Děti do 10 let

 • Šindelářová, Renata: Tajemství pokladu svatého Václava

  Vydal: Portál, 2019, brožovaná, 128 stran, ilustrace Libor Drobný, od 9 do 13 let

  Společně s Vojtou a Klárkou se v dobrodružné cestě za pokladem sv. Václava mohou strážci pokladu stát i všichni čtenáři, kteří správně rozluští zašifrovanou zprávu a posbírají všechny části pokladu a jeho klíče, kterými pak poklad uzamknou.

  Číst dále...
 • Lesiv, Andrij; Romanyšinová, Romana: Tak to vidím

  Vydal: Argo, 2019, vázaná, 56 stran, od 7 do 13 let

  Originálně pojatá, ilustrovaná naučná kniha o zraku rozhodně oko čtenářů potěší.

  Číst dále...
 • Gregušová, Andrea: Gréta

  Vydal: Pluto Books, 2019, vázaná, 48 stran, ilustrace Nastia Sleptsová, od 6 let

  Velryba Gréta je nejslavnější zpěvačka v moři. Jednoho dne však ztratí hlas a nikdo neví proč. Až v podmořské ambulanci zvířátka zjistí, jaké těžkosti jim působí odpadky, které do moře nepatří. Rozhodnou se rychle jednat? Jak to dopadne?

  Originální příběh vychází z lásky k přírodě a hudbě a je určený všem, kterým není jedno, co se děje se světem kolem nich.

  Číst dále...
 • Oliverová, Chris F.: Atlas literárních míst

  Vydal: XYZ, 9/2019, kombinovaný potah s plátěným hřbetem, 127 stran, ilustrace Julio Fuentes, překlad Štěpán Zajac, od 8 let

  Obrazový průvodce nejznámějšími literárními světy.

  Vyzkoušejte vědomostní kvíz: https://www.humbook.cz/jak-dobre-znas-slavna-literarni-mista/ .

  Číst dále...
 • Hanáčková, Pavla: Vezmi mě domů. Do jaké vody patřím?

  Vydal: Albatros Media, 2019, vázaná, 26 stran, ilustrace Linh Dao, od 6 let

  "Poznejte s partou zvířecích kamarádů různé typy vodních toků a uvidíte, jakou roli v daném ekosystému mají!"

  Seznamte se s různými typy vodních toků a také s rostlinami a zvířaty, které je obývají, pomocí naší party zvířat. Jsou na cestě za svým životním dobrodružstvím: chtějí se vrátit domů, odkud pocházejí. Ale co když neví, kde jejich domov je? Naštěstí je tu Anička. Ta jim pomůže objet různé vody světa, od polárních vod až po řeku Amazonku, prozkoumat je a zjistit, jestli to není domov některého z nich. Co se stane, až dojdou na konec své cesty? O tom vás zvířátka jistě ráda zpraví.

  Číst dále...
 • Zobačová, Hana: Žil byl kdysi kdesi

  Vydal: Portál, 2019, vázaná, 72 stran, ilustrace Michaela Bergmannová, od 6 let

  Kniha plná klasických pohádkových bytostí, jako jsou princové, králové, draci, princezny a komtesy, vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od příběhů jednodušších, složených z jednoslabičných slov, přes dvouslabičná slova až po pohádky náročnější, obsahující slova troj a čtyřslabičná. Všechny příběhy nepřekračují svojí délkou možnosti malého čtenáře. Děti si je mohou bez problémů samy přečíst v rámci vyučovací hodiny nebo i doma před spaním.

  Číst dále...
 • Parvela, Timo: Ella v Laponsku

  Vydal: Portál, 2019, vázaná, 136 stran, ilustrace Magda Veverková-Hrnčířová, překlad: Alžběta Štollová, od 6 let

  Celá třída vyhrála pobyt na pláži kdesi u moře. Tak proč jim kapitán letadla přeje při vzletu šťastnou cestu do Laponska? Kde jsou kufry? A jak je možné, že tatínek pana učitele je ve Finsku zodpovědný za nadělování vánočních dárků? Ještěže Elle je vše jasné: pan učitel plánuje děti vyměnit za vánoční skřítky, protože ti dosavadní už chtějí do důchodu.

  Číst dále...
 • Lunde, Maja: Sněhová sestřička

  Vydal: Host, 2019, vázaná, 199 stran, ilustrace Lisa Aisato, překlad Karolína Stehlíková, od 7 let

  Laskavý a dojemný vánoční příběh plný tajemství, ke kterému se budete rok co rok vracet. Nezapomenutelný příběh plný působivých ilustrací ocení milovníci Vánoc všech věkových kategorií. V Norsku se záhy po vydání stal bestsellerem a práva na jeho vydání byla prodána do dvaadvaceti zemí.

  Číst dále...
 • Vorlíčková, Alena: Vílí kouzla

  Vydal: Pohádky pro společné čtení, 2019, šitá vazba, ilustrace Petra Řehová, od 6 let

  Krásné ilustrace rozvíjející dětskou fantazii s luxusní typografickou úpravou usnadňující čtení i dětem, které čtení bolí. Součástí knížky jsou otázky a úkoly vedoucí k lepšímu porozumění textu, kreativní pracovní listy.

  Číst dále...
 • Schreiber, Hugo: Ztraceni v klobouku

  Vydal: Perseus, 2019, vázaná, 92 stran, ilustrace P. Hanousek, od 6 let

  Detektivní pohádka Ztraceni v klobouku vypráví napínavý příběh dětí ze školy v Kostelní ulici. Při zábavném představení se Anička s Kryštofem ztratí v klobouku kouzelníka Čáryfuka. Ocitnou se v říši pohádek, proletí se na kouzelném koberci a poznají krále Kaňku XIV. a saň Matyldu. Na stopu ztracených dětí přijde až detektiv Koudelka se psem Brokem. Hledá i známou dětskou lékařku Simeonu Vránovou, která učí děti létat. Napínavý děj plný překvapení se odehrává v Praze a na Kanárských ostrovech.

  Číst dále...