Děti do 10 let

 • Smolíková, Klára: Knihožrouti – Tajný čtenářský spolek

  Vydal: Triton, 2019, pevná vazba, 72 stran, ilustrace B. Buchalová, od 8 let

  Třeťáci Aleš a Zorka jsou v knihovně pečení vaření, vlastně jim jedna knihovna ani nestačí. Jenže se zdá, že v okolí se potulují záškodníci, kteří vyhlásili knihám válku. Kdo to je? A pomohou kamarádům v nebezpečném pátrání knihožrouti?

  Číst dále...
 • Pospíšilová, Zuzana: Křeček v utajení

  Vydal: Grada Publishing, 2019, pevná vazba, ilustrace M. Sušina, od 6 let

  Toužíte po zvířátku? Například takový křeček... Co všechno byste s ním mohli podnikat! Jak byste si spolu vyhráli! Určitě by to byl skvělý kamarád. Ale co když doma kraluje kocour, který by ho mohl ulovit? I tohle se dá vyřešit. Tedy v případě, že máte štěstí jako Tom a pořídíte si to správné zvířátko. Jaké? Přečtěte si o Kamilovi! Další knížku z edice Čtení pro prvňáčky od oblíbené autorky Zuzany Pospíšilové vtipnými ilustracemi doprovodil Michal Sušina.

  Číst dále...
 • Englmaierová, Ivana B.: Srdcový erb 1 & 2

  Vydal: Baobab, 2019, broř., 616, od 9 let

  Malé lázeňské městečko Kalwar je mnohem méně ospalé, než se na první pohled může zdát. V úzkých uličkách starobylé čtvrti Hemlík a ve starém klášteře, kam chodí dvanáctiletá Anima na výtvarné kurzy, se dějí podivuhodné věci. Anima a její přátelé se vydávají po stopách prasklin a přerušeného elektrického proudu tajemným podzemím i starodávnou knihou zpátky do minulosti a pokusí se odhalit tajemství záhadného majitele kalwarských lázní.

  Číst dále...
 • Montgomeryová, Lucy Maud: Anna z Avonlea

  Vydal: Albatros, 2019, 272 stran, od 9 let

  "Příběh Anny ze Zeleného domu pokračuje!"

  Ve druhé knize z řady o Anně naše milá rusovláska přijme místo učitelky v avonleaské škole. Také se rozhodne založit v Avonlea okrašlovací spolek. Anna dospěla, není už tolik ztřeštěná, ale nějaký ten průšvih si ji čas od času přesto najde… Obzvlášť když se její představy a ideály střetnou s realitou. Ani tak ale neztrácí svůj pověstný optimismus a odhodlání, kterými si získala srdce čtenářů po celém světě!

  Číst dále...
 • Foglar, Jaroslav: Záhada hlavolamu

  Vydal: Albatros, 2019, měkké desky z kartonu, ilustrace Jiří Grus, od 9 let

  "Klub Rychlých šípů je zpět! První díl stínadelské trilogie s ilustracemi Jiřího Gruse."

  V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt kovový hlavolam ježek v kleci. Rychlé šípy to však nebudou mít jednoduché. Stínadlům totiž vládne drsná parta Vontů...

  Číst dále...
 • Müller, Ondřej: Máme kostru ve skříni

  Vydal: Albatros, 2019, pevná vazba, 48 stran, od 7 let

  "Strašidelná poezie nejlepších současných autorů."

  Jedinečná antologie veršů pro děti obsahuje původní, dosud nevydané strašidelné básně od našich předních básníků a písničkářů. „Strašidelné verše pro statečné děti“, jak zní podtitul knížky, potěší děti i dospělé, protože každý má své tajné „strachy“ a obavy, a každý si připomene, čeho se bojí či čeho se bál. Petr Borkovec, Jaroslav Hutka, Radek Malý, Ewald Murrer, Jana Štroblová a půl tuctu dalších – ti všichni překvapí originálními verši na téma strach a strašení.

  Číst dále...
 • Oseidová, Kelsey: Co vidíme ve hvězdách

  Vydal: Mladá fronta, 2019, pevná vazba, 160 stran, překlad Alžběta Vargová

  Překrásně ilustrovaný průvodce naší sluneční soustavou objasňuje nejrůznější zajímavá vesmírná fakta, věnuje se ale také legendám a příběhům, které se za nimi skrývají. Vědu spojuje s mytologií i historií a zabývá se jak těmi nejzářivějšími nebeskými tělesy, jako jsou souhvězdí, planety, komety nebo Mléčná dráha, tak méně známými tématy, jako jsou mlhoviny, objekty na okraji sluneční soustavy nebo vzdálený vesmír. Tato půvabná cesta kosmem udělá radost vesmírným nadšencům všech věkových kategorií.

  Číst dále...
 • Herganneová, Yvonne: Bořek z lesa

  Vydal: Mladá fronta, 2019, pevná vazba, 32 stran, překlad Radek Malý, od 5 let

  Jednoho dne najde divoké prasátko Bořek v lese mořskou ulitu. Nikdy neviděl nic tak pozoruhodného. Nastraží ouška a v ulitě to zašumí. Začenichá a mušlička ho okouzlí svou vůní. Voní po něčem, co nezná. Kaneček se vydává na dalekou dobrodružnou cestu do neznáma, začne se mu ale stýskat po rodině a přátelích, kteří zůstali v lese. Poetický obrázkový příběh o síle přátelství, o stesku po domově a překonávání překážek. A v neposlední řadě i o tom, že každý má své sny a touží po tom, co nemá.

  Číst dále...
 • Harris, Neil Patrick: Kouzelnická parta

  Vydal: Fragment, 2019, pevná vazba, 248 stran, pro děti do 10 let

  "Kouzla a dobrodružství v podání populárního herce a kouzelníka! První díl nové fantastické série, která má spoustu triků v rukávu."

  Pouliční kouzelník Carter je na útěku. Nečeká, že v ospale vyhlížejícím městečku najde nové přátele a kouzla. Pak ale do města přijede chamtivý B. B. Bosso se svou bandou nepoctivých kejklířů. Plánuje využít své kouzelnické schopnosti, ošálit místní a okrást je. Carter se však ve správný čas seznámí s místním iluzionistou Dantem Vernonem a jeho pěti přáteli. Tato kouzelnická parta všem ukáže, že triky mohou pomáhat a sloužit dobré věci!

  Číst dále...
 • Sutherland, Tui. T: Ohnivá křídla – Temné tajemství

  Vydal: Fragment - Albatros media, leden 2019, 296 stran, knížka pro čtenáře od 11 let

  Nocileti mají svá tajemství a jen tak někomu je nevyzradí. Čtvrtý díl dračí ságy, která dobyla svět.

  Stejně jako ostatní dráčata osudu, toužil i Hvězdoplav poznat svůj domov. Když k tomu má konečně dojít, cítí obavy. Ačkoliv je nocilet, neumí, tak jako oni, číst myšlenky. Nechápe, proč jsou takoví tajnůstkáři a proč nikdy nikdo neviděl jejich královnu. Dráčata však do něj vkládají velké naděje. Pokud se mu podaří osvobodit uvězněné dešťolety, válka v Pyrrhii možná skončí. Hvězdoplav bude čelit děsivé volbě. Dá přednost domovu, nebo přátelům?

  Číst dále...