Literární a čtenářšké soutěže

 • Literární soutěž Město jako literární kulisa – vybraní autoři

  V literární soutěži MĚSTO JAKO LITERÁRNÍ KULISA byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

  Autoři těchto prací, jejichž jména jsou uvedena níže, se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě.

  Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 13. května 2016 na 22. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, a také přečte nahlas vítězné literární práce společně s herečkou Věrou Hollou.

  Číst dále...
 • I letos se těšte na dárky od tiskárny GRASPO CZ

  Věděli jste, že …

  … i letos se můžou finalisté soutěže Souboj čtenářů a vítězové Literární soutěže těšit mimo jiné i na dárky z tiskárny Graspo, partnera veletrhu Svět knihy Praha 2016?

  Číst dále...
 • LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

  v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou vyhlašujeme soutěž na téma

  MĚSTO JAKO LITERÁRNÍ KULISA

  Zadání:
  Napište povídku, ve které má důležitou roli město. Povídku, jejíž kulisou je město, které znáte či existuje ve vaší fantazii.

  Soutěž je vyhlašována ve třech věkových kategoriích:
  1) první stupeň ZŠ
  2) druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  3) střední školy

  Maximální délka povídky je 1 strana A4.
  Příspěvky, které neodpovídají zadání, budou vyřazeny.

  Uzávěrka soutěže: 31. 3. 2016

  Došlé příspěvky vyhodnotí odborná porota a prvních deset autorů prací v každé kategorii se může těšit na zajímavé ceny a na slavnostní vyhlášení na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016 (12. – 15. 5. 2016). Vyhlášení, které proběhne v sále Rosteme s knihou v pátek 13. 5. od 11.00 hodin, bude součástí jednoho z hlavních témat veletrhu „Město jako literární kulisa“. Další pořady v rámci tématu sledujte na www.svetknihy.cz. Vítězné literární práce budou dostupné na webových stránkách www.rostemesknihou.cz

  Číst dále...
 • Bambini litera – soutěž pro děti, které baví psát

  Bohatší slovní zásoba, větší fantazie, rozsáhlejší obecné znalosti, schopnost koncentrace, rozvinuté logické a kritické myšlení... V tom všem jsou děti, kterým rodiče čtou, lepší. Dobře se uplatní ve škole a samy. Už jako aktivní čtenáři pak v knížkách nacházejí inspiraci a zábavu.

  Bambini litera je nová soutěž vybízející děti, ale i jejich rodiče a prarodiče, aby společně napsali pohádkový příběh jakkoli spojený s pojmy domov či rodina. Nejlepší pohádkové příběhy, které vybere zkušená porota, se pak stanou součástí bohatě ilustrované knížky. Pohádky, které se do knížky nevejdou, budou zveřejněny na internetových stránkách soutěže www.skanska.cz/reality.

  Více o soutěži najdete zde, uzávěrka soutěže je 10. 5. 2016.

  Číst dále...
 • Výherci soutěže o audioknihu Proč má kos žlutý nos

  5 nejpovedenějších odpovědí na otázku "Proč má kos žlutý nos" získává audioknihu. Podivejte se na nápaditá dílka výherců, ostatní účastníci soutěže dostanou slevový kupon na audioknihy od Audiotéka.cz:

  Proč má kos žlutý nos?
  Protože chodil bos,
  šlápl na spoustu vos,
  a ty mu sežraly nos.
  Koupil si tedy los
  a v něm vyhrál žlutý nos.

  Filip Kovářík, 6.B, ZŠ E. Beneše, Písek

  Číst dále...
 • Soutěž s Rostíkem a Audiotéka.cz o audioknihu Proč má kos žlutý nos?

  Napiš nám, proč má podle tebe kos žlutý nos.

  5 nejlepších, nejpovedenějších, nejlépe napsaných nebo nejvtipnějších a nejoriginálnějších příspěvků vyhraje audioknihu Proč má kos žlutý nos od Audiotéka.cz.

  Svou odpověď (max. 10 vět) pošli do poloviny listopadu (15. 11. 2015) na alzbeta.skytova@audioteka.cz. Nezapomeň nám na sebe nebo na své rodiče napsat e-mail, abychom ti mohli v případě výhry dát vědět a zaslat audioknihu!

  Vybranými soutěžními příspěvky se budou moci pobavit i poučit návštěvníci webu www.rostemesknihou.cz a Audioteka.cz

  Číst dále...
 • Kvíz o knižní ceny pro děti

  Kvíz o knižní ceny pro děti během Týdne knihoven 2015. (5. - 11. 10. 2015)

  Ověřte si své čtenářské znalosti. Zasoutěžte si o hezkou knížku. Všichni, kdo dosáhnou 8 a více bodů budou zařazeni do slosování. Začněte soutěžní kvíz zde.

   

  Číst dále...
 • Soutěž Vícejazyčnost je bohatství

  Spolek Zaedno vyhlašuje III. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství" a kampaň Rosteme s knihou je jejím partnerem!

  Práce jsou přijímány od 1. 9. do 19. 10. 2015

  Zapojit se mohou všechny děti, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce.

  Čtěte dětskou literaturu ve druhém jazyce (kromě češtiny, přednost budou mít jazyky národnostních menšin v ČR) – pohádky, povídky, verše atd. Nechte se inspirovat a nakreslete oblíbeného hrdinu či ilustraci z přečteného díla. Starší děti mohou zkusit vytvořit komiks, nebo dokonce vlastní knížku na motivy přečteného díla.

  Hlavní cena soutěže je školní výlet pro celou třídu. Udělují se i ceny pro školy za kolekce prací. Nejlepší dětské práce budou publikovány ve zvláštní příloze časopisu Kamarádi.

  Číst dále...
 • Soutěž s Rostíkem o 3 balíčky knih série PAX – vítězové

  Známe jména 3 vítězů, kteří správně odpověděli na 3 kvízové otázky v soutěži s Rostíkem. Tři vylosovaní šťastlivci, kteří obdrží první dva díly desetidílné série městské fantasy PAX, jsou:

  Robert Sokola, Brno

  Markéta Matoušková, Kutná Hora

  Erika Partilová, Zdice

  Vítězům gratulujeme a všem ostatním, kteří posílali své odpovědi, děkujeme za účast! Už teď si Rostík připravuje další soutěže o knížky, tak se těšte!

  Číst dále...
 • Soutěž s Rostíkem o 3 balíčky knih série PAX

  Ozývá se tep času a vchází temnota… Nejhorší zlo je to, které vrhá temný stín na tvé vlastní srdce. Jde o hodně… soutěžíme totiž o 3 balíčky dvou prvních dílů série PAX!!

  Odpověz na 3 kvízové otázky, ze správných odpovědí budou vylosováni 3 výherci, kteří se budou moci ponořit do světa tajemných nadpřirozených bytostí z hlubin severské mytologie. Zároveň jde o dojemný příběh o tom, jak se naučit znovu důvěřovat lidem a vybojovat si své místo v životě.

  Své odpovědi posílejte do 5. 7. 2015 na info@rostemesknihou.cz

  Číst dále...