Starší děti

 • Válková, Veronika: Karel IV – Slavný český král

  Vydal: Bambook, srpen 2018, vázaná, 336 stran, ilustrace Petr Kopl, pro děti od 7 let

  Šestisté čtyřicáté výročí úmrtí Karla IV. připomínáme speciálním vydáním, v němž najdete oba příběhy, které Bára s Karlem zažila. V prvním je Karel čtrnáctiletým výrostkem ochotným z lásky ke své vyvolené podstupovat nejkrkolomnější dobrodružství. Ve druhém už je dvojnásobným králem, jehož život v jednu chvíli závisí na tom, co si Bára pamatuje z dějepisu... Jako bonus kniha obsahuje také Karlův rodokmen a doslov s důležitými i zajímavými informacemi z jeho života. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.

  Číst dále...
 • Janssen, Mark; Island

  Vydal: Lemniscaat, červenec 2018, vázaná, 28 stran, anglicky, pro čtenáře od 12 let

  Shipwreck! A father, daughter and their dog wash up on a small island. Little do the castaways know that the island isnt what it seems at all. The island shows the family the wonders of life at sea. Colourful fish dart in the waves and birds swoop in the sky. Island life is full of the unexpecte d. The i sland protects the family against all kinds of dangers, from tropical storms to arctic snow. Menacing animals lurk underwater, too. The island has its own secret, too. Eventually, the family is rescued. And theres a heart - warming surprise when the little girl says farewell to the large kind turtle - the real island - whose shell has provided the family with their happy island home. Island is a wordless picture book. Children are encouraged to study the wonderful illustrations and tell the story in their own words. Mark Janssen s painterly illustrations come alive on the page. S un hi ts the water and sparkles. S plashes of paint become shoals of fish. This is a charming picture book full of imagination.

  Číst dále...
 • Jindra, Jaromír;Monika a poklad templářů

  Vydal: Fragment, červenec 2018, vázaná, 168 stran, ilustrace František Jaromír Palme, pro čtenáře od 10 let

  Monika a její kamarádi Kuba a Arnošt tráví prázdniny nedaleko hradu Wolfensteinu. Při jedné objevitelské výpravě do staré zříceniny se Monika ztratí v podzemních chodbách a nedokáže najít cestu ven. Zachrání ji tajemný mnich – muž, o kterém se po okolí vyprávějí podivné historky. Je to on, kdo se po nocích potuluje hradem? Je pravda, že pátrá po pokladu, který tam prý ukryli templáři? Má na svědomí nástrahy, které při prozkoumávání Wolfensteinu musí děti překonávat?

  Číst dále...
 • Caine, Rachel: Velká knihovna – Z ohně a papíru

  Vydal: Fragment, červenec 2018, pevná vazba, 368 stran, pro čtenáře do 12 let

  Velká knihovna v Alexandrii. Instituce, která železnou rukou ovládá veškeré vědění světa, bezohledně potlačuje každou vzpouru a ve jménu vyššího dobra zakazuje lidem vlastnit knihy… Jess Brightwell přežil první setkání s tajemstvím opředeným světem Velké knihovny. Zjistil, že její velkolepá sláva je jen iluze, která maskuje temnotu a zlo. Jeho život se nenávratně změnil. Musí v Knihovně sloužit jako voják, přišel o nejlepšího kamaráda, a dívka, kterou miluje, má navždy zůstat zavřená v Železné věži. Jess a jeho spojenci se však nehodlají vzdát. Vydávají se na záchrannou misi se smrtícími živými sochami v patách. Londýn je v plamenech a na Jesse čeká těžká volba: zůstane na straně kamarádů a rodiny, nebo bude loajální ke Knihovně, která pro udržení moci obětuje cokoli a kohokoli?

  Číst dále...
 • Cali, Davide: Great dog

  Vydal: Thames & Hudson, červenec 2018, vázaná, ilustrace M. Tanco, pro čtenáře od 12 let

  A pup and his father contemplate his grand future while looking at other Great Dogs in their family. Will he be a marathon runner like Uncle Tibor, the fastest dog in the family? Will he be an astronaut like Aunt Yuki, who reached for the stars? Or maybe a teacher like Uncle Scooter, respected by all? No matter what, says his father, he will be a GREAT dog! Davide Calis tongue-in-cheek writing and Miguel Tancos unique and funny illustrations bring these great dogs to life and will have readers giggling from start to finish. With gatefolds that show the real story behind the characters and a surprise twist at the end, Great Dog is a winner for kids and parents alike!

  Číst dále...
 • Harry Potter – Diagon Alley

  Vydal: Bloomsbury, červenec 2018, vázaná, 48 stran, anglicky, pro čtenáře od 12 let

  Diagon Alley is a cobblestoned shopping area for wizards and witches, and it was Harry Potter’s first introduction to the wizarding world. On this bustling street, seen throughout the Harry Potter films, the latest brooms are for sale, wizard authors give book signings and young Hogwarts students acquire their school supplies – cauldrons, quills, robes, wands and brooms. This magical scrapbook takes readers on a tour of Diagon Alley, from Gringotts wizarding bank to Ollivanders wand shop, Weasleys’ Wizard Wheezes and beyond. Detailed profiles of each shop include concept illustrations, behind-the-scenes photographs and fascinating reflections from actors and film-makers that give readers an unprecedented inside look at the beloved wizarding location. Fans will also revisit key moments from the films, such as Harry’s first visit to Ollivanders when he is selected by his wand in Harry Potter and the Philosopher’s Stone, and Harry, Ron and Hermione’s escape from Gringotts on the back of a Ukrainian Ironbelly dragon in Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1. Destined to be a must-have collectible for fans of Harry Potter, Diagon Alley: A Movie Scrapbook also comes packed with removable inserts.

  Číst dále...
 • Rowling, J. K.; Harry Potter and the Chamber of Secrets

  Vydal: Pearson Education Limited, červenec 2018, brožovaná, 371 stran, anglicky, pro čtenáře od 12 let

  Let the magic of J.K. Rowlings classic series take you back to Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. Issued to mark the 20th anniversary of first publication of Harry Potter and the Chamber of Secrets, these irresistible House Editions celebrate the noble character of the four Hogwarts houses. Featuring gorgeous house-themed cover art and interior line illustrations by Kate Greenaway Medal winner Levi Pinfold, each book will also have vibrant sprayed edges in the house livery. Entertaining bonus features exclusive to each house accompany the novel. All seven books in the series will be issued in these highly collectable House Editions. A must-have for anyone who has ever imagined sitting under the Sorting Hat in the Great Hall at Hogwarts waiting to hear the words, `Better be GRYFFINDOR! Youll always find a home at Hogwarts!

  Číst dále...
 • How to Be Good at Science, Technology and Engineering

  Vydal: Fig Tree, červenec 2018, vázaná, 320 stran, anglicky, pro čtenáře od 12 let

  Would-be scientists can learn how to apply scientific theories to real-life situations and get the help they need for their homework in this incredible guide.

  From molecules to magnetism and rockets to radio waves, this book covers important STEM (science, technology, engineering and maths) topics and have a number of projects to complete that will further enhance the understanding of science e.g. polishing coins in vinegar and making baking soda volcanoes.

  Číst dále...
 • Bratři McLeodovy: Objev svůj talent – Jak vymýšlet příběhy a postavy a jak pracovat s nápady

  Vydal: Edika, červenec 2018, brožovaná, 224 stran, přeložila Hana Marsaultová, pro děti od 8 let

  Jestli už tě někdy napadlo vytvořit vlastní film, komiks, nebo třeba napsat knihu, asi víš, jak hrozně těžké je začít. Pomocí vtipných návodů a zábavného obsahu, který si můžeš doplnit podle sebe, ti dvojice spisovatelů a umělců známá jako Bratři McLeodovi (držitelé ceny BAFTA) poskytne inspiraci jak nově a důmyslně pracovat se svými nápady a jak postupně vytvářet nové imaginární světy. S touto knihou dostaneš příležitost se překonat a donutit svou fantazii, aby to rozjela na plné obrátky!

  Číst dále...
 • Russel, James; Stanovová, Maria: Ochránci draků

  Vydal: Cpress, červenec 2018, vázaná, 176 stran, přeložila Eva Kadlecová, pro čtenáře od 10 let

  Divoký a překrásný ostrovní domov bratrů Flynna a Paddyho ukrývá neuvěřitelné tajemství: žijí tu draci! Jakmile to zjistí zlý a mocný Pitbul, pošle sem své muže, aby zabili draka a přivezli mu jeho tělo. Touží také po dračím vejci, aby mohl vystavovat draka ve své soukromé ZOO. Domov Flynna a Paddyho se má brzy obrátit vzhůru nohama. Budou jejich statečnost a dovednosti stačit na to, aby překazili Pitbulovi jeho dábelský plán?

  Číst dále...