Starší děti

 • Matocha, Vojtěch: Prašina: Černý merkurit

  Vydal: Tympanum, 17.10.2019, 1x CD MP3, délka 8 hod. 17 min., čte Matouš Ruml

  Za tajemstvím, ukrytém v nebezpečných zákoutích Krchleb...

  Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid. Pokračování úspěšné audioknihy, ověnčené cenou Nejlepší audiokniha pro děti a mládež 2018, odhalí nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť.

  Číst dále...
 • Bělohlávková, Lucie: Tak už se nestyď

  Vydal: Portál, 2019 brožovaná, 144 stran, od 11 let

  Kniha o sociální fobii a stydlivosti u dospívajících dětí. Je určena nejen dětem, ale i rodičům, vychovatelům.

  Bojíš se přihlásit, když se učitel v hodině na něco ptá? Když už zvedneš ruku, stane se ti, že ti správná odpověď „vypadne“ z hlavy, protože ji „přemažou“ tvoje obavy a strach? Bojíš se trapasů a nevíš si rady ve vztazích s ostatními lidmi? Pořád přemýšlíš o tom, co si o tobě druzí budou myslet, a blokuje tě to? Tahle knížka ti pomůže tyhle problémy dostat pod kontrolu.

  Číst dále...
 • Mladá fronta: Příručka přežití.

  Vydal: Mladá fronta, 10/2019, pevná, 128 stran, překlad Iva Menšíková, od 11 let

  Když všechny okolo zachvátí panika, někdo musí zůstat v klidu a rychle jednat. Díky téhle příručce se z vás stanou experti na přežití ve svízelných situacích, jako je třeba útok žraloka nebo setkání s lidožravým tygrem. Naučíte se, jak si v přírodě poradit bez kompasu a jak najít nejlepší místo na přenocování. Kromě toho si osvojíte spoustu dalších dovedností, které vám pomůžou přečkat i ten nejhorší den. Je na čase převzít velení a stát se hrdinou…

  Číst dále...
 • Tung, Deborah: Introvertka v hlučném světě

  Vydal: Portál, 2019, vázaná, 184 stran, překlad Marie Těthalová, od 10 let

  Když jsou vašimi nejlepšími přáteli knihy a vaše představa o báječném víkendu obnáší čtení, spoustu hrnků čaje a malování obrázků, to vše v duchu hesla: „Lidem vstup zakázán“, každé pozvání na večírek nebo do kina představuje výzvu. Místy úsměvná, místy smutná, zato jedinečně výtvarně zpracovaná kniha je oknem do světa všech, kdo by svůj život nejradši strávili zalezlí pod dekou.

  Číst dále...
 • Bendis, Brian: Strážci galaxie – Noví Strážci

  Vydal: CREW, září 2019, brožovaná - komiks, 136 stran, překlad L´udovít Plata

  Peter Quill opustil Strážce galaxie a vzdal se role Star-Lorda, aby se stal císařem Spartaxu. Otěží týmu – ve kterém jsou Drax, Venom, Groot, Kitty Prydeová a zbrusu nový Strážce, všemi oblíbený modrooký Ben Grimm, alias Thing – se teď chopil Rocket. Jak to ale, že se Strážci dostali do hledáčku císaře Quilla a jeho královské stráže? A vrací se taky další známý obličej, Gamora! Čeká ji mezi jejími druhy vřelé přivítání, nebo se okolnosti za těch osm měsíců, co byla pryč, příliš změnily? Když Rocketovi a jeho bandě komplikují život takoví přátelé, kdo by potřeboval nepřátele? Strážci rozhodně ne. Ale stejně se jim nějakých dostane.

  Číst dále...
 • Paolini, Christopher: Poutník, čarodějnice a červ

  Vydal: Fragment, 2019, vázaná, 224 stran, překlad Dušek Zdík, od 10 let

  Dlouho očekávaná novinka od legendárního Christophera Paoliniho! Nové příběhy ze světa série Odkaz Dračích jezdců.

  Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie.

   

  Číst dále...
 • Trinderová, Laura; Read, Benjamin: Půlnoční hodina

  Vydal: Fragment, 2019, vázaná, 336 stran, od 11 let

  Emilyina výstřední matka se zálibou v punku a její nenápadný a zamlklý otec zmizeli. Dívka brzy přijde na to, že uvízli v podivném nočním světě, ve kterém se čas zastavil o půlnoci a obývají ho příšery a strašidla všeho druhu. A všechny jsou jí v patách.

  Číst dále...
 • Sands, Kevin: Alchymistova šifra – Volání přízraku

  Vydal: FRAGMENT, 2019, pevná vazba, 368 stran, od 8 let

  Christopher Rowe neví, kým je. Probouzí se daleko od domova sám a bez vzpomínek. Vesničané říkají, že ho posedlo neviditelné zlo a vědomí nabyl až po zásahu místní čarodějnice. Christopher tuší, že jeho stav není náhoda. Povídá se, že poslední dobou z vesnice beze stopy zmizelo několik dětí. Lidé věří, že se vrátil zlovolný duch Bílé paní, který prý děti krade a pohlcuje jejich duše. Christopherovi se stále nevrací paměť, naštěstí ho ale najdou Tom a Sally. Dokáže si s jejich pomocí rozpomenout na své jedinečné nadání, vyřešit temné tajemství a objevit ztracené děti?

  Číst dále...
 • Nilssonová, Frida: Ve škole se dějou věci

  Kolem domu Hedvičiných rodičů projíždí záhadný autobus. Hedvika s maminkou si nejprve myslí, že to lupiči obhlížejí terén! Když se ukáže, že je to obyčejný školní autobus, znamená to, že začátek školního roku je na spadnutí. A začnou se dít věci!

  Hedvika s Lindou mají jen a jen dobré úmysly, ale většinou se to nějak zvrtne a všechno dopadne docela jinak. Kdo může za to, že spolužačka se tak vžila do role splašeného koně, že ji musely zavřít do přístěnku, aby se uklidnila, a pak na ni zapomněly? Proč plní tatínek knedlíky ohavnostmi a dědeček s babičkou se ještě k tomu olizují až za ušima? Jak má malá holčička vědět, co to znamená ostříhat na ježka? A jak se Hedvika může radovat ze stolní hry, když je tak děsivá, že ji nemůže hrát? O tom, že mýdlo v limonádě není zrovna nejvhodnější přísada, ani nemluvě.

  Autentická, upřímná a nepřikrášlená severská knížka pro děti potěší čtenáře všeho věku.

  Číst dále...
 • Malý, Radek: Atlas vyhubených živočichů

  "Fascinující velkoformátový atlas zvířat, která obývala naši planetu"

  I když naše planeta překypuje životem, všechna zvířata už v přírodě bohužel nespatříme. Právě některá z nich však můžete poznat alespoň díky tomuto výpravnému atlasu, který mapuje příběhy vyhynulých druhů a hledá příčiny jejich smutného konce. Podnikněte vzrušující cestu za těmito zvířecími tvory a přeneste se díky celostránkovým ilustracím do jejich neuvěřitelného světa!

  Číst dále...