Starší děti

 • Tolonen, Tuutikki: Agnes a odemčený sen
  Vydal: Portál, 2021, 206 stran, pevná vazba, ilustroval Vuorento, Kati
  Kniha je určena dětem od 8 do 12 let.

  Do muzea jednoho malého ospalého městečka někdo zašle vzácnou starou zamčenou šperkovnici. Muzeum šperkovnici může vystavit, je tu ale jedna podmínka:Číst dále...
 • McKayová, Hilary: Skřivánci ve válce

  Vydal: COOBOO, září 2020, vázaná, 312 stran, překlad Romana Bičíková, od 10 let


  Klárka a její starší bratr Petr tráví každé léto v Cornwallu společně se svými prarodiči a charismatickým bratrancem Rupertem. Ale idyla končí každé září, kdy se Petr a Rupert vrací do internátní školy a Klárka se nudí v domě svého otce, který pořád není doma.

  Číst dále...
 • Tipy na letní čtení pro děti

  Prázdniny se blíží a abyste mohli dát tipy na letní čtení svým dětem, vybíráme pro Vás v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou zajímavé knížky.

  Inspirujte se u nakladatelství Argo, se kterým spolupracujeme a jehož produkci pro jeho kvalitu rádi doporučujeme. Vydali nový interaktivní měsíčník, ve kterém najdete podrobnosti o dětských novinkách, zajímavé rozhovory, recenze i přehledné členění dle věku a žánru. Prolistujte si jej zde.

  Nejhodnotnější knížky z pera českých autorů pak sumarizuje katalog Nejlepší knihy dětem, vydávaný Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Také v něm najdete řadu kvalitních titulů a věkové doporučení.

  Číst dále...
 • Brami, Élisabeth: Deníček nudilky

  Vydal: Portál, 2020, pevná, 56 stran, ilustrace Christophe Besse, překlad Simona Filová, od 9 - 11 let

  Emma se nudí, ať je kdekoli. Jedno jí to ale není, tak si klade nejrůznější otázky. Aby tomu, proč se nudí, porozuměla, zapisuje si své postřehy do tajného deníku: o nekonečných dnech ve škole, o fádních snídaních, o protivných nedělích… Jakmile se Emma začne nudit, píše si. A kousek po kousku se nuda vytrácí.

  Číst dále...
 • Simon, Raphael: Jméno této knihy je tajné

  Vydal: JOTA, 2020, pevná, 384 stran, ilustrace Gilbert Ford, překlad Vanda Senko Ohnisková, od 8 do 12 let

  „Jméno této knihy je tajné" je mimořádně napínavý, zábavný a okouzlující příběh pro všechny kluky a holky, co milují dobrodružství, a navíc se rádi zasmějí.“

  Autor vystupuje pod pseudonymem "Pseudonymous Bosch".

  Číst dále...
 • Prior, Hazel: Ellie a její náhodné setkání

  Vydal: Domino, únor 2020, vázaná, 272 stran, od 15 let

  "Láska čeká na těch nejnečekanějších místech. Dojemný příběh o náhodných setkáních, která mění životy."

  Elliin život poklidně plyne. Má domov i manžela a je docela šťastná. I proto ji překvapí, když nalezne souznění s poněkud podivínským cizím mužem, který jí věnuje dárek a také nový pohled na život. Dan ve svém domku na vřesovišti vyrábí harfy a má pocit, že mu to stačí. Nikdy by ho nenapadlo, že mu do života vstoupí Ellie a s ní i celá řada nečekaných tónů. Člověk ale někdy potřebuje náhodné setkání, aby zjistil, jaký život může doopravdy vést.

  Číst dále...
 • Hry pro zábavu a sebepoznání od nakladatelství Portál

  Pro žáky základních škol připravilo nakladatelství Portál pracovní listy s názvem Hry pro zábavu i sebepoznání, které se zaměřují na různá témata vzdělání v rámci základních škol(viz dále).

  Více informací na stránkách nakladatelství.

  Číst dále...
 • Rezková, Milada: To je metro, čéče!

  Vydal: Paseka, listopad 2019, vázaná, 168 stran, ilustrace Jan Šrámek a Veronika Vlková, od 11 let

  Knížka plná ilustrací, plánků a komiksů představuje pražské metro jako úžasnou stavbu i skvělý dopravní prostředek. A protože spojuje populární výklad s veselým příběhem, čeká na čtenáře a čtenářky pořádná jízda. Ať nás chytí revizor, jestli kecáme.

  Číst dále...
 • Giannellová, Valentina: Říkejte mi Greta

  Vydal: CPRESS - Albatros media, únor 2020, vázaná, 128 stran, ilustrace Manuela Marazziová, překlad Hana Vašková, od 10 let

  Greta Thunberg dokázala zaujmout statisíce svých vrstevníků a strhnout je k boji za ekologii, který se pod hashtagem #fridaysforfuture stal celosvětovým fenoménem. Přidej se k misi za záchranu planety!

  Dozvíš se, jak mohou vypadat dopady klimatické změny. A co můžeš udělat, abys ulehčil životnímu prostředí. Nemáme sice žádnou planetu b, ale stále je čas, abychom se postarali o planetu a – přispět k tomu může úplně každý.

  Číst dále...
 • Žák, David Jan: Žeberův odkaz

  Vydal: Albatros, únor 2020, vázaná, 184 stran, ilustrace Jindra Čapek, od 10 let

  Jedenáctiletý Edwin zmizel! Jeho kamarádům Anežce, Viky, Ptáčkovi a Klárce je jasné, že to nějak souvisí s profesorem Žeberou a zápisníkem, který by v nepovolaných rukou proměnil šumavské hvozdy v kamennou poušť. Nezbývá než se pustit do pátrání na vlastní pěst. Parta dětí však nebude hledat jenom Edwina, ale i průchody do tajemného světa Trombů. Stopy vedou k záhadnému pokladu a také k dávnému přátelství, které se za podivných okolností rozpadlo.

  Číst dále...