Stalo se

 • Ponrepo dětem: Pohádky naruby

  27. října / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / krátké filmy / animační dílna / 6+

  Nemohlo to se Sněhurkou a Karkulkou být celé trochu jinak? O tom se můžete přesvědčit ve filmové adaptaci moderních pohádek britského spisovatele Roalda Dahla. Obě slavné hrdinky jsou zde dobrými kamarádkami a jejich příběh vypráví samotný vlk. Pohádky naruby vynesly studiu Magic Light Pictures nominaci na Oscara a řadu významných ocenění.

  Číst dále...
 • Divadlo Kampa: Crowdfundingová kampaň

  Kampaň Rosteme s knihou dlouhodobě spolupracuje s Divadlem Kampa, jehož představení pro děti rádi doporučujeme. Jejich nově vznikající CD se nám velmi zamlouvá, pojďte jej s námi podpořit.

  Divadlo Kampa společně se souborem Cylindr vybírá finanční prostředky pomocí platformy hithit.com, a to formou crowdfundingové kampaně. Je tedy pouze na Vás, jakou částkou budete chtít projekt podpořit.

  Jednoduše klikněte na odkaz níže http://www.hithit.com/cs/project/6828/divadlo-kampa-nahrava-pisnicky-z-cylindru a dozvíte se vše potřebné.

  Možnost přispět na projekt je časově omezena, a to do 29. 11. 2019.

  Číst dále...
 • Křest knihy: S Tatrou do pohádky

  Nakladatelství KRIGL si vás dovoluje pozvat na křest dětské knihy Ireny Ričlové Lachoutové: S Tatrou do pohádky (8.titul v edici).

  Křest se bude konat v pondělí 25. 11. od 17.00 hod. v knihkupectví Academia na Václavském náměstí.

  Hlavním hostem bude Vladimír Kratina.

  Číst dále...
 • Křest knihy v Meandru

  Nakladatelství Meander vás srdečně zve na křest knihy z oblíbené knižní série Dům myšek: "Piknik", který se uskuteční již tento čtvrtek 17. 10. 2019 od 17h v knihkupectví nakladatelství Meander (Vratislavova 7, Praha 2).

  Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme provést rezervaci zasláním emailu na adresu: [email protected]

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Kameraman Očko v říši hub

  20. října / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / animační dílna / 3+

  Chodíte do lesa na houby? A nechtěli byste je poznat zase z trochu jiného pohledu? Tentokrát se můžete v estonském animovaném filmu vypravit na zajímavou cestu s kameramanem Očkem, který odhalí určitě něco nového o říši hub. A jak se účinně bránit mravenčím kusadlům vám ukáže pes Rek. Po projekci následuje animační dílna se sdružením Ultrafun.

  Číst dále...
 • Výstava Petra Síse v Doxu

  Petr Sís, slavný kreslíř a filmař, autor více než pětadvaceti knih pro děti a bezmála tří desítek animovaných filmů, má výstavu v pražském Doxu.

  Vybrané kousky budou k vidění až do 20. ledna 2020.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Nic a kocour Herkules

  13. října / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / lektorský úvod / 6+

  Malá Olja tráví letní prázdniny u babičky na odlehlé ruské vesnici. Dřevěná chalupa je zvláště v noci plná nezvyklých zvuků, které jitří dívčinu fantazii. A když pak jednou v kozím chlívku objeví neobvykle oděného mužíka, jehož jméno údajně zní Nic, je jasné, o koho se jedná - o domácího skřítka. Film se vyznačuje podmanivou atmosférou, založenou nikoliv na dokonalých efektech, ale na znalosti dětské duše.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Letní hokej

  6. října / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / lektorský úvod / 9+

  Mladí hokejisté z východočeského Náchoda se v létě 2017 vypravili do dalekého Maroka na tréninkový kemp. Nepřijeli sem jen hrát hokej, ale hlavně se zblízka seznámit s místními lidmi a jejich způsobem života. O několik měsíců později zase maročtí hokejisté zamířili do Čech. Film zobrazuje jejich postupné sbližování, první konflikty i občasné chvíle porozumění a napojení.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Bolek, Lolek a kamarádi

  29. září / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / animační dílna / 3+

  První podzimní neděle bude ve znamení ohlédnutí se za uplynulým létem, a to díky promítání animovaných filmů inspirovaných letními dobrodružstvími. Co zažijí polští kluci Bolek s Lolkem a jejich krajan pes Rek, co slovenský Janko Hraško a co český Ferda Mravenec? Po projekci se diváci mohou těšit na animační dílnu se sdružením Ultrafun.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Toy Story 4: Příběh hraček

  22. září / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / lektorský úvod / 6+

  Kovboje Woodyho jistě dobře znáte už z předchozích tří stejnojmenných animovaných filmů studia Pixar. Smyslem jeho života vždy bylo chránit svého majitele. Ať jím byla holčička Bonnie, anebo chlapeček Andy. Když Bonnie přinese domů novou hračku, které říká Vidlík, Woody a jeho věrní kamarádi díky němu zjistí, jak velký svět může být.

  Číst dále...
 • Festival Bookni si!

  Festival Bookni si!, který pořádá nakladatelství Mladá fronta, to jsou tři dny plné zábavy, čtení a besed s autory!

  Od 17. do 19. září vždy dopoledne v Kulturním centru Novodvorská si můžete užít velké knižní řádění. A chybět u toho nebude ani kampaň Rosteme s knihou, která si pro malé návštěvníky také připravila rozličné zábavné aktivity.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Animace po prázdninách

  15. září / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / animační dílna / 3+

  Novou sezónu kino otevře českou animovanou klasikou. Zažijete příhody Kamenáče Billa, za pohádkovým dobrodružstvím se vydáte na Měsíc a ujít si nenecháme ani medvědy od Kolína. Po projekci bude následovat animační dílna se sdružením Ultrafun.

  Číst dále...
 • Výstava manamana ve Stříbře

  Putovní výstava 22 ilustrací z biblické edice manamana nakladatelství Meander se přesouvá do Městské knihovny ve Stříbře.

  K vidění bude v dětském oddělení knihovny v běžné otvírací době od 19/7 do 1/9. Před Vánoci se můžete těšit na další várku biblických příběhů z edice manamana - v současné době v nakladatelství Meander zpracovávají Nový zákon.

  Číst dále...
 • Čtenářská burza nápadů

  Čtenářské kluby si Vás dovolují pozvat na Burzu nápadů, která se uskuteční 9. 10. 2019 v Praze a 14. 10. 2019 v Brně. Více informací naleznete zde

  Elektronická registrace na obě akce bude spuštěna nejpozději do 20. června, proto pokud již nyní víte, že se budete chtít zúčastnit, sledujte Burzu Praha zde či Burzu Brno zde.

  Akce je zdarma a je vhodná pro pedagogy 1. i 2. stupně ZŠ, knihovníky, pedagogy volného času, rodiče a všechny, které zajímá dětské čtenářství.

  Číst dále...
 • Literární soutěž – Co nikdy Goethe nenapsal

  Regionální knihovna Teplice a Nadační fond Grácie vyhlašují pro rok 2019 literární soutěž

  CO NIKDY GOETHE NENAPSAL

  Soutěž je určena autorům od 16 let. Do soutěže je možné přihlásit texty v těchto kategoriích:

  1. Co nikdy Goethe nenapsal: Báseň; rozsah maximálně 300 slov

  2. Proč nejsou v knihovně postele? Fejeton; rozsah 400–700 slov

  3. Vlasy pomáhají: Povídka; rozsah 400–1000 slov

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Vinnetou

  9. června / 15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / předfilm / lektorský úvod / 9+

  Napříč územím indiánského kmene Apačů se staví železniční dráha. Porušením smlouvy s indiány chce bandita Santer ušetřit peníze, přičemž se neváhá spojit s odvěkými nepřáteli Apačů, Kiowy. Cestu mu však zkříží mladý inženýr přezdívaný Old Shatterhand, který byl vyslán, aby dohlédl na dodržení původních plánů. Není však již příliš pozdě?

  ●Bolek a Lolek na lovu (Strzelba i wędka, Władysław Nehrebecki, Polsko, 1988, 9 min, 35mm)

  ●Vinnetou (Winnetou I, Harald Reinl, Západní Německo/Jugoslávie/Itálie, 1963, 97 min, 35 mm)

  Číst dále...
 • Profese knihovník – Dětský čtenář

  Dne 20. 6. 2019 se v Regionální knihovně Karviná koná mezinárodní odborná konference Profese knihovník – Dětský čtenář.

  Odborníci z Polska, Slovenska a Česka budou přednášet na odborná témata: výzkum dětského čtenářství, problematika dětského čtenářství, představení knihovníka v knihovně pro děti a mládež z pohledu Národní soustavy povolání a Národní soustavy kvalifikací.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Animace ke dni dětí

  2. června / 15:00/ kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / pásmo krátkých filmů / animační dílna / 3+

  Přijďte oslavit den dětí do Ponrepa! Uvidíte hned čtyři animované snímky, potom si při dílně vyzkoušíte, jak se takový film dělá a nakonec dostanete ještě malý dárek. Těšit se můžete na pohádku o třech princeznách a tříhlavé sani, o tom, co všechno zažil Ferda Mravenec při svém zajetí v cizině, o dvou medvědech, kteří se potkali u Kolína, nebo o tom, jaké následky může mít jedna nechtěná záměna.

  ●Alergie (Alexandra Hetmerová, Česká republika, 2008, 3 min, HD)

  ●Ferda v cizích službách (Hermína Týrlová, Československo, 1977, 10 min, HD)

  ●Chybička se vloudí (Aneta Kýrová Žabková, Česká republika, 2009, 7 min, HD)

  ●Potkali se u Kolína (Břetislav Pojar/Miroslav Štěpánek, Československo, 1965, 13 min, HD)

  Číst dále...
 • Dny dětského čtení – četlo se všude, všem, všelijak a vždy s nadšením!

  Dny dětského čtení prokázaly, že děti v České republice čtou a o čtení mají zájem.

  Na výzvu kampaně Rosteme s knihou reagovalo nečekaně velké množství škol a školek, kroužků, knihoven, center volného času i jednotlivců, jejichž počet nás skutečně zaskočil. Každý, kdo se zapojil, přichystal vlastní menší či větší akci, během níž se četlo nahlas.

  Pokud si čtete tento článek s mobilním zařízením v ruce a nesedíte, tak se urychleně posaďte, protože se zapojilo přes 10 000 účastníků. 6 650 dětí aktivně předčítalo a publikum, které poslouchalo, čítalo dalších 3 600 kamarádů, spolužáků, seniorů, dospěláků, kolemjdoucích; plyšáky a domácí mazlíčky nepočítáme.

  Číst dále...
 • Ponrepo dětem: Putování se sobíkem

  Neděle 26. května /15:00 / kino Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1) / celovečerní film / předfilm / lektorský úvod / 6+

  Snímek vypráví o prvním roce života divokého soba, křehkého a zranitelného, který se musí potýkat s nesčetnými výzvami a nebezpečím. Jeho velké dobrodružství se odehrává ve Finsku, v nádherné laponské přírodě ležící až za polárním kruhem. Při svém putování potkává i další obyvatele této krajiny - hranostaje, vlky, rosomáka, polární lišku, veverku, sovu nebo orla. Průvodcem na sobíkově cestě vám bude Marek Eben, který namluvil český komentář.

  Číst dále...