Co se děje v knihovnách

 • Na cestě mezi Krnovem a Osoblahou jezdí čtecí autobusy

  Jezdíte autobusem mezi Krnovem a Osoblahou? Tato trasa už nemusí být zdlouhavá a nudná. Každodenní cestování do školy nebo do práce si teď můžete zpestřit čtením e-knih. A nepotřebujete k tomu ani speciální čtečku. Stačí jen chytrý telefon nebo tablet. Krnovská knihovna totiž nechala do vybraných vozidel vylepit letáčky s QR kódy, které po načtení zobrazí zdarma elektronickou knihu z nabídky knihovny...

  inspirujte se projektem Městské knihovny Krnov.

  Číst dále...
 • Kde končí svět? 2015-2016 – Jak je to s králem?

  Projekt Klubu dětských knihoven SKIP KDE KONČÍ SVĚT? vstoupil do jubilejního desátého ročníku letos s tématem JAK JE TO S KRÁLEM.

  Široké a dobře známé téma dává knihovnám prostor pro aktivity všeho druhu. Mohou vyhlásit literární či výtvarnou soutěž, ohlédnout se do historie za Karlem IV., za českými či světovými vládci. Mohou se vypravit za současnými panovníky, zamyslet se nad prezidentem, králem, císařem, carem, velkovévodou, knížetem, šáhem…

  Ať žije král! Bavte se královsky!

  Číst dále...
 • Svátky knihy

  Městská knihovna v Rychnově nad Kněžnou si dovoluje pozvat své čtenáře a příznivce ve čtvrtek dne 16. 4. 2015 do Pelclova divadla na 4. ročník Svátku knihy - prodejní výstavu knih vydavatelů a nakladatelů východočeského regionu.

  Číst dále...
 • Desenský medvěd 2015

  Kulturní a informační středisko Riedelova Vila Desná pořádá v sobotu 14. března 2015 Desenského medvěda - oblastní kolo přehlídky dětských divadelních, loutkařských a recitačních suborů. Všichni jsou srdečně zváni do Kulturního domu Sklář v Desné. Podrobný program akce naleznete zde.

  Číst dále...
 • Nabídky a služby knihoven v digitálním věku – konference

  Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Goethe-Institut v Praze pořádají 23. dubna 2015 odborný seminář Nabídky a služby knihoven v digitálním věku. Akce se koná v Goethe-Institutu, Praha 1, Masarykovo nábřeží 32 (za Národním divadlem) od 10.00 hod.

  Číst dále...
 • Můj tatínek kamarád – výtvarná a literární soutěž

  Městská knihovna Týniště nad Orlicí vyhlašuje v rámci akce Březen - měsíc čtenářů soutěž pro žáky základních škol. Hrdinou kreativní práce dětí by měl být tatínek.

  Uzávěrka soutěže je 15. dubna 2015

  Číst dále...
 • Současnost literatury pro děti a mládež – konference

  13. ročník odborné konference Současnost literatury pro děti a mládež proběhne 15. a 16. dubna 2015 v v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

  Téma: Útěky z nesvobody: válečné knihy a časopisy pro děti a mládež (1939-1945)

  Podtéma: Válečné zkušenosti a traumata v české a světové literatuře pro děti a mládež, Paměti a deníky, Intermediální reflexe, podoby propagandy aj.

  Organizuje: Krajská vědecká knihovna v Liberci společně s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, Katedrou českého jazyka a literatury Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci.

  Podrobné informace včetně přihlášky najdete na webové stránce konference.

   

  Číst dále...
 • Čtu si…v Praze

  Někdo si dokáže číst uprostřed davu, jiný, aby si knížku správně vychutnal, potřebuje nerušené soustředění. Praha je plná míst, která vybízejí ke čtení, jen je potřeba je objevit.

  V rámci tematického roku „Praha v knihovně“ vyhlašuje Městská knihovna v Praze čtenářsko-fotografickou soutěž s cílem zachytit Prahu jako město čtenářů. Úkolem soutěžících je vyfotografovat místo v Praze, které je zvláště vhodné ke čtení, a do obrazu vložit krátký citát z knihy oblíbené, právě čtené nebo k místu se vztahující.

  Číst dále...
 • Literární a výtvarná soutěž 1945

  Literáti a malíři ve věku: 1 - 99 let mohou vystihnout ROK 1945 nejenom v Uherském Brodě, ale i v jiných městech a obcích po celé naší vlasti.

   

  Číst dále...
 • Napsal a nakreslil: Josef Čapek

  Městská knihovna Dobříš vyhlašuje LITERÁRNĚ-VÝTVARNOU soutěž pro děti i dospělé k 70. výročí předčasné smrti slavného výtvarníka a spisovatele Josefa Čapka.

  Zadání soutěže: inspirujte se jakýmkoli (literárním či výtvarným) dílem Josefa Čapka nebo jeho životním osudem a vytvořte své vlastní dílo. Předsedkyní literární poroty je spisovatelka Iva Procházková, předsedkyní výtvarné poroty je výtvarnice Lucie Lomová. Hlavní ceny v obou kategoriích jsou 3 000, 2 000 a 1 000,-kč.

  Číst dále...