Děti do 10 let

 • Chudožilov, Petr: Na velrybě

  Vydal: Albatros, únor 2020, vázaná, 160 stran, ilustrace Zuzana Seye, od 9 let

  "Pohádky pro malé i velké."

  Pohádková sbírka Na velrybě vychází v češtině podruhé - přesně po třiceti letech. Ve Švýcarsku, kde její autor Petr Chudožilov žije, byla zařazena na Čestnou listinu IBBY. "Říká se, že neviditelní andělé udržují svět v rovnováze. Když se to na jedné straně nahne, anděl to na druhé straně přidrží. Tím má svět ještě pořád trochu balanc."

  Číst dále...
 • Raketa č. 21

  Vydal: Labyrint, 2019, časopis, 52 stran, od 6 let

  Co se skrývá pod našima nohama a jak hluboko vede cesta do nitra Země? Objevíte jeskyně i nory, zahrajete si stolní hru o hornících a pokladech a s Dr. Rackem zjistíte, co je underground. Matylda s Růžákem podniknou cestu kanalizací a pohádka vás zavede do tajemného podzemního města Kappadokie. A navíc se těšte na chemické pokusy s nerosty, angličtinu z metra, hledání rozdílů ve vykopávkách a výlet do katakomb v Římě. Obálku nakreslil Vladimír Král. Raketa vychází 4x ročně v nakladatelství Labyrint ve spolupráci s neziskovou organizací RAKETA dětem z.s. Časopis neobsahuje žádnou reklamu a je určen zejména dětem od 6 do 12 let.

  Číst dále...
 • Rychetský, Tomáš: Voolik na cestách

  Vydal: Tomáš Rychetský, 2019, pevná vazba, 240 stran, od 6 let

  Voolik na cestách je kniha určená pro malé čtenáře, jejich rodiče a pro všechny, kdo mají rádi veselé příběhy. Je psaná s radostí a učí pozitivně myslet. Vypráví o Voolikovi, malém telátku, které ztratí stádo a ocitá se samo na cestách. Při putování poznává zvířecí kamarády a ti mu vyprávějí dobrodružné příběhy. Díky nim nachází Voolik cestu ke ztracenému stádu a také sám k sobě. Kniha přináší dávku kreativity a je ideální ke čtení před spaním nebo na zpříjemnění dlouhých chvil.

  Číst dále...
 • Veselá, Viktorie: Ester a Basilova pomsta

  Vydal: Pointa Publishing, 2019, vázaná, 80 stran, ilustrace Denisa Klimentová, od 7 let

  Kdo je vlastně pan Basil? Proč prahne po pomstě a líčí past na 300 let starou čarodějku Ester, o jejíchž schopnostech nikdo neví, protože je nyní šéfkuchařkou

  U Magického oka? Veselá a napínavá detektivka vtáhne do děje i vás. Pátrejte společně se svými dětmi po tajemstvích a podpořte jejich zvídavost a představivost.

  Číst dále...
 • Šašek, Miroslav: To je cesta na Měsíc

  Vydal: Baobab&GplusG, 2019, vázaná, 64 stran, od 8 let

  Cesta na Měsíc: pro někoho výsledek úsilí stovek špičkových inženýrů a vědců z mnoha oborů, pro jiného nejlepší klukovská hra, jaká se dá vymyslet… Pro Miroslava Šaška, zdá se, obojí. Další z obrazových průvodců Miroslava Šaška zavádí čtenáře na Floridu, ale vlastně mnohem dál. Ukazuje lidské snahy dostat se do vesmíru. Autor se brouzdá po mysu Canaveral, po plážích, městečku i kosmickém středisku a nachází rakety všeho druhu - nejdřív papírové, pak i ty opravdové, vesmírné. V době, kdy Miroslav Šašek knížku psal, byla cesta na Měsíc ještě snem, ale jeho splnění už bylo na dosah...

  Číst dále...
 • Krolupperová, Daniela: Jak bacit bacila?

  Vydal: Euromedia Group - Pikola, 2019, brožovaná, 120 stran, ilustrace J. Petrová, od 7 let

  Když tě pálí v krku nebo bolí ucho, znamená to, že se do tvého těla dostaly zlomyslné mrňavé potvůrky, které tam chtějí řádit a zadělat na pořádnou chorobu. Naštěstí ale máme v těle stejně miniaturní pomocníky, kteří svádí s bacily a viry lítý boj o naše zdraví. Co všechno se v tu chvíli v těle děje, jak spolu takzvaní dobroníčci a zlostníčci bojují a co můžeme udělat pro to, aby to dobře dopadlo, se dozví děti ve vtipném a napínavém vyprávění známé české autorky knih pro děti.

  Číst dále...
 • Ward, Jason: Hádanky ze záhrobí Edgara Allana Poea

  Vydal: Naše nakladatelství, 2019, pevná vazba, 64 stran, od 8 let

  Vstupte do gotického světa Edgara Allana Poea a staňte se součástí jeho děsivých příběhů... zdržte se dost dlouho na to, abyste vyřešili záhady a hlavolamy, které se tam skrývají. Ponořte se do knihy inspirované nejtemnějšími díly slavného spisovatele a pokuste se vyřešit vice než 80 pekelně náročných - a občas děsivých - hlavolamů.

  Číst dále...
 • Moore, Gareth: Alenčina zapeklitá dobrodružství – Hádanky z říše divů

  Vydal: Naše nakladatelství, 2019, pevná vazba, 64 stran, ilustrace Margarita Estevesová, překlad Dana Křepelová, od 8 let

  Připojte se k Alence, Bílému Králíkovi, kočce Šklíbě i mnoha dalším prazvláštním obyvatelům říše Divů a k jejím zapeklitým dobrodružstvím. S více než 35 logickými hádankami k rozlousknutí, jejichž zamotanost je stále podivnější!

  Číst dále...
 • Pankhurstová, Kate: Úžasné ženy, které změnily svět

  Vydal: Euromedia Group - Pikola, 2019, pevná vazba, 32 stran, ilustrace Kate Panhurstová, překlad Daniela Kropupperová, od 7 let

  Knížka představuje třináct silných a inspirativních žen, které se nebály následovat svůj talent, svá srdce a své sny, a dosáhly tak úžasných věcí. Projeď se závodním autem s Eliškou Junkovou, bojuj za práva žen s Emmeline Pankhurstovou nebo vyvolej módní revoluci s Coco Chanel! Kniha plná nádherných ilustrací a ohromujících faktů je pozvánkou do světa žen, které pomáhaly utvářet svět, v němž žijeme. Sleduj jejich obdivuhodná dobrodružství a připrav se na to své!

  Číst dále...
 • Alby: Pro koho kvetou stromy

  Vydal: Triton, 2019, pevná vazba, 128 stran, ilustrace Sofie Helfertová, od 8 let

  Krátké střípky ze života jednoho obyčejného Davida a jeho neobyčejné sestry Ani s Downovým syndromem. O křehkosti a proměnlivosti života, o přijetí a pochopení, o lidství, které by mělo být v každém z nás. Pro všechna srdce otevřená, dospělá i nedospělá...

  Číst dále...