Literární a čtenářšké soutěže

 • Kvíz o knižní ceny pro děti

  Kvíz o knižní ceny pro děti během Týdne knihoven 2015. (5. - 11. 10. 2015)

  Ověřte si své čtenářské znalosti. Zasoutěžte si o hezkou knížku. Všichni, kdo dosáhnou 8 a více bodů budou zařazeni do slosování. Začněte soutěžní kvíz zde.

   

  Číst dále...
 • Soutěž Vícejazyčnost je bohatství

  Spolek Zaedno vyhlašuje III. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství" a kampaň Rosteme s knihou je jejím partnerem!

  Práce jsou přijímány od 1. 9. do 19. 10. 2015

  Zapojit se mohou všechny děti, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce.

  Čtěte dětskou literaturu ve druhém jazyce (kromě češtiny, přednost budou mít jazyky národnostních menšin v ČR) – pohádky, povídky, verše atd. Nechte se inspirovat a nakreslete oblíbeného hrdinu či ilustraci z přečteného díla. Starší děti mohou zkusit vytvořit komiks, nebo dokonce vlastní knížku na motivy přečteného díla.

  Hlavní cena soutěže je školní výlet pro celou třídu. Udělují se i ceny pro školy za kolekce prací. Nejlepší dětské práce budou publikovány ve zvláštní příloze časopisu Kamarádi.

  Číst dále...
 • Soutěž s Rostíkem o 3 balíčky knih série PAX – vítězové

  Známe jména 3 vítězů, kteří správně odpověděli na 3 kvízové otázky v soutěži s Rostíkem. Tři vylosovaní šťastlivci, kteří obdrží první dva díly desetidílné série městské fantasy PAX, jsou:

  Robert Sokola, Brno

  Markéta Matoušková, Kutná Hora

  Erika Partilová, Zdice

  Vítězům gratulujeme a všem ostatním, kteří posílali své odpovědi, děkujeme za účast! Už teď si Rostík připravuje další soutěže o knížky, tak se těšte!

  Číst dále...
 • Soutěž s Rostíkem o 3 balíčky knih série PAX

  Ozývá se tep času a vchází temnota… Nejhorší zlo je to, které vrhá temný stín na tvé vlastní srdce. Jde o hodně… soutěžíme totiž o 3 balíčky dvou prvních dílů série PAX!!

  Odpověz na 3 kvízové otázky, ze správných odpovědí budou vylosováni 3 výherci, kteří se budou moci ponořit do světa tajemných nadpřirozených bytostí z hlubin severské mytologie. Zároveň jde o dojemný příběh o tom, jak se naučit znovu důvěřovat lidem a vybojovat si své místo v životě.

  Své odpovědi posílejte do 5. 7. 2015 na info@rostemesknihou.cz

  Číst dále...
 • Kniha v hlavní roli – pořadí vítězů

  Na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2015 proběhlo v pátek 15. 5. slavnostní vyhlášení vítězů literární soutěže KNIHA V HLAVNÍ ROLI.

  Ve třech věkových kategoriích se celkem sešlo přes dva a půl tisíce příspěvků, z nichž porota vybrala po deseti v každé kategorii. Úspěšní autoři byli odměněni na slavnostní vyhlášení, které moderoval a nejzdařilejší práce četl herec Lukáš Hejlík se svou kolegyní Věrkou Hollou. Vítězové obdrželi věcné dary a diplom kampaně (na snímku vítězka 3. kategorie Magdaléna Nešněrová), následuje pořadí dalších vybraných nadaných účastníků.

  Číst dále...
 • Zábavné a užitečné dárky pro vítěze literární soutěže Kniha v hlavní roli

  Včelka a Rozečti se jsou jedním z partnerů literární soutěže Kniha v hlavní roli, kterou realizuje kampaň Rosteme s knihou. Vítězové soutěže v každé věkové kategorii i speciálně oceněný kolektiv tak obdrží, jako jednu z odměn, licenci pro využívání jedné nebo druhé aplikace.

  Včelka je webová aplikace určená pro výuku čtení dětí na ZŠ, která odbornou a zároveň zábavnou formou umožňuje dětem systematicky procvičovat čtení. Pro děti povinné školní docházky je důležité, aby se od začátku naučily dobře číst. Zvládnutá technika čtení má pak velký vliv na jejich vztah k textům, knížkám a literatuře.

  Číst dále...
 • Kniha v hlavní roli – vybraní autoři

  V literární soutěži KNIHA V HLAVNÍ ROLI byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

  Autoři těchto prací, jejichž jména jsou uvedena níže, se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě.

  Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 15. května 2015 na 21. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2015 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, a také přečte nahlas vítězné literární práce společně s herečkou Věrou Hollou.

  Číst dále...
 • Tiskárna Graspo je novým partnerem literární soutěže Kniha v hlavní roli a Souboje čtenářů

  Milí čtenáři a účastníci našich soutěží,

  víte, co je nového? Nemůžete se už dočkat, až se dozvíte výsledky literární soutěže Kniha v hlavní roli a online kola Souboje čtenářů? Těšíte se už na případnou výhru? Rozhodně máte na co, protože jsme získali dalšího partnera, který podpoří naše soutěže hezkými a praktickými dárky.

  Tiskárna Graspo pro Vás tiskne nejen knihy, učebnice a časopisy, ale také každý rok vydává novou kolekci diářů a notesů.

  Perlou této kolekce jsou školní diáře, které mají kalendárium od září do srpna a stávají se tak zábavným průvodcem všech školáků. Jsou plné důležitých informací a „taháků“, vtipných zajímavostí a zaručeně si budou pamatovat všechny Vaše úkoly, povinnosti, ale i termíny tréninků, které si do nich zapíšete.

  Číst dále...
 • Kniha v hlavní roli

  2 506 soutěžních příspěvků se sešlo v literární soutěži pořádané kampaní Rosteme s knihou.

  V těchto chvílích se odborná porota probírá tímto neuvěřitelným množstvím, pilně čte a dává stranou ty nejlepší příběhy, v nichž nějakou roli hraje kniha. Práce to není vůbec jednoduchá. V první věkové kategorii evidujeme 923 prací, v druhé kategorii 1 174 a do třetí kategorie nám svůj příběh zaslalo 409 autorů.

  Číst dále...
 • KNIHA V HLAVNÍ ROLI – literární soutěž

  v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou
  a tématu veletrhu Svět knihy Praha 2015 „Světoví knižní šampioni pro mladé čtenáře“

  Zadání:
  Napište příběh, ve kterém hraje hlavní roli knížka. Nemělo by se jednat jen tak o ledajakou knížku, ale o takovou, která nějak zasáhla do děje příběhu, ovlivnila hlavního hrdinu nebo dokonce sama hlavním hrdinou je.

  Uzávěrka soutěže 31. 3. 2015

  Číst dále...