Starší děti

 • Štulcová, Renata: Rafaelova škola 6. Písně sirén

  Vydal: Maitrea, 2019, brožovaná, 668 stran, ilustrace J. Marešová, od 15 let

  Když se Marina probudila z metamorfózy v těle sirény a kromě zpěvu sirén slyšela zvonění tramvají, domnívala se, že jediná její starost bude zlomit kletbu, aby zachránila svou lásku.

  Netušila ale čtyři věci: Kdo jsou labutí víly, že její lidský otec začne pátrat po vílách a elfech v české historii, jaké rituály ji čekají a že může přijít o klenot své matky, tedy o všechno.

  Číst dále...
 • Alby: Pro koho kvetou stromy

  Vydal: Triton, 2019, pevná vazba, 128 stran, ilustrace Sofie Helfertová, od 8 let

  Krátké střípky ze života jednoho obyčejného Davida a jeho neobyčejné sestry Ani s Downovým syndromem. O křehkosti a proměnlivosti života, o přijetí a pochopení, o lidství, které by mělo být v každém z nás. Pro všechna srdce otevřená, dospělá i nedospělá...

  Číst dále...
 • Šindelářová, Renata: Tajemství pokladu svatého Václava

  Vydal: Portál, 2019, brožovaná, 128 stran, ilustrace Libor Drobný, od 9 do 13 let

  Společně s Vojtou a Klárkou se v dobrodružné cestě za pokladem sv. Václava mohou strážci pokladu stát i všichni čtenáři, kteří správně rozluští zašifrovanou zprávu a posbírají všechny části pokladu a jeho klíče, kterými pak poklad uzamknou.

  Číst dále...
 • Platzová, Magdaléna: Máme holý ruce

  Vydal: CPRESS, 2019, vázaná, 152 stran, od 16 let

  Sametová revoluce z pohledu studentky. “Máme holý ruce” je autentický deník studentky z doby převratu, ale zároveň i historický román, ve kterém jsou popsány události tak, jak se skutečně staly.

  Číst dále...
 • Soukupová, Petra: Klub divných dětí

  Vydal: Host, 2019, pevná vazba, 216 stran, ilustrace Nikola Logosová, od 11 let

  Katka, Mila, Franta a Petr jsou divní, nebo si to o nich alespoň myslí ostatní. Tihle čtyři se náhodou potkají. Na začátku nejsou ani přátelé, spíš divné děti, co spolu tráví čas. Pak ale společně zažijí něco, na co se nezapomíná.

  Číst dále...
 • Andersonová, Laura Ellen: Amálie Zubatá a zloděj paměti

  Vydal: Mladá fronta, 2019, pevná vazba, 232 stran, přeložil Vratislav Kadlec

  Amálie Zubatá a její přátelé by rádi vyhráli soutěž o vstupenky do Dýňoparku, což je ten nejúžasnější zábavní park pod sluncem i měsícem. Úplně postačí, když se jim povede prodat co nejvíc sušenek. Jenže obyvatelé Záhrobně se chovají nějak divně. Jako by si nikdo nic nepamatoval… Dokonce ani jména přátel a datum narozeninové oslavy! Co se s jejich vzpomínkami stalo? A povede se Amálii zachránit je dřív, než na ni všichni dočista zapomenou?

  Číst dále...
 • Schwartz, Alvin: Noční můry z temnot

  Vydal: Mladá fronta, 2019, pevná vazba, 144 stran, přeložil Vratislav Kadlec, od 11 let

  Slavná sbírka kratičkých, ale o to děsivějších příběhů, duchařských historek, městských legend a strašidelných písniček a říkadel, které sesbíral americký spisovatel a folklorista Alvin Schwartz, je určena pro děti i dospělé, co se rádi bojí. Umrlčí hlavy padající komínem, duchové prahnoucí po pomstě a obrovské černé kočky toužící po lidském mase ožívají díky sugestivním ilustracím Stephena Gammella, které si během let našly spoustu zanícených fanoušků – a také odpůrců, kterým připadají snad až příliš strašidelné. Na motivy knihy byl natočen film, který se nedávno objevil v českých kinech pod stejnojmenným názvem.

  Číst dále...
 • Montgomeryová, Lucy Maud: Anna z ostrava

  Vydal: Albatros, 2019, vázaná, 256 stran, ilustrace Ivona Knechtlová, překlad Jiří Korejčík, od 10 let

  Ve třetím pokračování Anny ze Zeleného domu se Anně splní její velký sen: odejde studovat do města na univerzitu. V novém prostředí opět najde řadu spřízněných duší a nouzi nemá ani o nápadníky. Dokáže si však Anna správně vybrat? Zvítězí její vzletné ideály, nebo srdce a to, co doopravdy cítí?

  Číst dále...
 • Fletcher, C. A.: Chlapes a jeho pes na konci světa

  Vydal: Mladá fronta, 2019, pevná vazba, 360 stran, od 14 let

  Dospívající Griz žije spolu s rodiči a sourozenci na ostrově a za celý život se nesetkal ani s tolika lidmi, aby z nich bylo možné postavit dvě mužstva a zahrát si regulérní fotbalový zápas. Před několika generacemi totiž lidé až na pár výjimek ztratili schopnost mít děti, a tak teď civilizace leží v troskách a na celém světě přežívá jen několik izolovaných skupinek.

  Číst dále...
 • Liová, Amanda: Příběhy pozoruhodných dětí

  Vydal: Mladá fronta, 2019, pevná vazba, 124 stran, překlad Daniela Krolupperová, od 11 let

  Nevšední a nesmírně inspirativní kniha o nezlomné odvaze a síle lidské vůle líčí skutečné příběhy dětí a mladých lidí, kteří dosáhli na samé hranice lidských možností.

  Číst dále...