strašidel a dostanou možnost společně si vytvořit vlastní leporelo.

  Číst dále...
 • Učíme se příběhem – čtenářská burza nápadů

  11. listopadu 2020 9 - 16 h, Krajská vědecká knihovna Liberec

  Čtenářská burza nápadů určená všem učitelům a knihovníkům, kteří pracují s dětmi 2. stupně a ze 4. a 5. tříd.

  Burzu nápadů pořádá Nová škola, o.p.s. a setkání jsou už tradičně nabitá inspirativními aktivitami s knihou, sdílením zkušeností i čtenářských zážitků a nechybí ani tipy na nové kvalitní knihy pro děti. To vše v otevřené a přátelské atmosféře.

  V rámci projektu Učíme se příběhem pro vás učitelky a knihovnice ze Semil a Liberce připraviíly ochutnávku čtenářských lekcí a podělí se s Vámi o své zkušenosti z projektu.

  Přihlašovat se můžete na webu Nové školy, o.p.s.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Děvčátko Momo

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Děvčátko Momo", které se koná v neděli, 11. 10. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 75 min a je bez přestávky.

  Napínavý příběh o nebezpečí naší civilizace - nedostatku "času". A o malém děvčátku Momo, které náš svět zachrání před Zloději času.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Honza a lesní skřítek

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Honza a lesní skřítek", které se koná v sobotu, 10.10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 3 let.

  Délka představení je 45 min a je bez přestávky.

  Pohádkový příběh s písničkami pro ty nejmenší.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Jak jsem byl Cyrano

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Jak jsem byl Cyrano", které se koná v neděli, 04.10. 2020 od 16 hodin.

  Vhodné pro děti od 6 let.

  Délka představení je 55 min a je bez přestávky.

  Číst dále...
 • Divadelní představení pro děti – Kvak a Žbluňk – Dva kamarádi

  Divadlo Kampa vás zve na divadelní představení pro děti: "Kvak a Žbluňk - Dva kamarádi", které se koná v sobotu, 03. 10. 2020 od 15 hodin.

  Vhodné pro děti od 3 let.

  Délka představení je 40 min a je bez přestávky.

  Číst dále...
 • Festival Děti, čtete?

  lavnostní zahájení 11. ročníku literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?, ve čtvrtek 10. 9. v 18:00 ve Werichově vile na Kampě.

  POZOR >> Program (nejen) pro děti startuje již v 15:00!

  Číst dále...
 • Svět knihy Plzeň 2020 – pořady pro děti a mládež

  #KnížkyŽijí! Přijeďte za nimi v pátek a sobotu 25. - 26. září 2020 do Plzně i se svými dětmi!

  Koná se zde knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020, který pro děti přichystal zajímavé pořady, besedy, autogramiády i workshopy.

  Prohlédněte si přehled pořadů pro děti a mládež tady.

  Číst dále...
 • Letem Světem knih – workshop s Markétou Pilátovou v Plzni

  Kampaň Rosteme s knihou zve všechny děti na workshop do Plzně do prostoru DEPO2015 v neděli 23. 8. od 15:00. Workshop se koná v rámci programu Letem Světem knih.

  Kiko a tajemství papírového motýla a Kiko a tulipán

  Knihy Markéty Pilátové o japonské holčičce Kiko, která žije na českých zámcích s tatínkem restaurátorem, jsou plné papírových skládaček. A taky tajemných příběhů, jež Kiko prožívá v noci, kdy je náměsíčná. Při četbě obou knih se děti mohou naučit skládat z papíru hvězdičky, motýla nebo tulipán a dozvědět se spoustu věcí o tom, jaké to je být cizinkou mezi českými dětmi.

  Číst dále...
 • Svět knihy Plzeň 2020

  Knížky žijí - přijeďte za knížkami do Plzně!

  Svět knihy Plzeň 2020!

  25. a 26. září se v DEPO2015 konečně sejdeme nad literaturou. Poslední zářijový víkend tak budete moci v Plzni strávit s knížkami a filmy.

  Letošní ročník je příznačně uveden hashtagem #KnížkyŽijí a chystá i nabitý program pro mladé čtenáře!

  Číst dále...
 • Dětské sympózium – Maluj s Lucií Kultovou

  3. 8. - 6. 8. 2020    9 - 12:30 h.

  Jakou roli hraje místo, v němž tvoříme? Děti se pustí do malování a objevování tajů ukrytých v médiu malby. Budou pozorovat, co se děje, když něco vytváříme, jaké nás napadají myšlenky a co zažíváme při tvůrčím procesu, kdy se skvrny na ploše obrazu proměňují jako mávnutím kouzelného proutku v něco nového.

  990,- Kč - cyklus čtyř dílen, 270,- Kč - jednodenní vstup

   

  Číst dále...
 • Slavné české bitvy – výstava nejen k výročí bitvy na Bílé hoře

  10. července – 23. srpna 2020

  Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy? Proč přišel 21 českým pánům marketingový dotazník od Mydlářů stran velikosti jejich límečků? To a mnoho jiného napoví, objasní a připomene výstava, kterou na prázdniny u příležitosti 400 let od bitvy na Bílé hoře připravila Galerie Villa Pellé.

  Tvůrčí dílna k výstavě OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE: 19.7. 2020, 16-17.30 hod.

  Číst dále...
 • Dětské sympózium – Vytvoř objekt s Markétou Oplštilovou

  13. - 16. 7. 2020    9 - 12:30 h.

  Sochařka Markéta Oplištilová vytváří subtilní i monumentální objekty, které jsou provázány s osobním příběhem nebo vycházejí z její jedinečné percepce okolního světa. Pro Ateliér Pellé vytvořila koncepci prvního dětského symposia, kdy si děti v průběhu čtyř tvůrčích dílen postupně vytvoří rozmanité přenosné skrýše a úkryty v prostorách galerie a zahrady.

  990,- Kč - cyklus čtyř dílen, 270,- Kč - jednodenní vstup.

  Číst dále...
 • STŘET SVĚTA – výsledky literární soutěže

  Literární soutěž

  STŘET SVĚTA aneb DŮLEŽITÝ OKAMŽIK V MÉM ŽIVOTĚ

  vyhlašovaná v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou v roce 2020

  zná své vítěze. Jména autorů oceněných prací najdete níže v článku, čtěte dále...

  Zadání soutěže znělo: Zapřemýšlejte a napište váš pozitivní či negativní zážitek, který vás v životě ovlivnil (kultura, setkání, historická událost, umění).

  Toto téma nebylo z nejlehčích. Přesto musíme konstatovat, že se s tím většina přispěvatelů popasovala velmi dobře, i když převážná část příspěvků zaznamenala spíše negativní okamžiky v životě. Víc než kdy jindy tu bylo poznat, jaká kategorie dětí příspěvek psala.

  Číst dále...
 • Odpovědnost v čase pandemie – soutěž o nejlepší esej

  Knihovna Václava Havla v souvislosti s probíhající pandemií COVID-19 vyhlašuje mimořádný 12. ročník soutěže o nejlepší esej pro studenty středních škol a to na téma:

  „ODPOVĚDNOST V ČASE PANDEMIE“

  Při psaní eseje se studenti mohou inspirovat například těmito citáty Václava Havla:

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Hurá do pohádky! – Zrušeno

  26. dubna / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / animovaná dílna / 3+

  Dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z připravovaného filmu a večerníčkového seriálu se díky svým bláznivým nápadům dostávají do jedné šlamastyky za druhou. Kromě nich uvidíte v pásmu i oceňované krátké filmy, které zazářily na velkých českých i evropských festivalech a patří k tomu nejlepšímu, co v současné česko-slovenské tvorbě pro děti vzniklo. Dobrodružné příběhy našich hrdinů vás pobaví a ledacos naučí, takže hurá na pohádky! Po projekci nebude chybět animovaná dílna..

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Třetí princ – zrušeno

  19. dubna / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / lektorský úvod / 6+

  Královna Země lva truchlí nad ztrátou jediného syna, a tak jí děvče ze skupiny potulných kejklířů poradí, aby nechala rybáře ulovit jedinou rybu. Rybí maso má sníst královna, hlavu má dát psici, vývar má vypít kobyla a kosti mají být zakopány v zahradě. Posléze se královně narodí dvojčata Jaroslav a Jaromír, kteří vyrostou za rok o tolik, o kolik jiní za sedm let. Když dospějí, zamiluje se Jaromír do obrazu tajemné princezny z království démantových skal a vydává se jí hledat. Aby princeznu získal, musí splnit tři úkoly...

  Číst dále...
 • Spisovatelé online do škol

  Využijte se svými žáky možnost poslechnout si rozhovory a čtení současných českých autorů online.

  Ve spolupráci s iniciativou #kulturažije budou na Mall.tv odvysílána ve 30minutovém formátu čtení významných českých autorů. Projekt startuje od středy 8. dubna ve 14:00 a pokračuje druhou a třetí řadou každý den až do 4. 5. Již proběhlé rozhovory si ale můžete v archivu pustit kdykoliv!

  V rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou jsme museli řadu našich projektů přeložit nebo uzpůsobit, také zrušení letošního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha nás motivovalo, abychom nesložili ruce v klín a pomohli české literatuře momentálně jedinou možnou cestou, a to zprostředkovaným setkáním s českými autory ve virtuálním prostředí online přenosy.

  Přenosy autorských čtení jsou ideálním materiálem do online výuky literatury i dalších předmětů. Nebo je doporučte dětem pro jejich vlastní potěšení a zájem.

  Účast ve všech třech skupinách vybraných autorů přijali i autoři knih pro mládež. Termíny vysílání jsou následující a knihy, z nichž budou číst, jsou vhodné pro níže uvedené věkové kategorie:

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Velikonoce v Ponrepu – zrušeno

  12. dubna / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / animovaná dílna / 3+

  Až budete mít obarvená vajíčka, svázané pomlázky a vše bude připravené na pondělní koledu, přijďte strávit velikonoční odpoledne s animovanými hrdiny v Ponrepu! Kocourkovi Filemonovi pomůžete velkým jarním úklidem, společně s Rekem uzdravíte nemocné kuřátko a poté si s Bolkem a Lolkem odpočinete na venkově. Po projekci si během animované dílny budete moci sami zkusit oživit velikonoční zvířátka nebo třeba i samotná vajíčka!

  Číst dále...