Děti do 10 let

 • Tesařová, Olga: Podivuhodná dobrodružství Maria a Marka

  Vydal: Albatros, 2019, vázaná, 56 stran, ilustrace Olga Tesařová, od 7 let

  V době, kdy Benátky jsou rušným obchodním přístavem, Mariovi učaruje socha okřídleného lva stojícího na sloupu na náměstí Svatého Marka. Kdykoli kráčí kolem, obdivně hledí na vznešený benátský symbol, a přemýšlí, co asi dělá lev v noci. Jistě létá, když má křídla! Jednoho večera lev opravdu přistane u chlapcovy postele a nabídne mu, aby se s ním proletěl. A tak začnou podivuhodné výlety Maria a lva Marka. Jsou snem, nebo skutečností? Obrázková knížka se zajímavými (nejen) benátskými poznatky.

  Číst dále...
 • Chudožilov, Petr: Myší knížka

  Vydal: Albatros, 04. 11. 2019, pevná vazba, 96 stran, ilustrace Zuzana Bočkayová Bruncková, od 5 let

  "Všechny myší díry vedou domů!

  Renomovaný autor Petr Chudožilov se vrací k nejmladším čtenářům s oceňovanou, nesentimentálně poetickou knížkou. Nenápadná myší kamarádka Charlotte dovádí pana spisovatele často doslova k zoufalství. Prožili spolu doslova neuvěřitelné věci. Vždycky ví všechno nejlíp a na všechno má odpověď. Smysl pro fantaskno uplatnil autor nápaditým a hravým způsobem a zázračné dění vpadá do světa nepohákové každodennosti.

  Číst dále...
 • Kahoun, Jiří: Medvídek Popo

  Vydal: Euromedia Group, 2019, vázaná, 56 stran, ilustrace A. F. Holasová, od 6 let

  V jedné divoké bambusové zahrádce žije malé černobílé stvoření. Má oči, uši, čumáček, pusu, hlavu, čtyři pracky a babičku. Medvídek má na ni spoustu otázek a babička má naštěstí spoustu pandí trpělivosti. Jak se žije pandí život, se děti dozvědí v nové knize oblíbeného autora Jiřího Kahouna, doprovázené krásnými ilustracemi Anety Františky Holasové.

  Číst dále...
 • Dahl, Roald: Zdivočelé pohádky

  Vydal: Euromedia, 10/2019, vázaná, 56 stran, ilustrace Q. Blake, překlad R. Král, od 5 let

  Pozor, oficiální hlášení! Pohádky se zbláznily… Šest oblíbených pohádek – takt trochu jinak! Co by ale člověk mohl čekat od známého spisovatele Roalda Dahla, než pořádnou dávku humoru a překvapení! Přečtěte si, jak můžou známé příběhy o Popelce nebo Třech prasátkách zdivočet, když se dostanou do rukou spisovatele, který nezná hranic.

  Číst dále...
 • Gough, Julian: Brumla a Remcík 3: Spící vetřelec

  Vydal: Euromedia Group - Pikola, 2019, pevná vazba, 112 stran, ilustrace J. Field, překlad A. Vrbová, od 5 let

  Dobrosrdečná a věčně optimistická medvědice Brumla a škarohlídský králík Remcík jsou zase zpátky a s nimi i noví kamarádi! Jednoho krásného dne naruší zvířecím kamarádům letní idylku u jezera prazvláštní stvoření. Malá kulička je Brumle docela sympatická, ale podle jednoho věčně skuhrajícího králíka je to kriminálník všech kriminálníků. A ještě navíc neobyčejně opeřený! Zdá se, že se krásný den mění v ten nejhorší z nejhorších. Ale nebude to nakonec přesně naopak? Příběh o kráse přátelství, umění omluvit se a taky o tom, co se všechno svede jedno borůvkové hovínko.

  Číst dále...
 • Bula, Oksana: Jedlička se narodila

  Vydal: HOST, 2019, pevná vazba, 40 stran, od 5 let

  Všechna mláďátka v lese se rodí na jaře nebo v létě. I malé jedličky. Ovšem jedna zvláštní jedlička vyroste až v zimě. A nikdy se dopředu neví, na kterém místě v lese to bude. Najít ji dokáže jediný tukoň — ten, který převléká zvířátka na zimu do bílého šatu.

  Když promění všechny kožíšky, bodlinky i poslední peříčka nabílo, i on sám se převleče do bílých šatů a vyrazí do ztichlého, zasněženého lesa hledat malinkou zimní jedličku. Její příchod oslavuje celý les. Ten den slaví narozeniny i všichni tukoni.

  Číst dále...
 • Ende, Michal; Freund, Wieland: Rodrigo Raubíř a neohrožený špunt

  Vydal: Portál, 2019, pevná vazba, 184 stran, ilustrace Regina Kehn, překlad Viola Somogyi, od 7 do 10 let

  Špunt je malý chlapec, který neví, co je strach. Od rodičů stále slyší, co musí a nesmí, ale on sní o dobrodružném životě plném nebezpečí. Jednoho dne se dozví, že nedaleko něj žije rytíř Rodrigo Raubíř, kterého se všichni bojí a příkopy jeho hradu lemují ohlodané vybělené kosti. Špunt se rozhodne okamžitě: uteče z domova a vstoupí do Rodrigových služeb.

  Číst dále...
 • Pospíšilová, Zuzana: Štěpánův podivuhodný stroj

  Vydal: Portál, 2019, brožovaná, 64 stran, ilustrace Eva Chupíková, od 6 let

  Štěpán je neobyčejně zvídavý kluk. Všechno ho zajímá, všemu chce přijít na kloub. Jakmile je v jeho dosahu nějaký přístroj, hned zkoumá, jak funguje a jak by se ho dalo využít. Na otázku, čím by chtěl být, bez váhání odpoví: „Budu vynálezcem!“ Co se ale stane, když se ocitne sám v noci s velkými starožitnými hodinami? A jaké tajemství se skrývá u prarodičů na půdě?

  Číst dále...
 • Koťátko, Petr: Anička, mluvící potok a další chovanci ústavu paní Majerové

  Vydal: Meander, 2019, 160 stran, ilustrace Eva Koťátková, od 9 let

  Hororový příběh významného českého spisovatele a filozofa doplňují veršované pasáže a nechybí ani základní reálie týkající se dějiště příběhu doprovázené fotografiemi od Jiřího Thýna, to vše prostoupeno křehkými ilustracemi autorovy dcery, oceňované výtvarnice.

  Číst dále...
 • Dandová, Olga: Kam se draci rádi vrací

  Vydal: Meander, 2019, brožovaná, 40 stran, ilustrace Taja Spasskova, od 5 let

  Krátké usměvavé i dojemné příhody (nebo spíše zážitky) dvou malých dráčků, v nichž se stáváme svědky vzácných momentů jejich přátelství. Optikou „Dráčků“ můžeme možná zahlédnout i cenu pokladů vzácných chvil našeho života, které stojí za to si hýčkat ve svém „vnitřním foťáku“. Jak uchovat kouzlo prchavého okamžiku?

  Číst dále...